Bardzo jasny meteor rozbłysł nad Japonią

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Jak donoszą japońskie media, w niedzielę wieczorem w zachodniej Japonii zarejestrowano bolid, czyli szczególnie jasną spadającą gwiazdę.

Japońscy użytkownicy mediów społecznościowych udostępnili liczne filmy przedstawiające wielką świecącą kulę przecinającą ciemne niebo. Ponadto upadek obiektu został zarejestrowany przez kamery telewizyjne NHK zainstalowane w prefekturach Mie, Aichi i wielu innych.

 

Kule ognia o jasności przekraczającej blask Wenus można zobaczyć dość rzadko. Japońscy astronomowie uważają, że ostatni błysk spadaj ącej kuli ognia był porównywalny pod względem jasności do księżyca w pełni.

 

Mieszkańcy zachodnich prefektur, którzy umieścili na swoich stronach filmy, twierdzili również, że upadkowi tego ciała niebieskiego towarzyszył głośny huk.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj