Banksterzy i filantropi

Kategorie: 

nwonews.pl

Opublikowany w poniedziałek raport organizacji humanitarnej Oxfam, zajmującej się zwalczaniem głodu na świecie wskazuje, że 1% najbogatszych ludzi na świecie posiada większy majątek niż pozostałe 99%. Nasuwa się zatem pytanie, co jest tego przyczyną?

 

 

Podobno żyjemy w epoce dobrostanu, więc wynik raportu wyraźnie wskazuje, że podział tych dóbr jest niewłaściwy. Przecież to my wszyscy, jako mieszkańcy Ziemi, powinniśmy być właścicielami wszystkich bogactw naturalnych jakimi nasza planeta dysponuje. Ktoś nawet spróbował oszacować te zasoby i okazało się, że ich wartość jest taka, że na każdego mieszkańca Ziemi przypada około jednego miliona dolarów.

 

A jeśliby nawet pominąć te zasoby naturalne, to istnieje jeszcze możliwość zmiany takiego stanu rzeczy, wdrażając koncepcję kredytu społecznego, którą stworzył i opisał w swojej książce "Kredyt społeczny" Clifford Hugh Douglas (1879-1952). Zauważył on bowiem, że suma wynagrodzeń pracowników jest zawsze niższa od sumy wartości produktów, które trafiają na rynek w wyniku ich pracy.

 

Wysnuł z tego wniosek, że na rynku pozostają dobra niesprzedane, lub nabyte na kredyt na poczet przyszłych wynagrodzeń. Douglas uważał, że ten stały przyrost produkcji jest wynikiem stałego postępu technicznego. To znaczy postępu naukowego, technologicznego oraz dokonywanych odkryć i wynalazków. Jego zdaniem postęp cywilizacyjny, dzięki któremu wzrasta oferta rynkowa, jest własnością całej ludzkości. Zatem wszyscy ludzie powinni partycypować w podziale tych dodatkowo wyprodukowanych dóbr. Nazwał to dywidendą społeczną.

 

Według tej teorii, rządy poszczególnych państw powinny być zobligowane do emisji dodatkowego pieniądza, tak aby ludność mogła te produkty nabyć. Podział tych pieniędzy powinien odbywać się sprawiedliwie. Powinny one być dzielone równo, na wszystkich obywateli od noworodka do starca.

 

To teoria. A jak to wygląda w praktyce? Ta nadprodukcja nabywana jest na oprocentowany kredyt, a odsetki od tych kredytów zasilają konta i tak już niemiłosiernie bogatych bankierów. A jeśliby jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że to bankierzy emitują pieniądz (FED w USA) i pożyczają go rządowi na procent, to opisane w raporcie dysproporcje nie powinny już nikogo dziwić.

 

Dyrektor Oxfam Winnie Byanyima oświadczyła, że należy wezwać rządy, firmy i elity finansowe aby znieść raje podatkowe, które uniemożliwiają wyjście z biedy miliardom ludzi. Tylko czy aby na pewno winne są temu raje podatkowe ? 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Akamai
Portret użytkownika Akamai

Komentarze

Portret użytkownika Akamai

A na zakończenie zdradzę Wam,

A na zakończenie zdradzę Wam, dlaczego ludzie będa stać w kolejce do zachipowania.
Oto nasz plan:
1.Zniesienie prywatnej własności.
2.Powszechne uwłaszczenie całej ziemskiej populacji na majątku naszej planety.
3.Wycofanie z obiegu pieniądza w obecnej formie.
4.Wprowadzenie do obiegu pieniądza elektronicznego.
5.Dystrybucja dywidendy społecznej bezpośrednio do chipa wszytego pod skórę. 
No i co ? Nie piszecie się na taki układ ? To zdechniecie z głodu.
Tak, żeśmy to sobie sprytnie wykombinowali, my Iluminaci.
Aha. Jeszcze jedno. 500 mln niewolników w zupełności nam wystarczy.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Alien Przybysz

Zaczipowani to już są ludzie

Zaczipowani to już są ludzie tylko o tym nie wiedzą a ty myślisz dlaczego ludzie porozumiewają się telepatycznie inni jakieś wizje mają chodzą i robią co im karzą jedynie teraz chcą to bardziej chcą społeczeństwo uzależnić od siebie.
Jak bym miał jakiegoś speca od chirurgi imięśni nerwow to bym udowodnił nawet wyczuwalne to jest!
Jakt jest ktoś chętny to pozwolę wyciągnąć to z ciała. Ktoś kto zna się na znieczuleniach no i ma endoskop z kamerką!
Ucisk to już jest tylko jeszcze to tak do końca nie wyszło a wszystko co robimy jest katalogowane w super komputerze

Portret użytkownika vonteck

Chociaż nie jestem

Chociaż nie jestem iluminatem, to również się zgadzam, że dla dobra całego ziemskiego ekosystemu, powinno być dużo mnie ludzi. Obecnie mnożymy się jak króliki, zupełnie niepotrzebnie i bez sensu... powoli dochodzim do tzw. granic wzrostu.

