Bangladesz wyłączył dostęp do mobilnego Internetu w całym kraju

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Jak informuje Al Jazeera, Komisja Regulacyjna ds. Telekomunikacji w Bangladeszu nakazała dostawcom usług telefonii komórkowej wyłączenie dostępu do sieci 3G i 4G w przededniu wyborów.

Wyłączenie dostępu do mobilnego Internetu nastąpiło w przededniu ważnych wyborów w Bangladeszu, które na początku tygodnia były przyczyną wielu zamieszek i aktów przemocy. Jak poinformował rzecznik Komisji ds. Telekomunikacji, Zakir Hussain Khan, podjęto taką decyzję, aby zapobiec rozpowszechnianiu plotek i propagandy, bezpośrednio prowadzącej do ulicznych aktów nienawiści.

 

Partia Narodowa Bangladeszu (BNP) poprowadziła z kolei kampanię mającą na celu rozmieszczenie na terenie całego kraju ponad 600 tysięcy żołnierzy i funkcjonariuszy policji, którzy mają czuwać nad bezpieczeństwem w dniu wyborów. Poinformowano też, że w sobotę aresztowano 8 mężczyzn, którzy rozpowszechniali plotki i polityczne fake newsy w mediach społecznościowych.

 

W czwartek BNP ogłosiła natomiast, że od początku listopada aresztowano ponad 8200 przywódców opozycji i aktywistów innych partii, którzy rzekomo przyczyniali się do wzniecania napięć społecznych. W wyniku zamieszek zginęły 4 osoby, a ponad 12 tysięcy zostało rannych.

 

Dyrektor organizacji Human Rights Watch, zajmującej się ochroną praw człowieka, przyznał w rozmowie ze stacją CNN, że sytuacja w Bangladeszu jest niezwykle niepokojąca, ponieważ policja i komisja wyborcza nie powinny wyglądać jak przedłużenia partii rządzącej i narzędzia przemocy skierowane przeciwko opozycji.

 

W październiku tego roku Bangladesz uchwalił restrykcyjne prawo, które pozwala na surowe karanie osób publikujących "agresywne, niszczące harmonię i zaburzające porządek" wiadomości za pomocą urządzeń cyfrowych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika prawdaoprawda

ale jaki masz problem? wam

ale jaki masz problem? wam już wszystkim wyprali muzgi... po prostu postawią ci antene przed oknem to ją zniszcz, znajdź ludzi o podobnych poglądach - a gwarantuje Ci takich nie brakuje w tej kwestii i zniszccie t ościerwo! co wam zrobią? a potem wybić cały rząd każdego polityka łącznie z rodziną nie tylko w polsce wszędzie to jest największe gówno jakie kiedykolwiek mogło powstać, te ścierwa muszą umrzeć... wystarczy, że zwykli ludze przestaną wykonywać ich prawa i wszystko odbędze się bez jednego wystrzału, a pomioty szatana zerzeć - dosłownie - z powerzchni ziemi...

Portret użytkownika ....

Wszystkiego najlepszego z

Wszystkiego najlepszego z nowym starym rokiem bo za 14 dni zaczyna się Nowy Rok . Wszystkiego najlepszego mordeczki jesteście zajebiści ku.wa wariaty pier..lone i całe te i tak dalej . Ogułem  kocham was auuuu .

Portret użytkownika kolo21

Wyłączają może po to, żeby

Wyłączają może po to, żeby ktoś nie sterował wyborcami za pomoca tych anten. Wiem ze to głupie, ale miałem taką pierwszą myśl. A co do wojny, to wątpie. Żydy za dużo kasy tutaj włożyli, żeby teraz to zniszczyć. A co najciekawsze, że jestem jedynym trzeźwym komentującym:)

kolo21

Strony

Skomentuj