Na Bałtyku cudem nie doszło do zderzenia fińskiego statku z rosyjskim okrętem podwodnym

Kategorie: 

youtube.com

Według Instytutu Badań Środowiskowych, przeprowadzonych dla fińskiej Syke, rosyjski okręt podwodny miał wpływ na zmianę kursu statku badawczego Aranda.

 

Wiadomo, że fiński statek zmienił kurs z powodu łodzi podwodnej, należącej do Federacji Rosyjskiej, w celu uniknięcia kolizji. Incydent miał miejsce na wschód od wyspy Gotland na Morzu Bałtyckim. Załoga fińskiej jednostki uniknęła zagrożenia w ostatniej chwili.

 

Wcześniej fińscy ekolodzy zauważyli, że już dwukrotnie rosyjska łódź podwodna próbowała zakłócać pracę statku badawczego Aranda. Rosjanie ewidentnie próbowali zablokować mu drogę do miejsca przeznaczenia, gdzie pobierane są próbki.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika JanuszR

Są dwie podstawowe

Są dwie podstawowe możliwości:
- Rosją rządzą syjoniści - w takim razie nie ma mowy o żadnym "bratnim narodzie słowiańskim", "przyjaźni" itd - bo z definicji rządzą syjoniści, którzy ZASŁANIAJĄ się Rosją i Rosjanami. W tym przypadku nie ma mowy a rusofobizmie - jest tylko judeorealizm, o którrym ciagle mówi sekowany przez media gadzinowe Grzegorz Braun, który ostrzega przed planami Niemiec, Rosji i Izraela zrobienia z Polski kondominium niemiecko-rosyjskiego pod zydowskim nadzorem. Za tą opcją opowiada się np. Henryk Pająk analizując sektę Chabad i jej rządy na Kremlu, np. https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/16/putin-marionetka-w-lapach-sekty-chabad-lubawicz-henryk-pajak/
- druga możliwość - Putin rządzi, a karesy do Izraela i Chabadu służą przeciagnięciu na strone Rosji Izraela [państwa atomowego] i zrobieniu piatej kolumny USA przez wpływy lobby żydowskiego. Wtedy rosyjski szowinistyczny imperializm i antypolonizm jest po prostu rosyjski i mówienie o mojej rusofobii nie ma sensu - jest tylko mój zdrowy rusorealizm. Za tym wariantem przemawia oficjalna ideologia Kremla wykładana na studiach politycznych i wszystkich rosyjskich akademiach wojskowych - w tej ideologi oficjalnie dla Polski w Europie zasadniczo miejsca nie ma i Rosja nie toleruje istnienia Polski w żadnej postaci. Wystarczy poczytać: http://www.pch24.pl/kremlowski-szaman--co-aleksander-dugin-mysli-o-polsce-,22768,i.html
Polska może być zresztą obiecana przez Putina Żydom jako Judeopolonia do skolonizowania na wypadek ewakuacji z Izraela - przecież Kissinger nie daje nawet 10 lat obecnemu państwu Izrael, a Żydzi nie sa głupi i działają. To oznacza sojusz rosyjsko-syjonistyczny przeciw Polsce.
Przy obu opcjach wszelkie ślepe popieranie Rosji - z góry i za nic, a raczej za wieczne flekowanie Polski - nie ma najmniejszego sensu. Tak samo jak slepe i za nic popieranie Ameryki. Taktycznie - owszem, czasem i za zapłate z góry.
Nawet opcja jakiegoś równoważenia się wpływów Putina i syjonistów nie jest dla Polski dobra: obie siły będą robiły ustępstwa i układy jedynie kosztem Polski.
A to się spina do kupy z ciagłymi propozycjami Putina zrobienia razem z UE "wielkiej i wspaniałej" unii euroazjatyckiej - w której dla Polski nie ma miejsca. Zaśgołym okiem widać, że i Rosja i Niemcy i Żydzi atakują Polskę. Taki pakt Putin-Merkel z cichym "błogosławieństwem" syjonistów w cieniu. Czyli: "kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim nadzorem".

