Bangladesz wyłączył dostęp do mobilnego Internetu w całym kraju

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Jak informuje Al Jazeera, Komisja Regulacyjna ds. Telekomunikacji w Bangladeszu nakazała dostawcom usług telefonii komórkowej wyłączenie dostępu do sieci 3G i 4G w przededniu wyborów.

Wyłączenie dostępu do mobilnego Internetu nastąpiło w przededniu ważnych wyborów w Bangladeszu, które na początku tygodnia były przyczyną wielu zamieszek i aktów przemocy. Jak poinformował rzecznik Komisji ds. Telekomunikacji, Zakir Hussain Khan, podjęto taką decyzję, aby zapobiec rozpowszechnianiu plotek i propagandy, bezpośrednio prowadzącej do ulicznych aktów nienawiści.

 

Partia Narodowa Bangladeszu (BNP) poprowadziła z kolei kampanię mającą na celu rozmieszczenie na terenie całego kraju ponad 600 tysięcy żołnierzy i funkcjonariuszy policji, którzy mają czuwać nad bezpieczeństwem w dniu wyborów. Poinformowano też, że w sobotę aresztowano 8 mężczyzn, którzy rozpowszechniali plotki i polityczne fake newsy w mediach społecznościowych.

 

W czwartek BNP ogłosiła natomiast, że od początku listopada aresztowano ponad 8200 przywódców opozycji i aktywistów innych partii, którzy rzekomo przyczyniali się do wzniecania napięć społecznych. W wyniku zamieszek zginęły 4 osoby, a ponad 12 tysięcy zostało rannych.

 

Dyrektor organizacji Human Rights Watch, zajmującej się ochroną praw człowieka, przyznał w rozmowie ze stacją CNN, że sytuacja w Bangladeszu jest niezwykle niepokojąca, ponieważ policja i komisja wyborcza nie powinny wyglądać jak przedłużenia partii rządzącej i narzędzia przemocy skierowane przeciwko opozycji.

 

W październiku tego roku Bangladesz uchwalił restrykcyjne prawo, które pozwala na surowe karanie osób publikujących "agresywne, niszczące harmonię i zaburzające porządek" wiadomości za pomocą urządzeń cyfrowych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika prawdaoprawda

ale jaki masz problem? wam

ale jaki masz problem? wam już wszystkim wyprali muzgi... po prostu postawią ci antene przed oknem to ją zniszcz, znajdź ludzi o podobnych poglądach - a gwarantuje Ci takich nie brakuje w tej kwestii i zniszccie t ościerwo! co wam zrobią? a potem wybić cały rząd każdego polityka łącznie z rodziną nie tylko w polsce wszędzie to jest największe gówno jakie kiedykolwiek mogło powstać, te ścierwa muszą umrzeć... wystarczy, że zwykli ludze przestaną wykonywać ich prawa i wszystko odbędze się bez jednego wystrzału, a pomioty szatana zerzeć - dosłownie - z powerzchni ziemi...

Portret użytkownika ....

Wszystkiego najlepszego z

Wszystkiego najlepszego z nowym starym rokiem bo za 14 dni zaczyna się Nowy Rok . Wszystkiego najlepszego mordeczki jesteście zajebiści ku.wa wariaty pier..lone i całe te i tak dalej . Ogułem  kocham was auuuu .

Portret użytkownika kolo21

Wyłączają może po to, żeby

Wyłączają może po to, żeby ktoś nie sterował wyborcami za pomoca tych anten. Wiem ze to głupie, ale miałem taką pierwszą myśl. A co do wojny, to wątpie. Żydy za dużo kasy tutaj włożyli, żeby teraz to zniszczyć. A co najciekawsze, że jestem jedynym trzeźwym komentującym:)

kolo21

Strony

Skomentuj