Bank HSBC ostrzega, że na Ziemi kończą się zasoby do podtrzymania życia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ludzkość coraz szybciej zużywa surowce naturalne. Według najnowszych analiz organizacji Global Footprint Network, zasoby Ziemi, które teoretycznie powinny nam wystarczyć na cały rok, zostały wykorzystane już w ciągu ośmiu miesięcy. Szwajcarski bank HSBC ostrzega, że na naszej planecie kończą się surowce, niezbędne do podtrzymania życia.

 

Z najnowszego raportu Global Footprint Network dowiadujemy się, że już 1 sierpnia, ludzkość zużyła zasoby naturalne, które powinny nam wystarczyć na cały rok. Nawet w poprzednich latach, wykorzystanie surowców było na równie wysokim poziomie.

Wystarczy przyjrzeć się powyższej statystyce, aby dojść do wniosku, że nasza cywilizacja nadużywa zasobów naturalnych. Analitycy z banku HSBC wskazują, że rządy i firmy nie tylko nie potrafią korzystać z surowców w sposób efektywny, ale też nie są odpowiednio przygotowane na nadchodzące zmiany klimatu.

 

Szwajcarski bank alarmuje, że zużycie zasobów naturalnych jest wyższe, niż Ziemia jest w stanie odnowić. Prognozuje się częstsze ekstremalne zjawiska pogodowe, w tym coraz wyższe temperatury, wielkie pożary i inne klęski żywiołowe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika kolo

Nie dziwie sie..ile

Nie dziwie sie..ile wszystkiego lezy w magazynach?? gowien naprodukowali a nikt juz nie che kupowac,a kasa sie musi krecić.Wiadomo ze Swiat nie moze sie w ten sposob kręcic,Za duzo kasy jest tez w obiegu.To jest jak z grą komputerową po pewnym zasie trzeba zrobić wipe na serwerze:) i to samo czeka Swiat

Portret użytkownika Odważniak

Moi sąsiedzi od Allaha

Moi sąsiedzi od Allaha codziennie produkują dwa -trzy wory śmieci, które trzymają pod drzwiami. Pocieszam się jedynie, że długo nie pociągną na diecie z kolorowych papierków i woreczków, bo te cholerne śmieci sfruwają do mojego ogrodu i wiem co jedzą. Za to co roku mają nowego bachora, który sterroryzowany jak poprzednie, dalej będzie z trzeciego świata, zużywając zasobów jak z dwu pierwszych. Kasę mają, bo prowadzą monopolowy, więc kupują tony szajsu, tony zabawek z plastiku spadają im z balkonu, walają się po całej posesji, żyją na śmietniku i zasyfiają okolicę swoją złą energią uciśnionych bab w wiecznej ciąży. Baby w 35 stopniowym upale i wilgotności z sauny, spod szmat tę energię kierują na bachory i oto mamy armię skrzywionych zombiaków  o wypranych mózgach, co to myślą, że zobaczyć czyjś włos to grzech, i trzeba wypinać bogu dupsko pięć razy dziennie, produkować genetycznych debili ile fabryka dała, żerować na cudzej cywilizacji i śmiecić. Przybysze z 3 świata, którzy dorwali się do świata pierwszego, zużywają zasoby zypełnie hurtowo i bezmyślnie.

Portret użytkownika tubylec

Na podtrzymanie życia w

Na podtrzymanie życia w takiej formie jak teraz to rzeczywiście nie ma zasobów. Albo ujmę to inaczej .. nie ma zasobów na podtrzymanie ludzkich zachciewajek, na nadprodukcję bubli i nadkonsumpcję tychże bubli, i na nadprodukcję kolejnych ludzi chcących produkować i konsumować buble również braknie tu niedługo miejsca. Nie ma zasobów na podtrzymanie ludzkiej pazerności bo ta jest nieograniczona. Będzie musiała nastapić zmiana i załamanie tej cywilizacji, zmiana statusu człowieka na tej planecie .. bez tego się nie obejdzie i to tylko kwestia czasu.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

bank HSBC  i pozostałe

bank HSBC  i pozostałe światowe wypierdoliuć w powietrze, korporacje puścić z dymem a do produkcji dóbr skłonić wpólnoty plemienne, produkujace swoje wyroby na dziesięciolecia a nie na 5 lat. Eksploatacja zasobów spadnie 10-cio krotnie i ludzkość może spokojnie kopulować do 40 mld. czyli jakieś 100 lat. Zmniejszenie "wzrostu gospodarczego" w takim układzie wyzwoli naturalny proces równowagi populacji. Gdy wszyscy będą zdrowo zmęczeni pracą, i zapewnione przez nią normalne warunki egzystencji, przyrost populacji ulegnie drastycznemu zmniejszeniu. I tak ma wyglądać Strategia Zrównoważonego Rozwoju...

 Warunek podstawowy:

pustynne wybrane plemię należy zmieść z powierzchni Ziemi do 4-go pokolenia bronią genetyczną...

Strony

Skomentuj