Barack Obama chce usunąć Kubę z listy krajów wspierających terroryzm

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Choć amerykańscy politycy są bardzo podzieleni w tej kwestii, Barack Obama chce poprawić stosunki między USA a Kubą. Kraj zniesie nałożone w przeszłości sankcje gospodarcze a prezydenci obu państw po raz pierwszy od wielu lat spotkali się podczas niedawnego Szczytu Ameryk.

 

Informacja o wznowieniu stosunków dyplomatycznych pojawiła się w grudniu w zeszłym roku. Okazało się, że jeszcze wcześniej Watykan prowadził negocjacje między amerykańskim i kubańskim rządem a w Kanadzie odbywały się tajne rozmowy. Prezydent Raul Castro i Barack Obama oficjalnie ogłosili starania na rzecz odbudowania relacji między państwami.

 

Barack Obama przekonywał niedawno amerykański Kongres, że Kuba nie udzielała żadnego wsparcia dla międzynarodowego terroryzmu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i zapewniła iż nie będzie wspierać aktów terroryzmu w przyszłości. Prezydent USA przekazał już odpowiednie dokumenty, aby Kongres usunął Kubę z listy krajów wspierających terroryzm.

 

 

Źródło: http://www.usatoday.com/story/news/nation/2015/04/14/obama-cuba-state-sponsors/25775769/

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rocky

hehehe, a kto mu dal prawo

hehehe, a kto mu dal prawo stworzyc taka liste i kogos na nia wpisywac? czy wszystkie kraje na swiecie glosowaly w tej sprawie? to wszystko to bajka, iluzja, wymysl upojonego rzadza wladzy umyslu szalenca. dobra zabawa.

Portret użytkownika achiles

W USA z nową siłą wybuchły

W USA z nową siłą wybuchły wczoraj akcje protestacyjne przeciwko bezprawiu policjantów. Masowe demonstracje odbyły się w wielu miastach po tym, jak poinformowano o kolejnych zabójstwach przez funkcjonariuszy ciemnoskórych mieszkańców.Kilkaset osób, oburzonych brutalnością i bezkarnością funkcjonariuszy, wyszło na ulicę Nowego Jorku. Zebrały się na wiec pod zarządem policji, później zablokowały ruch na Moście Brooklińskim. Niepokoje przerodziły się w zamieszki. Ponad 30 osób zostało zatrzymanych. Liczne akcje protestacyjne ogarnęły także San Francisco, Chicago i jeszcze prawie 30 dużych miast w 18 stanach. Uczestnicy demonstracji żądali sprawiedliwego śledztwa w sprawie wszystkich zajść. Powodem do akcji protestacyjnej stały się trzy przypadki, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu. W Karolinie Północnej policjant ośmiokrotnie strzelił w plecy uciekającego bezbronnego czarnoskórego. W Oklahomie starszy policjant ochotnik pomylił broń obezwładniającą z pistoletem i zastrzelił podejrzanego  podczas aresztowania. Natomiast w Kalifornii 10 oficerów policji w ciągu dwóch minut biło leżącego na ziemi zatrzymanego. 

Portret użytkownika achiles

Wszystko prawda, co tu pisze

Wszystko prawda, co tu pisze w artykule autor, tylko zabrakło informacji, iż władze KUBY oznajmiły SZATANOM I ŚWIATU, że mimo iż przyjmują z zadowoleniem ocieplenie stosunków obustronnym miedzy tymi oboma KRAJAMI, to do pełnego pojednania najpierw muszą zostać wypłacone KUBIE odszkodowania, za nieuprawnione tyle lat izolowanie GOSPODARCZE, przez WIELKIEGO SZATANA ZJEDNOCZONEGO, ale i jak również zwrot wyspy GŁANTANAMO, która już jest tyle lat bezprawnie okupowana przez SZATANA w celu zniewalania i torturowania tam ludzi, bez postawienia im zarzutów i bez osądzania. I tak koło się zamyka, zwłaszcza teraz, jak PAŃSTWA AMERYKI POŁUDNIOWEJ potępiły ostatnio na szczycie AMERYK działania SZATANÓW w celu poszczególnych krajów destabilizowania i ingerowania w ich suwerenność, nieraz za pomocą NACISKÓW SIŁOWYCH. O czy tu był nie tak dawno artykuł .

Strony

Skomentuj