Barack Obama zawetował ustawę w sprawie ataków z 11 września

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

W ostatnich miesiącach głośno mówiło się o specjalnej ustawie, która stanowiłaby wyjątek w amerykańskim prawie i pozwoliłaby domagać się odszkodowania od innego państwa za możliwy udział w "zamachu" z 11 września 2001 roku, kiedy to zginęło około 3 tysiące ludzi. Nowe przepisy zostały jednogłośnie zatwierdzone przez Kongres Stanów Zjednoczonych, lecz Barack Obama ogłosił dezycję o wecie.

 

Prezydent USA stwierdził, że tzw. Ustawa o Sprawiedliwości Przeciwko Sponsorom Terroryzmu (JASTA) jest wymierzona w saudyjską rodzinę królewską, z którą ma bardzo dobre stosunki, ale jej wejście w życie może poważnie zaszkodzić interesom państwa. Arabia Saudyjska groziła zresztą, że jeśli do tego dojdzie, to sprzeda amerykańskie obligacje o wartości 750 miliardów dolarów.

 

Ustawa JASTA otrzymała stuprocentowe poparcie w Senacie i Izbie Reprezentantów, oraz wśród rodzin ofiar incydentu 9/11. Pozwoliłaby ona domagać się w sądach odszkodowania od Arabii Saudyjskiej, gdyż spośród 19 zamachowców, 15 pochodziło właśnie z tego państwa.

 

Barack Obama zawetował ustawę w ostatniej chwili. Teraz Senat zapowiada głosowanie w sprawie odrzucenia weta - w tym celu potrzeba 2/3 głosów, co nie powinno stanowić większego problemu. Posiedzenie w tej sprawie odbędzie się już w najbliższym czasie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Lori

Prawie nikt już nie pisze o

Prawie nikt już nie pisze o False Flag 9/11 jako podręcznikowej operacji służb specjalnych USA, Izraela, i chyba tylko tam głoszenie prawdy jest karalne. Nie mówmy o spiskowej teorii dziejów w kategorii ośmieszenia, dezawuowania rzeczywistości, faktów. Spiski zawsze były, są i będą i zaklinanie że jest inaczej stawia oportunistów w rzędzie głupków lub agentury / pożytecznych idiotów lub zadaniowych agentów. Ustawa o Sprawiedliwości Przeciwko Sponsorom Terroryzmu wymierzona jest w Arabię Saudyjską ale rychło może okazać się że winowajcami są ci co ustawę wysmażyli. Bo winni są nie tylko prawdziwi wykonawcy (kilkadziesiąt agencji, organizacji, urzędów i setki osób cywilnych) ale także ci co prawdę o 9/11 znają lecz "pary z pyska nie puszczają". Obama ma świadomość że jak przedobrzą do naród amerykański dobierze się winnym do dupy.

Portret użytkownika Rocafella

Saudyjczycy mają obligacje

Saudyjczycy mają obligacje USA na 750 miliardów a Ukraina ich nie ma.

Rosja może mieć więcej ale nie chcę i dlatego robi się przewrót na Ukrainie.

Liczą na upadek Putina i wciśnięcie swojego człowieka który kupi obligacje a także na upchanie obligacji na Ukrainie.

Śkupowanie amerykańskiego długu polega na tym że jeżeli państwo ma jakiś zapas miejsca długu zagranicznego i wewnętrznego w stosunku do PKB to się go wciska swoim ludziom i można dalej drukować dolary.

Oczywiście inne państwa też wciskają swoje obligacje i na przykład taka Białoruś jest łakomym kąskiem dla UE i mamy w telewizji tyrana Łukaszenkę.

Na Białorusi nie ma ropy która też rozliczana jest w dolarach i jakiś tam bogactw naturalnych i dlatego USA oddała te ziemie dla UE aby sobie robili tam swoje interesiki ale ci nie chcą się poddać.

Z takiej Białorusi może być mało zysków a dużo dymu bo od Białorusi do Moskwy to już tylko kilka kroków i na bank byłaby wojna w Europie.

W interesie Polski jest aby Araby te obligacje sprzedały.

Portret użytkownika 44

no to już chyba nikt nie ma

no to już chyba nikt nie ma wątpliwości w czyim interesie działa pochodzący z Kenii, muzułmanin hussein barack obama.... pseudonim president of usa

zresztą nikt znaczy nie bierze go serio to chądząca katastrofa, podobnie jak tusk vel oskar

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Widzę po postach, że jesteś

Widzę po postach, że jesteś jeszcze bardzo młody i niesłusznie ci sie obrywa od forumowiczów... Myślę, jednak, że jesteś inteligentny a więc zadam ci pytanie: Czy nigdy nie spiskowałeś z rodzenstwem przeciwko rodzicom, albo z kolegami w szkole przeciwko nauczycielowi, albo z kolegami przeciwko koledze.. ??.. No widzisz... Teoria spisku jest udowodnionym faktem... Smile

Jest wpisana w nasz gatunek i prawa cywilizacji jaką tworzymy...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Eva11

no widzisz kubusi to teraz

no widzisz kubusi to teraz odpowiedz mi -kto Cie nauczyl sadzic ludzi pod wzgledem zwyczajnosci ...kto Ci nauczyl komu masz wierzyc ,a komu nie ?

kto Ci zakodowal czym jest oficjalna wersja ,a czym wiesci od ,,zwyczajnych,, ludzi ..

bo oficjalna wersja dla tych co mysla jak Ty - jest taka ,ze musze stosowac antybiotyki ...a ja posluchalam zwyczajnych ludzi ,ze srebro koloidalne jest najlepszym antybiotykiem...

to jeszcze nic ,bo jesli nie tak dawno uczeszczales do szkoly podstawowej to tam sa dwie oficjalne wersje w jednej bardzo konkretnej sprawie -naszego stworzenia ...

ktora kubusiu wybrales i czy zastanawiales sie kiedykolwiek dlaczego tak jest ?

jak bys wtedy nazwal ludzi wierzacych w reinkarnacje ?

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika moje imie 48

nie odkryles ameryki, a co

nie odkryles ameryki, a co jest nie tak z teriami spiskowymi? kazdy chyba sie zgodzi ze ktos kto tworzy spisek wygra z tym co go nie tworzy, jaki jest glowny argument przeciwnikow teorii spiskowych? jak by byl jakis spisek to by ludzie o tym wiedzieli. Niby skąd? Z tvn24?

Strony

Skomentuj