Banki będą mogły wkrótce legalnie kraść pieniądze z naszych kont

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pojawiają się kolejne informacje wskazujące na to, że na rozkaz Komisji Europejskiej szykowana jest właśnie ustawa, którą umożliwi legalne okradzenie kont klientów banków, które znajdą się w kłopotach. Przetestowany na Cyprze model usankcjonowanego złodziejstwa stanie się wkrótce obowiązującym prawem we wszystkich krajach wchodzących w skład "eurokołchozu".

 

Po skutecznym ukradzeniu 153 miliardów złotych zbieranych na indywidualnych kontach w ramach systemu emerytalnego OFE, co udało się nawet bez zbytnich protestów społecznych, oczywiste było, że władza może wszystko, a powtórzenie wariantu cypryjskiego w kolejnych krajach jest bardziej niż prawdopodobne. Nasza władza postanowiła iść na całość i zasłaniając się wytycznymi UE rozpoczęto prace nad ustawą, która pozwoli upadającym bankom kraść legalnie nasze pieniądze.

 

Na Cyprze w 2013 roku doszło do tego, że opodatkowano dodatkowo wkłady bankowe wszystkich, którzy mieli konta w cypryjskich bankach. Do 100 tysięcy euro podatek zwany "opłatą jednorazową" płacono w wysokości 6,75% wkładu, a powyżej 9,99%. Okradziono w ten sposób nie tylko wielu obywateli UE, ale też bardzo wielu Rosjan.

Teraz Komisja Europejska dała 2 miesiące na wprowadzenie takiego prawa w 11 krajach członkowskich Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Ustawa, która ma powstać będzie oznaczała, że banki będą się mogły wspomóc pieniędzmi swoich klientów, którzy trzymają je w formie lokat, a potem o ile pieniądze banku i akcjonariuszy nie wystarczają, będą zabierane z kont. Oczywiście ten lewacki pomysł jest doprawiony typową zawiścią i wskazuje się, że przede wszystkim okradane będą konta mitycznych "bogaczy". W praktyce jednak znając przypadek cypryjski będzie to rozszerzane na biedniejszych klientów banków.

Prawo to podważa zupełnie sens trzymania pieniędzy w banku, o ile ktoś je ma i nie został jeszcze skutecznie okradziony do cna wysokimi podatkami. Zakładając hipotetycznie, że ktoś ma pieniądze na czarną godzinę, wydaje się, że nadchodzi moment, aby trzymać swoje oszczędności w innej formie niż w gotówce, na przykład w numizmatach z kruszców szlachetnych.

 

Wystarczy zobaczyć kolejki przed bankomatami w Grecji, gdzie pozwala się obecnie wyciągnąć ze "ściany" ograniczoną ilość pieniędzy dziennie. Ci, którzy stoją w tych kolejkach wycofali swoje pieniądze za późno. Za czasów komuny było takie powiedzenie, że coś jest pewne jak w "ruskim banku", obecnie wypadałoby raczej powiedzieć - jak w europejskim banku.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika hmmm

A co z bankami w Polsce?

A co z bankami w Polsce? Przecież 7 banków jest wystawionych na sprzedaż (jeden już przejęło PZU w ramach "repolonizacji" płacąc bardzo drogo). DLACZEGO zagraniczne banki uciekają z Polski. Czego się boja i co wiedzą. Dlaczego mmedia nie tykają nawet temrtu, przecież to niecodzienne że tyle banków jest na sprzedaż a tu ani analizy żadnej ani komentarza. Wojna idzie i się ewakuują?

