Do bardzo rzadkiej parady planet dojdzie 21 grudnia 2012

Kategorie: 

images.google.com

Parada planet to dosyć rzadkie zjawisko astronomiczne. Praktycznie każde z nich jest inne, ponieważ różni się konfiguracja. Najbliższa będzie dokładnie 6 czerwca tego roku. Dojdzie wtedy do ustawienia w rzędzie Wenus, Ziemi i Słońca. Jednak wszyscy czekają na zjawisko do którego dojdzie pod koniec roku, dokładnie 21 grudnia 2012.

 

Oglądanie czerwcowego zjawiska gołym okiem będzie niemożliwe, ale astronomowie zapowiadają obserwacje z wykorzystaniem teleskopów. Warto dodać, że taka konfiguracja planetarna do jakiej wtedy dojdzie jest znacznie rzadsza niż na przykład parada z Księżycem, Ziemią i Słońcem.

 

W lutym tego roku mogliśmy już oglądać ustawione w linii cztery planety naszego układu. Wtedy widoczne były między innymi Wenus, Uran, Jowisz i Merkury.

 

Wszyscy jednak czekają na paradę, do której dojdzie 21 grudnia 2012 roku. Być może to, dlatego Majowie zwracają tak dużą uwagę na ten dzień. W jednej linii będzie wtedy Saturn, Jowisz, Wenus, Merkury, Mars i Ziemia. Tego typu wyrównanie ciał niebieskich jest niezwykle rzadkie. Majowie posiadający zdumiewającą wiedze astronomiczną z pewnością byli w stanie to przewidzieć.

 

Padają też sugestię, że to wyrównanie nie będzie dotyczyło tylko naszego systemu planetarnego, ale również innych, co sugeruje, że 21 grudnia dojdzie do zjawiska o galaktycznych proporcjach.

 

Niektórzy badacze, wiązani raczej z paranaukami, sugerują, że możliwe są wtedy poważne konsekwencje takiego ustawienia ciał niebieskich z katastrofami włącznie. Nauka jednak zdecydowanie odrzuca takie poglądy stwierdzając autorytarnie, że nie ma żadnych dowodów na związek między ustawieniem planet a jakimiś szczególnymi zjawiskami towarzyszącymi, które mogliby odczuć Ziemianie.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Kalina

Brak konsekwencjiiiiii!!!!

Brak konsekwencjiiiiii!!!! Jak administrator moze wstawiac artykul ktory nie pokrywa sie z informacjami czy software w tej samej witrynie! Jezeli piszecie, ze 6 planet ustawi sie   itd to dlaczego w zakladce: pomiary/model ukladu slonecznego po ustawieniu 21 12 12 nic takiego nie widac!! Mamy tylu polskich astronomow czy nie mozna powalac sie na ich obserwacje tylko trzeba latac po rosyjskich stronach?

Matka Polka

Portret użytkownika Diablo-69

Kalina napisał: Brak

Kalina wrote:

Brak konsekwencjiiiiii!!!! Jak administrator moze wstawiac artykul ktory nie pokrywa sie z informacjami czy software w tej samej witrynie! Jezeli piszecie, ze 6 planet ustawi sie   itd to dlaczego w zakladce: pomiary/model ukladu slonecznego po ustawieniu 21 12 12 nic takiego nie widac!! Mamy tylu polskich astronomow czy nie mozna powalac sie na ich obserwacje tylko trzeba latac po rosyjskich stronach?

 
no niestety ta strona w raz z tymi którzy próbują ją prowadzic jest po prostu żałosna....kilka artykułów wspominających o tym samym temacie i w każdym artykule co innego napisane....po prostu żałosne!!! Radziłbym moi drodzy poszukać poważniejszych stron o takiej tematyce a nie prowadzonej z nudów przez jakiegoś małolata który tylko kopiuje i wkleja a nawet sam za bardzo nie wie!