Portret użytkownika señor_muerto

Zamierzam przedstawić obraz

Zamierzam przedstawić obraz bogatych i chciwych na podstawie niedawno odkrytej przeze mnie gry (nie jestem maniakiem dlatego też nie wiedziałem , że tworzenie tej gry już trwa prawie 5 lat). Jednak zainteresowało mnie niesamowicie to w jaki sposób jest tworzona ta gra i to , że środki na jej finansowanie zbierane są dzięki wpłatom przez zapalonych graczy. Ta gra to na pewno przez wielu słyszana to Star Citizen.
Nie byłoby nic dziwnego w tej grze ani jej tworzeniu (autor tej gry i producent Chris Roberts dumnie pisze na swojej stronie , że nie zamierza tworzyć gry ale cały wszechświat), że do tej pory od momentu  zaczęcia prac nad grą (2011 rok) zebrano  grubo ponad 105 mln $ !!! tak dokładnie, ponad "sto milionów zielonych".  
Powiecie to za takie pieniądze to można stworzyć nieziemską grę albo, że po takim czasie na pewno wyszła już pierwsza wersja i może jakieś dodatki - nic z tych rzeczy, gra wychodzi w jakichś wersja pre alfa, które naprawdę wyglądają marnie biorąc pod uwagę czas i pieniądze , które są wkładane w tą produkcję.  Jednak graczom serwuje się w niezwykły sposób coraz nowe gadżety na oficjalne stronie........do kupienia w $.  I co raz jakieś odpalone fajerwerkami filmiki.
Niektóre ceny pakietów dochodzą prawie do 20 tyś $ . !!!  Poza tym szczytem bezczelności już jest dla mnie to , że oferuje grę dla, której żadnych z obecnych sprzętów nie da rady jej sprostać gdy wszystko będzie ustawione na full i powiedzmy będzie walka z kilkoma statkami na raz tutaj podaję cytat ze strony eurogamer.pl 
„Właśnie aktualizowałem mój komputer w biurze do pary Titanów w SLI, napędzających monitor 4K, oraz drugi, w 1440p (dzięki za prezenty, Nvidia!). Zamierzamy budować potężną maszynę AMD z CZTEREMA R9 290X i ośmiordzeniowym procesorem oraz zestawem monitorów 4K ze wsparciem dla Eyefinity (dzięki AMD)!”
Gdy zobaczyłem to po raz pierwszy na youtubie i później na zrzutach ekranu pomyślałem sobie po prostu brawa na stojąco dla gościa W magiczny sposób nabija sobie kieszeń poprzez naiwnych graczy, którzy spełniają swoje zachcianki, swoje ego zachcianki rzekłbym (bo nie wiem czy to normalne wydać realne pieniądze na wirtualną rzecz) i w dodatku na nieukończony produkt gdzie do tej pory ani jeden portal o grach nie podaje końcowej daty premiery ! Poprzez tego rodzaju przykład dochodzimy do głównego tematu a mianowicie jakim cudem bogaci mają coraz więcej a biedni coraz mniej.  
Niekiedy ludzie nie zdają sobie sprawy ale sami po prostu wręcz wciskają pieniądze do kieszeni tychże "lichwiarzy"a później się dziwią , że zostali oszukani czy też na koniec dostali nie to co było w ich oczekiwaiu.  Facet w magiczny sposób w ciągu 5 lat dorobił się do końca życia praktycznie nie robiąc nic. Naprawdę nie zdziwię się jak za parę miesięcy okaże się, że znowu jakieś wychodzą dodatki (płatne oczywiście) - do momentu aż zainteresuję się nim urząd podatkowy albo po prostu sami wściekli fani będą mieli dość te mega szwindlu. Dlatego , też kwestia bogatych i nie bogatych to w dużej mierze to , że bogaty pozbawiony jest jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego. Niestety smutne to ale prawdziwe, bo prawda jest taka, że wielu przypadkach biedny podzieli się tym ostatnim co ma a bogaty niestety będzie dostawał gęsiej skóry, że musi coś oddać. (Tutaj w tym momencie nawiązuję do jednego z komentarzy MojęImię44 gdzie nie widzi nic zdrożnego aby bogaci mieli to co mają i żeby im nie zabierano nic bo w końcu sami do tego doszli cytuję:

