Bank Holandii potajemnie przywiózł złoto warte 14,5 mld euro

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Bank centralny Holandii przeniósł swoje rezerwy złota przechowywane w kraju, tj. 14 tys. sztabek i około 1 tys. pudełek złotych monet, z centrali w Amsterdamie do sejfu w sąsiednim mieście Haarlem - podała Associated Press.

 

Służby prasowe Banku informują, że starannie zaplanowana, tajna i silnie strzeżona operacja prowadzona przez Królewską Żandarmerię Wojskową rozpoczęła się wczoraj i zakończyła się dzisiaj.

 

Oprócz 10 miliardów euro w złocie i rezerwach walutowych, bank przelał kolejne 4,5 miliarda euro w banknotach. Złoto i banknoty przejechały około 20 km ciężarówkami strzeżonymi przez uzbrojoną policję i obserwowanymi przez policyjny helikopter, latający nad konwojem. Żandarmeria poinformowała, że operacja przebiegła sprawnie i bezpiecznie.

 

Bank centralny Holandii odnawia swoje biura w Amsterdamie, a złoto i banknoty mają zostać na stałe przeniesione do skarbca, który nie został jeszcze zbudowany w mieście Zeist w centralnej części kraju.

 

Instytucja nie przechowuje całego swojego złota w Holandii, ale utrzymuje duże rezerwy kruszcu w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

A dlaczego nasze Polskie

A dlaczego nasze Polskie złoto przechowywane jest w Londyńskim skarbcu a nie u nas ? Czy brytyjczycy swój "skarb" też trzymają u kogoś innego "za możem" ? Jaką my - Polska - mamy z tego korzyść ? Bo mnie się wydaje ,że wymierne korzyści odnosi ten u kogo złoto jest przechowywane . Kto by np. zaufał Szwajcarii gdyby ona trzymała swoje rezerwy rozsiane po całej europie .. 

Portret użytkownika Zefel Retinger

Bo Polski rząd jak zawijał

Bo Polski rząd jak zawijał się do Londynu by stamtąd dumnie ogłosić że Polska nigdy sie nie podda wystawiając na śmierć miliony Polaków. Ten sam który zorganizował najgorsze powstanie w historii świata uzbrajając dzieci w kamienie i wysyłając je na jedną z najlepszych Armi uwczesnego świata doprowadzając tym samym do totalnej masakry i zniszczenia stolicy musiał sie jakoś opłacić za kilka lat dostaniego życia. Najciekawsze jest w tym wszystkim to że zamiast wisieć politycy zrobili z nich bohaterów, wmawiając dumnym obywatelom że w razie W robimy to samo i pamiętajcie do krwi ostatniej kropli z żył za naszą władzę! 

Portret użytkownika jaron22

Oólnie się z Panem można

Oólnie się z Panem można zgodzić, jednak chciałbym zwrócić uwagę, że Warszawa nawet bez powstania zostałaby przez Niemców zniszczona. Zakładał to tzw Plan Pabsta, który precyzował, że dawna stolica Polski ma stać się prowincjonalnym miastem przerzutowym dla wojsk niemieckichz ludnością nie większą niż 130 tys mieszkańców i 15 km kwadratowych powierzchni. Podrawiam.

Portret użytkownika Dobra rada

Od mniej więcej września

Od mniej więcej września Polskie złoto jest w kraju. Żąd przygotowując dla siebie plany ewakuacji ściągnął złoto do Polski.

Jak się będą musieli ewakuować, to będą mieli jak znalazł. 

W końcu jak to się mówi: Złota reguła mówi, że kto ma złoto, ten ustala reguły. 

Więc za to złoto kupią sobie miejsca w jakimś dobrze urządzonym schronie.

Skomentuj