Bardzo bliski przelot asteroidy 2015 YB w pobliżu Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Dziisiaj, tj. 19 grudnia 2015 roku koło naszej planety w odległości siedem razy mniejszej niż odległość Ziemia - Księżyc przeleci asteroida 2015 YB. Obiekt został odkryty w gwiazdozbiorze Oriona 16 grudnia 2015 roku w jednym z obserwatorium w Stanach Zjednoczonych.

 

Maksymalne podejście do Ziemi nastąpi między 12:00 a 13:00 i obiekt znajdzie się wtedy mniej więcej 60 tysięcy kilometrów od Ziemi. To sześciokrotnie bliżej niż Księżyc. Według rosyjskich astronomów, rozmiar asteroidy 2015 YB to 8 do 18 metrów średnicy, a jej prędkość wynosi - 14,45 km/s. T

Warto przypomnieć, że 31 października br. w odległości 480 tys. km od Ziemi przeleciała inna planetoida, 2015 TB 145, ale jej rozmiar był o wiele większy – średnice oszacowano na około 600 m. Asteroidę 2015 YB można będzie obserwować również w naszych szerokościach geograficznych przy zastosowaniu dużych, profesjonalnych teleskopów. Eksperci całkowicie wykluczają możliwość kolizji tego obiektu z Ziemią, maksymalna odległość od orbity geostacjonarnej pełnej satelitów, wynosi 42 tys. km.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

I znów szerzenie strachu

I znów szerzenie strachu wśród ludnosci świata, to celowa  rob ota tych niby naukowców , którzy za pieniądze sa zrobic  wszystko aby wprowadzić w błąd całą ludnośc  świata, bo tak im kazano szerzyć strach, który jest im potrzebny do panowania nad społeczenstwami ?

Skomentuj