"Można zabrać bogatym ale tym samym naruszyć święte prawo własności. Więc to odpada bynajmiej w archekracji. Archekracja zmusza bogatych ludzi do wydawania pieniędzy ale nie wolno nikomu na siłę zabrać majątku)"  
w Twoim artykule o archekracji nr 2 
Na wstępie piszesz, cytuję: "(...)Ustrój ten w większości ma na celu przybliżenie obrazu doskonałego społeczeństwa w świecie, w którym dwubiegunowość traci na znaczeniu a wszyscy ludzie w tym ustroju obierają jeden kierunek (...)"
a dalejej w komentarzu swoim na dole piszesz o to te słowa
" (...)Sztuka polega na tym by wzrost gospodarczy był rozłożony w miare równolegle z przechyłem raz w stronę biednych raz w stronę bogatych. (...)"
to dopiero jazda, w jednym artykule sam siebie zaprzeczasz,.  Najpierw, że bogatym nie wolno zabierać ( a więc jest potwierdzenie istnienia wielowarstwowego społeczeństwa w "Twoim" systemie), a w jednym z Twoich artykułów piszesz o bezsensowności w istnieniu dwubiegunowości w społeczeństwie czyli z tego wnioskuję, że nie ma ani biednych ani bogatych, jednakże później w komentarzu dosypujesz koksu do pieca pisząc o przechyle raz do bogatych raz do biednych. Większej hipokryzji nie widziałem.  Chłopie tak jak pisałem przestań pisać bzdury, jeśli chcesz pomóc proszę bardzo zacznij robić zbiórkę ubrań i drewna na opał dla bezdomnych akurat gdy jest teraz bardzo zimno - od takich rzeczy zaczyna się. Teoria i papier maja to do siebie, że przyjmą jakąkolwiek bzdurę. Praktyka to już inna bajka. 

Nie wiem na ile zainteresowałem tym tematem ale podaję linki dla chcących dowiedzieć się więcej. Tudzież zapraszam do otwartej , kulturalnej wymiany zdań. Owszem zawarłem w jednym komentarzu kilka wątków ale mam nadzieję, że wszystko jest napisane w dość czytelny sposób. Pozdrawiam
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tMAP0fg-AKScI3S3VjrDW3OaLO4zgBA1RSYoQOQoNSI/edit#gid=1694467207
tutaj na żywo podawane są dane ilości pięniedzy zebranych do tej pory, wykresy i co najbardziej interesujące, szacunki ile pięniedzy uda się zebrać do 2017 ! to dla ciekawskich
http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=10843  tutaj jest recenzja na temat gry ale co polecam to komentarze , które są na dole, można zobaczyć wiele ciekawych opini.
 

Portret użytkownika achiles

OTO PRAWDZIWY OBRAZ

OTO PRAWDZIWY OBRAZ "BOGACTWA" szatanów zjednoczonych, NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ: 
Właściciele prywatnego ZOO w USA z powodów finansowych zabili wszystkie swoje zwierzęta:

 
============================================ TRZEBA BYŁO TE BIEDNE ZWIERZAKI DO ROSJI WYSŁAĆ, ogladałem ostatnio film o tym, jak mocno jest tam zaawansowany program ochrony TYGRYSÓW I BYŁEM POD WRAŻENIEM. 

Portret użytkownika Bucefał

To super ze widziales program

To super ze widziales program o programie. Szczegolnie ze to ruski program. Ja za to widzialem filmiki prosto z rosji jak banda ruskich przyglupow przejezdza kolem wilka (zad i tylne lapy) po czym katuja zwierzaka kopniakami, byl tez filmik jak ruscy dewianci katuja male wilczęta. I wiele tysiecy innych przykladow jak bogatsza czesc rosji z wladza na czele pastwi sie nad zwierzetami w inie wlasnej przyjemnosci. Oczywiscie w kazdym kraju sa psychole ktorzy czerpia przyjemnosc ze znecania sie nad zwierzakami ale rosja i reszta dzikich krajow azji w tym aspekcie przoduje. Szkoda tez wszystkich psow zabitych bestialsko przed olimpiada w soczi ktora byla jedna wielka korupcja gdzie roztrwoniono 40 mld $. Same igrzyska kosztowaly 50$ czyli wiecej niz wszystkie dotychczasowe igrzyska razem wziete. Za chwile inne "wielkie" imprezy sportowe w kraju rad. Nam nadzieje ze ten superrrrrr program ochrony zwierzat zrobi na wszystkich wrazenie nie tylko na papierze, jak to w rosji bywa.

Portret użytkownika Akamai

„Jeżeli boisz się głosić

„Jeżeli boisz się głosić prawdę - już jesteś niewolnikiem” 
To życiowe motto brzmi pisarza Henryka Pająka, którego z pewnością warto promować. Wykonał ogromną pracę, zbierając materiały do swoich książek o kulisach tego, co dzieje się w Polsce i na świecie. Dopóki pisał o czasach stalinowskich i okresie PRL- u był przez „władzę” hołubiony. Ale kiedy zaczął się odnosić się do spraw bieżących, władza przestał go "lubić". Już same tytuły jego książek mówią wiele: „Bestie końca czasów” , „Lichwa - rak ludzkości”, „Chazarska dzicz panem świata”. I najnowsza: „Naród wyklęty przez męty” z mottem: „Obnoś się ze swoim myślowstrętem, a zostaniesz posłem na pięć kadencji”. Ja bym zamiennie wstawił po przecinku: „Prezydentem”.
 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj