Barack Obama ułaskawił Bradley'a Manninga

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Private Manning Support Network/CC BY 2.0

Słynny informator WikiLeaks, odpowiedzialny za wyciek ogromnych ilości tajnych danych, żołnierz Bradley Manning został ułaskawiony. Ta zaskakująca decyzja została podjęta przez odchodzącego prezydenta Baracka Obamę.

 

Nikt nie spodziewał się, że Bradley Manning, określany przez amerykańskie władze jako zdrajca, zostanie tak szybko wypuszczony z więzienia. Z drugiej strony, ostatnio sporo mówiło się o jego złym stanie zdrowia, depresji i dwóch próbach samobójczych, które miały miejsce w 2016 roku. Manning rozpoczął również głodówkę w ramach protestu przeciwko złemu traktowaniu.

 

Amerykański informator WikiLeaks od 4 lat przebywa w wojskowym zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze. Za ujawnienie tajnych danych został potraktowany dość brutalnie i miał przebywać w zamknięciu aż do 2045 roku. Jednak Barack Obama, ku zaskoczeniu wielu ludzi, właśnie skrócił jego wyrok. Okazuje się, że Manning zostanie wypuszczony na wolność już w tym roku, 17 maja. Odchodzący prezydent USA ułaskawił również kilkuset innych osób i złagodził kary ponad 1,3 tysiąca więźniom. Mimo obietnic, nie zdołał jednak zamknąć więzienia w Guantanamo.

 

Decyzja Obamy jest kompletnym zaskoczeniem. Biały Dom wyjaśnił, że podjęto ją ze względu na przyznanie się do winy i wyrażenie skruchy. Media podają, że w najbliższym czasie Obama ogłosi kolejne ułaskawienia. Zwrócono uwagę, że były agent NSA i CIA, Edward Snowden, który również ujawnił tajne dane USA i uciekł do Rosji, nie został ułaskawiony.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Antychryst666

I bardzo dobrze że go uwolnił

I bardzo dobrze że go uwolnił ten gosciu odsłonił wierzchołek góry lodowej (oszustw i manipulacji) w amerykańskich służbach i wojsku! Ich armia to zdalnie sterowane bio-roboty jak korporacje każą im zabijać kobiety i dzieci oraz bombardować szkoły ,szpitale to oni to zrobią.Kukliński też niby był (zdrajcą) dla niektórych pojebów, a tak naprawdę zapobiegł zagladzie Polski za co on i jego rodzina  zaplaciła bardzo wysoką cene.W Polsce powinny stać jego pomniki w każdym miescie.

Portret użytkownika Nicco

 Zwrócono uwagę, że były

 Zwrócono uwagę, że były agent NSA i CIA, Edward Snowden, który również ujawnił tajne dane USA i uciekł do Rosji, nie został ułaskawiony.

... ani Julian Assange, który za WikiLeaks odpowiada. Taki informator, może być później przez nich wykorzystany do czegoś... kto wie ;] Obecnie WikiLeaks rządzi CIA, odkąd Assange został przez nich uprowadzony.

Skomentuj