Banki i rządy odbiorą twoje oszczędności, zabiorą prywatność i sprowadzą twoją wartość do liczby

Kategorie: 

Źródło: Internet

Rządy i największe banki w imię „ratowania” gospodarki przed upadkiem będą dokonywać działań całkowicie niezgodnych z prawem i podważających sens jakiegokolwiek zaufania do instytucji publicznych. Elity chcąc wprowadzić interesujące je zmiany  stworzą kryzys, zaczną obserwować reakcje społeczeństw, a potem zaproponują wygodne dla siebie rozwiązanie.

Żyjemy w bardzo niepewnych, dynamicznych czasach. Musimy zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie propozycje władzy są w interesie obywateli. Część z nich służy wręcz odwrotnym celom. Jakich posunięć ze strony rządów i organizacji finansowych można się spodziewać w nieodległej przyszłości?

Informacja o problemach dużego banku, nieważne czy prawdziwa czy zmyślona i skonstruowana przez wrogie służby specjalne obcego państwa, może doprowadzić do nagłego szturmu klientów chcących wypłacić wszystkie swoje oszczędności. Żaden bank nie posiada takich zapasów gotówki. Jest to więc równoznaczne z ogromnym ryzykiem niewypłacalności i bankructwa. Podobny efekt może wywołać obniżenie wartości obligacji. Jeśli obligacje zostaną wyemitowane przez bank, który ogłosi upadłość, to same staną się bezwartościowe i nakręcą spiralę innych bankructw.

Kilka lat temu na Cyprze zezwolono zagrożonym bankructwem bankom na przejmowanie depozytów ich klientów.

Rząd może ogłosić wstrzymanie przelewów i ograniczenie wypłaty z kont do niewielkich kwot. Wywoła to ogromne zatory w płatnościach i spotęguje falę upadłości i wzrostu bezrobocia. Banki mogą zacząć odmawiać udzielenia kredytów. Spowoduje to znaczące zmniejszenie wpływów z podatków i brak pieniędzy na wypłaty podstawowych świadczeń.

Rządy chcąc pokryć najpilniejsze wydatki zaczną podnosić podatki (w tym od nieruchomości) i wszelkie inne opłaty. Za pomocą jednego dekretu mogą nałożyć podatek na aktywa finansowe, np. 20%.

Nasilą się wojny walutowe, w których kraje będą nadmiernie osłabiały własną walutę. Mimo gwałtownego spadku siły nabywczej ceny w sklepach będą ciągle wzrastały. Z tego powodu ludzie zaczną pozbywać się swoich oszczędności zanim staną się zupełnie bezwartościowe po to, by nabyć jakieś dobra trwałe.

Podwyższenie stóp procentowych spowoduje nieprzerwany wzrost odsetek od długu. Ustalanie stóp procentowych przez banki centralne kontroluje całe gospodarki i zastrasza tłum poprzez zaplanowane kryzysy. Spłata odsetek zacznie pochłaniać większość wpływów budżetowych. Przełoży się to na wprowadzenie cięć w całym sektorze publicznym: od edukacji, przez służbę zdrowia, po służby mundurowe. Z czasem same odsetki będą kosztowały więcej niż 100% wpływów z podatków.

Pamiętać należy, iż w tej grze nie chodzi tylko o pieniądze, ale przede wszystkim o władzę. Każdy krach stwarza możliwości inwestycyjne, ale tylko dla tych, którzy są na niego dobrze przygotowani. Społeczeństwo w 99% nie jest jednak w żaden sposób gotowe na kryzys i w sytuacji zagrożenia życia zaakceptuje rozwiązania, które pozwolą naprawić gospodarkę bez względu na cenę, jaką będzie trzeba z tego tytułu zapłacić.

Jeśli dojdzie do wyeliminowania gotówki, zakupów  będzie  można dokonywać tylko za  pomocą  płatności  elektronicznych. Oznacza to, iż  wszystkie  transakcje pozostawią  po  sobie  ślady. Będziemy pod stałą obserwacją rządu oraz instytucji finansowych. Najbardziej przerażająca jest możliwość całkowitego pozbawienia nas majątku zaledwie jednym kliknięciem.

Najdalej w swoich zamiarach idą Chiny. Niedawno stworzono tam platformę ACChain, która wszystkie surowce i nieruchomości sprowadza do postaci cyfrowej i w ten sposób dokonuje obrotu tymi aktywami. Wiąże się to z projektem Social Credit System. W ramach tego programu wszyscy obywatele Chin będą poddawani ocenie. Będzie ona uzależniona od tego na ile dana jednostka postępuje według zasad narzuconych przez władzę. Ci, którzy będą ich przestrzegać, otrzymają wysoką ocenę, co będzie wiązało się z takimi przywilejami jak: brak problemów ze znalezieniem pracy czy niższe raty kredytu. Osoby z niską oceną zostaną pozbawione jakichkolwiek szans na normalne, godne życie. Dodatkową zachętą do zachowań zgodnych z ideologią władzy ma być to, że wysokość oceny jednej osoby będzie wpływała na wysokość ocen jej rodziny i znajomych. Zatem nie chcąc pogarszać sobie perspektyw życiowych wielu ludzi odsunie się od tych, którzy próbują walczyć z reżimem.

Z upływem czasu zapewne wiele państw podąży tropem Chin.