Portret użytkownika maxlott

Studiowałem reklamę,

Studiowałem reklamę, psychologię i zafascynowany parapsychologią rozejrzałem się po świecie. W takim zakłamaniu jak teraz to ludzie tej planety chyba już dawno nie żyli. Gdyby nawet istniało jakiekolwiek zagrożenie to zaręczam, że żadna władza nie poinformuje o tym swoich obywateli. Dowiemy się dopiero w trakcie, albo i już nie. Jeśli chodzi o moje zdanie, to świat po ewentualnej katastrofie stanie się piekłem do tego stopnia, że ci nadal żyjący będą więcej musieli wycierpieć, niż ci co od razu zginą. Wychodzę z założenia, że nie ma sensu nigdzie uciekać, bo jeśli nawet, to z czasem przyjdzie śmierć głodowa albo i gorsza. Być może jakaś garstka poddana hibernacji przeżyje te kilkadziesiąt lat, a może nawet kilkaset. Wszyscy inni zginą śmiercią mniej tragiczną lub bardziej. Napisałbym jeszcze więcej, ale parapsychologia to taka dziedzina, że pewnych doświadczeń nie da przeinterpretować na zrozumiałą postać powszechnej świadomości. Dodam, że nie ma się czym przejmować, bo nic nie stracimy. I tak nadal będziemy tylko małymi trybikami ogromnych mechanizmów, których istnienia nigdy nie pojmiemy, bo wymykają się wszystkim ziemskim naukom. To tak, jakby porównywać cywilizację I wymiaru, w którym np. czas nie istnieje z cywilizacją V albo większego wymiaru, w którym ten czas odgrywa bardzo istotną rolę, włącznie z priorytetem zniewolenia jednostki.  

Portret użytkownika też coś studiowałam

  "Napisałbym jeszcze więcej,

 
"Napisałbym jeszcze więcej, ale parapsychologia to taka dziedzina, że pewnych doświadczeń nie da przeinterpretować na zrozumiałą postać powszechnej świadomości".
I to jest sedno całości Twojej wypowiedzi z czym zgadzam się w 100%.
Chcę jeszcze dodać, że śmierć jako taka nie istnieje, o czym jako zajmujący sie zjawiskami paranormalnymi chyba dobrze wiesz. Tak więc zabezpieczanie się na wypadek śmierci nie ma najmniejszego sensu. Natomist biorąc pod uwagę wymienione przez Ciebie problemy ludzkości po ew. katastrofie , zabezpieczanie się  jest zupełnie absurdalne. Głupota ludzka jest jednak bardziej przerażająca niż ten cały koniec świata. Jest też bardziej nieograniczona niz kosmos.
Może przeżyją jakieś pierwotne plemiona, w ogóle nie uzależnione od cywilizacji, pod warunkiem  oczywiście dostępu światła słonecznego na powierzchnię Ziemi.
Pozdrawiam

Portret użytkownika ffgr

Denerwuje mnie to, że tutaj

Denerwuje mnie to, że tutaj kilku ludzi przedstawiło dowody że planety nie ustawią się w jednej linii a daje im się minusy. Czy tu jest jakaś sekta czy może potraficie jeszcze logicznie myśleć a nie tylko wtórujecie sami sobie?

Portret użytkownika dgproject

Najlepszym rozwiązaniem

Najlepszym rozwiązaniem śledzenia nieba jest obserwacja przez teleskop, lecz do tego trzeba posiadać wiedzę. Kto nie posiada odpowiedniego sprzętu może zapoznać się ze stroną międzynarodowej stacji orbitalnej (ISS).
Należy ustawić swoje położenie na ziemi, następnie wybrać datę przelotu ISS (np.28.11.2012 godz..6:13) Zobaczyć  można tam ułożenie planet na dany dzień przelotu stacji orbitalnej.
www.heavens-above.com
Ułożenie  w linii planet to totalne SCI-FI, w prostej do gwiazdozbioru jest prostszym określeniem.
Brakuje tylko by Nibiru przeleciało pomiędzy ;P

Portret użytkownika mgr.Paliński

  Witam państwa datę 21

 
Witam państwa datę 21 grudnia studiowalem od lat .Niestety to prawda planety nie ustawia sie w konfiguracji opisanej w artukula ale ich pokrycie naruszy pole magnetyczne ktore spowolni krążenie jadra ziemi ,jedyną szansą na unikniecie katastrofalnych  zniszczeńjest to by jadro ziemi nie zwolnilo do 1000000000000kl/j czyli w sproszczeniu zbyt wolno nie może sie obracac bo spooduje to przemieszczenie sie struktury tektonicznej ziemi i zwiazane z tym kataklizmy (częsienia ziemi ,erubcjie wulkanów ,i oby nie zrobienie sie dziur w powłoce ozonowej a to rowna sie z spopieleniem wszystkiego co znamy.A wiec państwa czynia postanowienia i oglusza odpowiednie referendum i obwieszczenie w grudniu by zbyt wczesnie nie wzbudzić ogólno swiatowej paniki.
Niestety to są fakty i choc jestem naukowcem i przeczy to moim wieżeniom i rozumowi zostala nam tylko modlitwa drodzy.
 

Strony

Skomentuj