Bardzo silne i płytkie trzęsienie ziemi w Chorwacji. Są duże zniszczenia i ofiary

Kategorie: 

Miasto Petrinja - Źródło: twitter.com

Chorwacja doświadczyła dzisiaj bardzo silnego trzęsienia ziemi. Miało ono około 6,4 stopni w skali Richtera. Było też niezwykle płytkie i dlatego wywarło spory wpływ na powierzchni. Liczne domy zostały zniszczone, pod gruzami mogą się znajdować ludzie.

Europejski instytut EMSC podaje, że był to wstrz as M6.4 i uderzył w środkową Chorwację. Zjawisko rozpoczęło się o 11:19 czasu uniwersalnego 29 grudnia 2020 r. Hipocentrum znajdowało się na głębokości 10 km. Podobnie podaje amerykański USGS  i niemiecki GFZ. W promieniu 100 km od epicentrum mieszka około 2,8 mln ludzi. Szacuje się, że 42 tys. osób odczuło bardzo silne wstrząsy, 55 tys. silne, 774 tys. umiarkowane a 7,1 mln lekkie. 

Epicentrum znajdowało się na północ od miasta Petrinja zamieszkałego przez 24 tysiące mieszkańców, oraz 12 km na południowy zachód od miasta Sisak - 35 tys. mieszkańców i jedynie 44 km na południowy wschód od stolicy kraju, Zagrzebia - 698 tys. mieszkańców. Potwierdzono, że ofiarą trzęsienia ziemi padło 12-letnie dziecko. Burmistrz miasta Petrinja, Darinko Dumbović, twierdzi, że jego miejscowość wygląda jak po wybuchu bomby. Powiedział, że miasto jest całkowicie zniszczone i nie można w nim mieszkać. Ze zdjęć i nagrań wynika, że nie jest jednak aż tak źle jak przedstawia to burmistrz.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Wypada tylko współczuć

Wypada tylko współczuć chorwatom zrujnowanych domostw , całe szczęście że to ciepły kraj . Było by bardzo miło gdyby zamożne bogate kraje zachodniej europy wspomogły słowian siłą i walutą w tym nieszczęściu , skoro stać ich na utrzymywanie ciemnoskórych biednych imigrantów .. to była by prawdziwa solidarność !

Portret użytkownika Zenek ;)

W w/w trzesieniu ziemi

W w/w trzesieniu ziemi zniszczone został miasto Petrinja
jego nazwa w tłumaczeniu oznacza (BIBLIJNA) OPOKA
(kościoła satanistycznego/ ludożerczego)(tj Petrus, św Piotr)

 

i jest to OMEN skierowany ku nadal BAŁWOCHWALĄCYM NIERZĄDNICY PIJANEJ KRWIĄ ŚWIĘTYCH (LACHÓW) czyli maryi i jej włochatemu, rogatemu pacholeciu zwanemu jezus (i też IHS gdzie I = żydowski pederasta Jafed, H = żydowski pederasta HAM (i adresat modów kończonych słowem AMEN), S = żydowski pederasta SEM)

 

jest to KOLEJNY po opisanym w artykule niżej UPADKOWI GWIAZDY BETLEJEMSKIEJ dokładnie w PASTERKĘ (CZAS ADORACJI WŁOCHATEGO żydowskiego DEMONA zwanego jezus) OMEN upiminający LACHÓW do NAWRÓCENIA się z OBŁĄKANEGO SADYZMU zwanego katojudaizm (katolicyzm, judaizm dla gojów)

 

Innym OMENEM jest dzisiejszy news o WILKU NIOSĄCYM w PYSKU ŁEB PSA

PSY w biblii to PRZEDSTAWICIELE UPADŁYCH ANIOŁÓW zwanych w niej LIKAONY, SETYDZI, CYNOCEFALE, św kościoła biblijnego (żydowskiego), "wilki w owczych skórach" serafini etc (czytaj ŁEB OKUPANTA LECHII... ŁEB ŻMIJI z Apokalipsy św Jana)

(BIAŁY) WILK reprezentuje CHRYSTUSA (szary/biały Gandalf u Tolkiena)

 

Portret użytkownika Joe Black

Witam,

Witam,

Co 52 lat coś dużego wchodzi w nasz układ słoneczny i przecina pas asteroidów gdzie zmieniaja trajektorię niektórych z nich. Co powoduje że mamy nagle zmożona możliwość oglądania spadania meteorytów w naszym kierunku. Może to również powodować różnego typu kataklizmy jak trzęsienia i wybuchy wulkanów w tym samym czasie jak ostatnio się to zdarza. Nie sugeruję tu żadnych teorii spiskowych tylko trzymam się faktów w 1972 NASA wysłała sondę w tamtym kierunku  z wiadomością " jesteśmy cywilizacja pokojów nastawiona". Po co wysyłać cos takiego? Skoro rzekomo nie ma tam nikogo! Po za tym po co Trump utworzył kosmiczne sił? Przedczym mają nas bronić akurat teraz jak mija kolejne 52 lata! Wygląda że tym razem nie poszli na kompromis i będą stwarzać opór lub dojdzie do potencjalnego konfliktu na rzyczenie polityków. Tj.ciekawa spraw z tymi kosmicznymi siłami Trumpa. Jak zamierzają nas obronić skoro nie mamy rzekomo żadnej technologi jak z filmu Gwiezdne Wojny? Czyżby zatajali technologie tyle lat a teraz nagle mają takie możliwości? Pomyscie sami czy się mylę? A tak na marginesie nie ma liczby bestii 666 tylko 676 kościół celowo wprowadził nas w błąd! Jak się cofnięcie od 2024 wstecz cyklicznie to zobaczycie co się wydarzyło na świecie co 676 lat. Liczba bestii oznacza nieszczęścia i kataklizmy na świecie!  Trzymajcie się faktów (kronik tyko nie tych napisanych lub przepisanych przez kościół) bo historia nie kłamie. Wedy,Tybet i kroniki z Chin tego się trzymajcie jeśli macie czas i ochotę dojść do własnych przemyśleń i faktów. Jeśli kogoś obraziłem to przepraszam nie o to mi tu chodziło. Trzymajcie się 

Portret użytkownika Max 1983

Weź ty w końcu spotkaj się z

Weź ty w końcu spotkaj się z rozumem człowieku.Co trzęsienia ziemi to nowe zjawiska??Nie było ich dziesiątki ,setki a nawet tysiące lat temu???Jak były to coś długo leci to twoje "srajbiru" i dolecieć nie może...bezobjawowe srajbiru haha.Pod każdą katastrofa piszesz jedno i to samo i zawsze twój komentarz jest pierwszy ,wygląda to tak jakbyś tu czaił się 24h i tylko czekał kiedy coś się wydarzy by móc wkleić ten bełkot.

Jeśli jesteś 1974 rocznik to jeszcze trochę chyba pozyjesz ,wieć podaj jakąś przybliżoną datę tego wielkiego wydarzenia ,żebyś sam przed sobą zdążył poczuć że byłeś kretynem.Choć takim jak ty nic nie pomoże, bo ciągle wymyślacie nowe daty i zamiast po 10 pudle wydorośleć to jeszcze bardziej kretyniejecie.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj