Bardzo niebezpieczne trzęsienie ziemi uderzyło w Pakistanie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Duże trzęsienie ziemi o magnitudzie około 7,6 stopni w skali Richtera wystąpiło dzisiaj w Pakistanie. Epicentrum znajdowało się w prowincji Balochistan.

 

Trzęsienie było dosyć płytkie i dlatego niebezpieczne przy tak znacznej magnitudzie. Zależnie od instytutu głębokość jest szacowana na od 20 do 40 kilometrów pod powierzchnią ziemi.

 

Według pewnych doniesień wstrząs był odczuwalny nawet w stolicy Indii, New Delhi. Balochistan to największa pakistańska prowincja, ale najmniej zaludniona. Zdarzają się tam wielkie trzęsienia ziemi i za takie jest uznawane na przykład zdarzenie z kwietnia tego roku, którego epicentrum było w pobliskim Iranie. Wtedy było to też podobne 7,8 stopni.

Z pierwszych doniesień medialnych wynika, że w miejscowościach obszarach Khuzdar i Awran doszło do zniszczenia pewnej ilości budynków. Nie ma jeszcze doniesień o ofiarach lub rannych, ale poprzednie trzęsienie ziemi z kwietnia okupiło życiem 35 osób.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

Pomyłka tam jest Kandahar i

Pomyłka tam jest Kandahar i Zahedan a tak to nie chodzi gdzie ale że coraz mocniejsze trzęsienia, pamiętam około 3 lat temu były trzy,cztery do pięciu w skali richtera teraz 7,8 nie jest dobrze,a do tego wulkaniska duszą od trzech lat wstecz do dzisiaj 381 erupcji to też nieciekawie to wygląda, około 120 wybuchów na rok 

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Strony

Skomentuj