Konsekwencją przyjęcia tego systemu będzie centralne sterowanie każdym człowiekiem i sprowadzenie jego wartości do liczby. Zostanie w ten sposób wyeliminowane ryzyko jakiegokolwiek buntu wobec władzy. Ktoś, kto będzie się sprzeciwiał jej decyzjom otrzyma  niski rating i nikt z takim człowiekiem nie będzie chciał mieć jakichkolwiek powiązań, bowiem równałoby się to obniżaniem ocen i utrudnianiem życia. Zdecydowanie zwiększy się skala egoizmu w społeczeństwie.

Jeśli zostaną wprowadzone negatywne stopy procentowe straci sens trzymanie pieniędzy na kontach. Bank zamiast wypłacać odsetki, będzie wymagał opłat za przechowywanie oszczędności. Im dłużej będzie ktoś „oszczędzał” trzymając środki na koncie, tym mniej mu ich zostanie.

Czy polski rząd byłby zdolny do takich działań?

Biorąc pod uwagę fakt, że bez żadnego oporu pobrał 153 miliardy złotych z kont OFE, pewnie nie będzie miał skrupułów (jeśli sytuacja wewnątrz i na zewnątrz kraju będzie tego wymagała) aby sięgnąć do propozycji z Chin.

Jeśli dodruk pieniędzy, zerowe i ujemne stopy procentowe nie wystarczą, rząd może wymyślić jakiś ratujący budżet „podatek solidarnościowy” i zabrać 10, 20, 30, a może więcej procent wszystkich ulokowanych w bankach depozytów. Gotówki nie wyciągniemy, ponieważ zostanie wyeliminowana. Może też zablokować wszelkie operacje na cyfrowych aktywach.

Trzeba w końcu zdać sobie sprawę, że nie wszystkim może zależeć na dobru ogółu obywateli. Miejmy to na uwadze i wnikliwie obserwujmy to, co się dzieje. Nie oceniajmy świata sugerując się wyłącznie informacjami z mediów głównego nurtu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika adonis

Każdy ma to, na co zasłużył.

Każdy ma to, na co zasłużył. Wbrew pozorom życie jest sprawiedliwe, ale nie widać tego od razu, bo czasem nagroda lub kara przychodzi po dlugim czasie. A ci, co na górze też otrzymają swoją zapłatę. Czy to będzie teraz, czy potem, to nie ma znaczenia. 

 

Portret użytkownika warus

Nic mi nie odbiorom bo nic

Nic mi nie odbiorom bo nic nie mam i zasadniczo mam ich gdzieś.
Zbieranie wirtualnych dóbr na wirtualnym koncie w wirtualnym banku to czyste szaleństwo,
Wszystko kręci się tylko dla tego że ludzie przykładają do tego jakąkolwiek większą wartość, a część byłaby gotowa zabić za odpowiednią sume. Od konsumpcjonizmu ludzie zwariowali, a po drodze stracili sens wszystkiego. Ostatecznie konsumpcja stała się sama dla siebie celem i motywacją.

Polecam każdemu w tym wirze bezrefleksyjnej pracy, zrobienie sobie pół roku urlopu....
Nie masz na to pieniędzy?
Może dlatego że dostajesz tylko tyle żeby przeżyć, a sprzedajesz w zamian wszystko co masz czyli CZAS jaki jest Ci tu przydzielony.
Nie możesz zrobić sobie przerwy bo wiecej takiej pracy nie znajdziesz?
:-D...
Większości nawet 'wygrana w lotka' by nie pomogła, po latach taka dziwna mentalność siedzi już wewnątrz głowy.

Portret użytkownika PawełS

Przecież prawo UE wyraźnie

Przecież prawo UE wyraźnie mówi, że jeśli jakiś bank upada i sprowadza to zagrożenie dla stabilności gospodarki to może osobom mającym kredyt np na 5-10-30 lat kazać spłacić w ciągu 30 dni. Ale co zrobić jak nasi pożyteczni idioci nie chcą tego bagna opuścić. 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Działania władz polegające na

Działania władz polegające na bezprawnym zabieraniu ludziom ich oszczędności doprowadzi do gwałtownego wzrostu ubóstwa. Wielu ludzi pozbawionych w środków nie będzie w stanie utrzymać ani siebie ani swoich rodzin. Ponadto wiele firm i zakładów upadnie, bo nie będzie miało pieniędzy na dalsze funkcjonowanie. Efektem tego będzie ogromna liczba osób bezrobotnych. Niestety w swojej zachłanności i poczynaniach rządy posuwają się do rujnowania ludziom życia i eliminacji pewnych grup z życia społecznego. Władz nie interesuje los mieszkańców, tylko dorobienie się na ich krzywdzie i niedoli.

Portret użytkownika euklides

Władza to mafia - pasożyt,

Władza to mafia - pasożyt, który nic nie wytwarza. Aburdem jest to, że wmówili, że jak ktoś nie odda dobrowolnie swojego urboku to jest oszustem. A obiektywne fakty są take, że to oni są pasożytami, złodziejami i bandziorami Smile

Portret użytkownika figa

Euklidesie , cale stado

Euklidesie , cale stado zlodziejskich urzędasów Cię zminusowało ! Ale gnojki porami trzęsą ze strachu ! Ode mnie masz ogromnego plusa ! za święta prawdę ! każdy , ale to absolutnie każdy , z kimkolwiek rozmawiam , klnie na rząd ! 

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Strony

Skomentuj