Portret użytkownika beka

hahaha, najlepsze jest to z

hahaha, najlepsze jest to z ofe, imbecyle podatnicy nawet nie protestowałi gdy ich pieniązki beż żadnej gwarancji zwrotu trafiły w prywatne ręce, ich zwrot był kwestią czasu, przecież nikt nie robił tego numeru by przeciętne bydło mogło coś z tego ugrać Smile

Portret użytkownika achiles

hela : W Warszawie jest

hela : W Warszawie jest siedziba Związku banderowców w Polsce, zwanym Związkiem Ukraińców Kieruje nim Petro Tyma - zwolennik Bandery. W redakcji gazety ukraińskiej "Nasze słowo" -z siedziba w Warszawie, siedzą dyżurni historycy i oni wchodzą na wszystkie dyskusje, przedstawiają się jako Polacy i opluwają zarówno Polskę jak i Rosję. Dlatego na forum jest tyle wrogich komentarzy na temat Rosji, bo robią to nacjonaliści ukraińscy z "Naszego słowa", znający dobrze język polski i historię stosunków w Europie. 
Nie dyskutujcie z tą banderowską dziczą, a opisujcie znane Wam ich zbrodnie, N I E N A W I D Z Ą tego, i po tym poznacie banderowca, którego przodków nie wykopano podczas Akcji Wisła, lecz przeniesiono z lepianek, do murowanych domów. Dzisiaj nie ma oprócz Litwinów bardziej zajadłych wrogów wszystkiego co Polskie niż mniejszość ukraińska w Polsce, marzą o tym, by Polskę wkręcić w wojnę z Rosją, będa wtedy mogli sięgnąc po “etnicznie ukraińskie” ziemie, które sa w obecnych granicach Polski, a których sie dopomina Prawy Sektor i inni ukraińscy nacjonaliści, co najciekawsze... POPIERANI przez naszych polskojęzycznych polityków, których czas najwyższy W Y M I E N I Ć.

KOPIOWAĆ TEN TEKST I WKLEJAĆ GDZIE SIĘ DA, bo ogłupianie Polaków przez naszych polityków “przyjaźnią” z banderowcami musi się skończyć, bo inaczej będzie powtórka z Wołynia. ONI JUŻ PRZEGRALI I CZAS SOBIE TO UZMYSŁOWIĆ, BY, NIE UMIERAĆ POTEM ZA TE BANDEROWSKIE POMIOTY, a wszystko dla nas, do tego zmierza. 

Portret użytkownika laxim

Nie ma czegoś takiego jak

Nie ma czegoś takiego jak Ukraińskie.
Nie ma historycznej Ukrainy.
Tereny Ukrainy to tereny Polan i Siewierzan.
Bandera jest mordercą i powinien być okrzyknięty tchórzem.
Jedyna przynalezność Ukraińska to Sarmacja. lecz biorąc pod uwagę fakt, kogo mają za bohatera nardowego to wątpię, czy jeszcze płynie w nich sarmacka krew.
Ukraina to tereny które zawsze należały do Korony Polskiej.
Tyle historii. Dzisiaj Ukraina to biedny lud i grono Kaduków siędzących w Londynie - mających w d.... swoich obywateli, którzy za parę groszy pracują w hutach i kopalaniach, które pod względem innowacyjności przypominają słowiańskie cepy. Huta Katowice przy nich to Stacja Kosmiczna

Portret użytkownika achiles

Od jutra zamykają wszystkie

Od jutra zamykają wszystkie BANKI W GRECJI, 05.07.2015 W GRECJI ODBĘDZIE SIĘ REFERENDUM Z PYTANIEM, czy chcą być dalej OBYWATELE BYĆ DYMANI PRZEZ ŚWIATOWĄ FINANSJERĘ. Trudno przewidzieć wynik tego referendum, ale wszystko zdaje się wskazywać, że zamachy z TUNEZJI FRANCJI I KATARU, miały za zadanie przykryć prawdziwy problem ZACHODNIEGO ŚWIATA, czyli plajta całkowita i nieunikniona, wedle ich odwiecznej zasady, DZIEL I RZĄDŹ, A CO SIĘ NIE DA DZIELIĆ, TO ZASTRASZAJ MASY. Więc coś musi być na rzeczy, więc do BANKÓW CI CO COŚ TAM JESZCZE MAJĄ MOI DRODZY, OD PONIEDZIAŁKU, BO ZA TYDZIEŃ, MOŻE NIE BYĆ PO CO .

Strony

Skomentuj