Barack Obama ,laureat pokojowej nagrody Nobla czy król dronów, morderca?

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Od objecia przez Obame urzędu prezydenta USA średnio co 4 dni z amerykańskich baz wojskowych na Bliskim Wschodzie startują bezzałogowe samoloty,by zabijać ludzi. "Piloci" sterują nimi z bazy w Creech w Newadzie za pomocą komputerów. Ich uzbrojenie stanowi do 14 rakiet typu powietrze-ziemia lub kilka bomb dużego rażenia.

 

Drony są tanie w utrzymaniu a do tego zabijają po cichu i z dużą precyzją. Budowane są nowe jak podaje "Washington Post" nowe bazy między innymi w Somali czy na Szeszelach aby zwiększyć pole dziłania. Ta tajna broń na rozkaz tego wielkiego orendownika pokoju uśmierciła od momentu objęcia przez niego władzy do końca 2011 roku około 2400 ludzi - głównie w Afganistanie i Pakistanie. wśród ofiar było co najmniej 200 cywili. Pozostali zabici to bojownicy oraz uzbrojeni mężczyźni z plemion pasztuńskich - gdzie w ich kulturze noszenie broni nie jest niczym niezwykłym. 

 

Sytuacja prawna jest oczywista:w ramach wojennej przemocy zbrojnej zabijanie bojowników zagrażającym cywilom jest dozwoloneale, ale przemoc wobec wojowników plemiennych czy kobiet bojowników jest niedozwolona. Wysyłając więc do boju śmiercionośne maszyny, Obama działa jak dyktator: pozwala zabijać podejrzanych bez możliwości żadnej obrony. Co więcej, giną głownie ludzie w krajach, którym USA nie wypowiedziało wojny. Zdaniem ekspertów,każdy atak dronów, którego skutkiem są ofiary śmiertelne, niesie ze sobą ryzyko, że jest zbrodnią wojenną.

 

Prawo ma chronić przed samowolą, jednak w wojnie z "terroryzmem" USA nie trzyma się jego przepisów. W przeciwnym razie Obama musiałby stanąć przed sądem jako naczelny dowódca. Nasuwa się pytanie kto stoi za przyznawaniem pokojowych nagród Nobla, ale na to pytanie każdy z nas musi sobie odpowiedzieć już sam.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Juszka1980OGL
Portret użytkownika Juszka1980OGL

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Dlaczego zginął mój wpis, że 

Dlaczego zginął mój wpis, że  Fundaję Nobla zajęli 35 lattemu syjoniści -Illuminaci?
I stąd absurdalne nominacje:
1. BolekRozporek
2. Obama
3. UE
Tak.. tak... własnie frakcja Bolka teraz rządzi Polską... A co nie widać tego?

Portret użytkownika K-E-M

Wszyscy sa MARIONETKAMI; CI

Wszyscy sa MARIONETKAMI;
CI dajacy  NOBLA, oraz Ci otrzymujacy.
Ponadto caly swiat pelen jest marionetek/kozlow ofiarnych
a my nie mamy pojecia kto nas krzywdzi od tysiecy lat
i CZYIMY NIEWOLNIKAMI JESTESMY !!!
To taki wlasnie PLAN.
K-E-M

Portret użytkownika babkaprzed13

a u n a s " kto dostał

a u n a s "
kto dostał nagrode nobla ten co wyprowadzal na ulice ludzi czy ten ktory przez wprowadzenie stanu wojenngo uchronił nas od wojny domowej.
Do dzis jak by dali bron to pis i po by sie pozabijali... the end.

Portret użytkownika syriues

No coz ucisk klamstwa nad

No coz ucisk klamstwa nad prawda trwa od wiekow ale teraz jest az obrzydliwy.
Jak mozna dac politykom nagrode nobla,przeciez to swiadczy o zalamaniu tego calego schematu do ktorego dazyli pradziadowie.o co tu chodzi,ze dyktator nie jest dyktatorem?czy moze nie dyktator dyktatorem?
Klami kradna gwalca prawo i na lewo te ich prawo.
Koniec swiata jest bliski,ja czuje ze to niedlugo nastapi.ludzie zaczna sie buntowac i beda gonic bogatych po ulicach.Lepiej przebierzcie sie w jakies biale ciuchy

Strony

Skomentuj