Bardzo jasna kula ognia przecięła nocne niebo nad środkową Rosją

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Bardzo jasna kula ognia rozświetliła nocne niebo w centralnej Rosji. Do zdarzenia doszlo około 22:40 czasu lokalnego, 18 maja 2020 roku.

 

Spektakularne wydarzenie było najlepiej widziane w południowej części regionu Krasnojarskiego, a także w republikach Khakassia i Tyva. Naoczni świadkowie powiedzieli, że kula ognia spadała z nieba z dużą prędkością.

„Widziałem kulę ognia na niebie, leciała szybko, pozostawiając piękny ogon na niebie, lśniący w różnych kolorach. Leciał przez krótki czas, tylko przez trzy lub cztery sekundy”, zauważył jeden ze świadków

Niektóre osoby twierdziły, że usłyszały głośny huk, ale są też przekazy, wedle których meteor nie wydał żadnego dźwięku. Trudno powiedzieć czy jakieś szczątki tego obiektu dotarły do powierzchni ziemi. 

 

Krótki okres trwania zjawiska może sugerować, że to ciało niebieskie poruszało się z dużą prędkością i nie był to raczej deorbitujący satelita koziołkujący w atmosferze. Obserwacja została zgłoszona do globalnej bazy danych prowadzonej przez American Meteor Society (AMS).

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Maryjan_66

Dobrze, że ludzie mają kamery

Dobrze, że ludzie mają kamery - przynajmniej wiemy że coś oprócz spadających gwiazd w atomosfere wpada z kosomu, co jesdt większe od kamienia.  Oficjalnymi komunikatami wszelakich instytucji naukowo-kosmologicznych to jak dotychczas można sobie było jedynie tyłek podetrzeć, jeśli je wydrukować wcześniej  na papierze toletowym.

Nikt nie pomyślał o drukowalnym papierze tolaetowym? Przecież podczas zadumy w odosobnieniu czyta się ogromne ilości z wszystkiego co w ręce wpadnie - a zazwyczaj są to 'manuale' od środków czystości; przyswajalność jest wtedy ogromna. Pewnie wynika to z fizjologii - jedna partia się oczyszcza to druga może przyswoić w to miejsce nowe dane. To taka wymiana mentano - fizjologiczna. Mógłby ktoś na analizie tego procesu niejeden doktorat obronić. No i ileż to wiedzy i mądrości można by było na takim papierze zapodać ludziom.

Portret użytkownika zdzisiuuu12

A kto obserwuje teraz takie

A kto obserwuje teraz takie zjawisko na nocnym niebie, spróbujcie zwrzeć głowę w górę.Można zobaczyć jak coś co wygląda jak gwiazda zaczyna lecieć, przelatuje odcinek i gaśnie można zaobserwowąc setki takich zjawisk.W sieci jedyne co znalazłem że to satelity muska,czy to prawda nie wiem ale komantarzy na ten temat coraz więcej.Admin zainteresuj się tematem.

Skomentuj