Bardzo jasny meteor był widziany nad Kalifornią

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Bardzo jasna kula ognia została zauważona i nagrana na nocnym niebie nad San Diego, a stanie Kalifornia. Do zdarzenia doszło około godziny czwartej rano czasu uniwersalnego w dniu 11 kwietnia 2017 r. Świadkowie opisali to wydarzenie jako zielona i bardzo jasna kula ognia, która była widoczna na nocnym niebie przez kilka sekund.

 

Amerykańskie Towarzystwo Meteorów (AMS) otrzymało w sumie aż 295 raportów o tym wydarzeniu. W przypadku 11 z nich wspominano o dźwiękach towarzyszących wydarzeniu. W sumie 76 świadków zgłosiło fragmentację obiektu podczas lotu. Początkowo niektórzy uważali, że widzieli katastrofę samolotu, a nie upadek ciała niebieskiego.

 

Meteor był widoczny przede wszystkim z San Diego i Los Angeles w Kalifornii, ale niektórzy dostrzegli go także z Nevady, Arizony i Nowego Meksyku. Obiekt podróżował ze wschodu na zachód i zakończył widoczny lot w okolicach wód przybrzeżnych Kalifornii.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj