Banksterzy atakują Polskę - obniżenie ratingu kredytowego przez skompromitowaną agencję S&P

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na świecie trwa bezprecedensowa nagonka na Polskę. Zaczęła się wtedy gdy żerujące na naszym kraju zagraniczne koncerny i instytucje finansowe, zdały sobie sprawę, że może się skończyć złoty wiek kolonializmu ekonomicznego, który rozkwitał w ciągu ostatnich dwóch dekad. Po atakach na nasz kraj ze strony niemieckich polityków w strukturach UE, doczekaliśmy się też ataku ze strony rynków finansowych. Na skutek obniżenia ratingu Polski doszło wczoraj do bezprecedensowego osłabienia się złotówki.

 

Tego ataku należało się spodziewać, bo bardzo podobnie banksterzy ukarali Węgry, które również wymknęły się im spod kontroli. Polskojęzyczne media oczywiście od razu przyklasnęły z zadowoleniem ze względu na to, że na ich wniosek Polska znowu została ukarana i zaczęły ujadać na rządzących jako przyczynę walutowego szaleństwa. Sprawa jest poważna, bo ponad 700 tysięcy Polaków jest zadłużona w bankach za pomocą pokrętnych instrumentów finansowych denominowanych w walutach obcych, które udają tak zwane kredyty frankowe.

 

Atak spekulacyjny wymierzony w polskie finanse ma w dużej mierze podłoże polityczne. Międzynarodowa finansjera postanowiła po prostu wesprzeć przegraną i odsuniętą od władzy poprzednią partię rządzącą i jej mutację .Nowoczesna, zwaną też przez przedstawicieli polskiej lewicy "partią banksterów". Założenie jest proste, zdestabilizowany Złoty osłabi się znacznie na kluczowym krosie walutowym PLN/CHF, co zdaniem banksterów ma spowodować podsycenie niepokojów w Polsce poprzez wywindowanie rat kredytów.

Rządzący zdają sobie z tego sprawę i dlatego właśnie ogłoszono tak zwany prezydencki projekt ustawy zmieniającej toksyczne kredyty denominowane we franku szwajcarskim w kredyty złotówkowe. Podobnie uczyniono na Węgrzech, gdzie społeczeństwo również zostało nabite w niepewne instrumenty finansowe zwane kredytami frankowymi. Władza z Budapesztu została zresztą ukarana w podobny sposób, czyli obniżeniem tak zwanej oceny ratingowej, co pociągnęło za sobą osłabienie forinta.

 

Agencja Standard & Poor, która obniżyła rating kredytowy dla Polski z A- do poziomu BBB+ to ta sama firma, która w lutym 2015 roku musiała zapłacić w USA 1,5 mld dolarów odszkodowania za błędne i manipulujące rankingi. Wcześniej S&P przegrała przed australijskim sądem proces o to samo. Trzeba w tym momencie przypomnieć, że mniej więcej rok temu S&P podwyższyła ranking dla Polski do A- ale od razu główny analityk zajmujący się Polską, Felix Winnekens ostrzegał, że jeżeli Polacy źle wybiorą w wyborach, czytaj - sprzeciwią się banksterom oraz niemieckiemu kapitałowi to rating zostanie obniżony.

 

Trwa wojna z polskim złotym podobna jak ta prowadzona z węgierskim forintem po zwycięstwie Orbana. Za atakiem na złotówkę, może stać znany sponsor światowych rewolucji - zwany też "filantropem" George Soros. Jest to zawodnik wagi ciężkiej, dysponujący potężnymi zasobami finansowymi. Kilkanaście lat temu przekonał się o tym Bank Anglii, który nie dał rady obronić funta podczas ataku Sorosa, tym bardziej nie ma szans biedna Polska ze swoim skromniutkim NBP.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Tak. Soros zaatakował Bank

Tak. Soros zaatakował Bank Anglii i powalił funta. Bank Anglii kontrolują Rotshchildowie, a Soros jest ich księgowym. To taki ręczny forex. A na zmianach tych kursów tracą jak zwykle obywatele. Zresztą NBP też kontrolują te hieny. Więc atak na złotówkę też im się uda. 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika stefanfspanialy

Ale pitulenie , na banki jest

Ale pitulenie , na banki jest jeden bardzo ciekawy myk , czyli oglaszamy ze euro i dolar kosztuja w kursie 1-1 , i koniec , banki dostaja w dupe , czyli zwijaja interes , ludzie sie ciesza , a nasza gospodarka , jest tak juz zadluzona jak grecka , to czy oglosimy upadlosc czy nie tak jestesmy na dnie

Portret użytkownika stanlej

Jak BANKSTERZY CHCĄ WOJNY???

Jak BANKSTERZY CHCĄ WOJNY??? to ja mogą mieć> sposób jest prosty- Wszyscy POLACY wyciągać oszczedności z banków z kapitałemn zachodnim!!!! oprocentowanie i tak jest badziewiaste tak że nic nie stracicie a możecie duż zyskać.

Portret użytkownika tubylec

Witam wszystkich. Zrozumcie

Witam wszystkich. Zrozumcie Panie i Panowie, że Wy nie macie pieniędzy, tylko na ekranach wyswietlają się cyferki. Pieniądz jest to, co Macie w kieszeni, w majątku co posiadacie. To oni obracają Waszą kasą, zamieniają na złoto, wywołując wojny i dzielą narody. Stara maksyma Rzymian - Dziel i Rządź. Łatwiej jest opanować jakiś kraj, kiedy naród jest podzielony i rozwarstwiony. Przykłady: Powstanie Kościuszkowskie, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, trochę nowszej historii, marzec 1968, gudzień 1970. Nie było jedności, każdy bronił swoich interesów, korzyści i przywilejów. Mamy bogatą historię, jako Naród, jak moło kto na świecie. Cały czas Nam wbijają do głowy, że Nas napadli, rozgrabili, oszukali, sprzedali itd. Jacy ONI ? Nie ma onych. Jesteśmy MY. My daliśmy się rozgrabić, oszukać, sprzedać.... . Meritum. Zamiast ciułać kasę na kontach, wypłacać, nie zostawiać złamanego grosza im, jak nie trzeba nie brać kredytów, lokować w inne dobra, czasy są niepewne. Pieniądz to tylko papier z cyferkami, forma umowna. Przypomnijcie Sobie co było w Grecji. Ludzie błagali o swoje pieniądze, banki wprowadziły limit w bankomatach. Tych pieniędzy nie ma, są to wirtualne środki. Jakby wszyscy jednego dnia chcieli wypłacić swoje pobory, oszczędności, to by zabrakło kasy. I teraz Zobaczylibyście ONYCH i ich przerażenie, że wali się ICH SYSTEM. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Lila

Nie wolno tak mówić! Im na

Nie wolno tak mówić! Im na tym zależy, by nas podzielić i byśmy się lali pierw między sobą, a potem jak mięso armatnie w ich głupich wojnach. Oni z tego żyją! Dlatego nie dajmy się skłócić i sprowokować - wojna to OSTATNIE czego potrzebujemy. Do reszty zrujnuje nasz naród, a patrząc na to w którym kierunku idzie świat - jeśli teraz stracimy naszą Polskę, istnieje duża szansa, że jej nie odzyskamy!

Portret użytkownika afgan

Niemiec mi się pyta na

Niemiec mi się pyta na budowie:
Co się tam u Was w Polsce dzieje? W telewizji mówią, że nie jest dobrze?
A ja mu na to:
Niemieckie interesy są w Polsce zagrożone, demokracja ma się dobrze. My robimy porządki.
Ordnung muss sein....
Sie po głowie podrapał i myślał długo....
Nie wiem czego się spodziewał. Prawda w oczy kole!!!

Strony

Skomentuj