Portret użytkownika JanuszR

Zamiast Patriotów powinny być

Zamiast Patriotów powinny być SAMP/T, bo Francuzi dają kody i technologie  i radar 360 stopni i system sieciocentryczny. A zamiast Caracali powinny być AW149, bo Augusta-Westland dają najnowszą rozwojową konstrukcję i duży offset i mają doświadczenia w przeróbce na bezzałogowce - jak SW-4. A teraz Airbus dogadał się z Motor sicz i Poroszenko kupuje dla Ukrainy lekkie H135 Airbusa - a Ukraińcy sami chcieli współpracy z Polakami i dawali najnowsze silniki, lepsze od RR i GE i P&W, to MON udawał głupka - to poszli do Francuzów. Taki mamy MON, rząd i prezydenta - marionetki WSI=GRU - wszystko, byle Polskę osłabić i Zachodowi nas sprzedać na zaliczkę tej wymarzonej nowej unii euroazjatyckiej, co to ją Putin tak proponuje Zachodowi. Był pakt Hitler-Stalin, teraz ma być Putin-Merkel - bo Unia to faktycznie Niemcy prowadzące resztę, w tym Francję, której trzeba "dać rekompensatę" za poparcie.  A "biedna" Francja, będzie tak "stratna" na Mistralach i konieczności zwrotu forsy iew, kar umownych - to odbije sobie na kontrakcie w Polsce ustawionym przez WSI w ramach "owocnej przyszłej przyjaźni". I w ten sposób i Kreml i Paryż i Berlin będą zadowolone.  I niech mi ktoś odpisze w miejsce tchórzliwego minusowania, w czym niby nie mam racji - z góry sobie odpuśćcie głupie nawiedzone gadanie. MAM 100% RACJI - i to jest sedno - i to was boli. I tak będzie, dopóki WSI będzie rządziło marionetkami Komorem i PO. A obce trole,  i ze wschodu i z zachodu, tylko podpowiadają, żeby mieć w dupie Polskę, na wybory nie chodzić, a najlepiej to wyjechać z Polski na Zachód - ten sam "zły zgniły" Zachód, którry tak krytykują. A lemingi to łykają, bo ich myśleć oduczono i umieją tylko skowyczeć i kręcic się za własnym ogonem, powtarzać podsunięte "dobre rady" i ciężko przeżywać z bólem, zamiast myśleć samemu.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

..."I tak będzie, dopóki WSI

..."I tak będzie, dopóki WSI będzie rządziło marionetkami Komorem i PO."...
Mądrze gadasz ale tylko do pewnego momentu, aż zapali ci się czerwona rusofobiczna lampka zmanipulowanej świadomości..
 Powinieneś ogarniać w makroskali sprawy globalnych trendów..
 Stojąc na pozycji rusofoba jesteś po stronie własnie WSI i GRU będącego nadal w rękach Zydów-bolszewików stojących w ostrej opozycji do Putina... A tego własnie nie dostrzegasz, tylko paplesz antyrosyjską propagandę...

Portret użytkownika JanuszR

Kolejny cymbał-komentator,

Kolejny cymbał-komentator, który w badaniach oceanograficznych i pobieraniu próbek dna dla analizy historii geologicznej regionu - co robi się przynajmniej standardowo od XIX w., widzi spisek NATO. GRATULUJĘ DEBILIZMU i KOMPLETNEGO WYPRANIA MÓZGU PRZEZ KGB. Oraz tradycyjnej kremlowskiej moralności Kalego, jak to opisałem niżej - i NIKT mi na to nie odpowiedział jednym sensowym argumentem, BO MAM RACJĘ, jedynie jak złośliwe hieny stawiają minusy, a sobie nawzajem plusy. Żałosne do kwadratu.
 Pytanko WŁAŚCIWE - co ruski okręt podwodny robił na wodach szwedzzkiej strefy ekonomicznej koło Gotlandii? Bo fińska Aranda miała pozwolenie na badania. Czyżby ruscy mieli tam swoją bazę podwodną lub instalacje szpiegowskie? Kreml wciska sie wszędzie jak karaluch, a jeszcze odwracaja kota ogonem.

Portret użytkownika Klaus

Nie wygrasz z nimi,z tymi

Nie wygrasz z nimi,z tymi  Ruskimi trollami nikt nigdy nie wygrał bo po prostu są tępi jak nóż do masła. 
Tutaj to jest mało komentarzy bo oczywiście Rosjanie coś zrobili a oni nie chcą przyznać racji,a jak by to zachodni okręt podwodny uderzył t ruski statek to by był wysyp durnych wpisów.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika strażnik teksasu

Klaus jedynymi ludżmi ktorzy

Klaus jedynymi ludżmi ktorzy wygrali z ruskimi byli polacy.405 lat temu zygmunt 3 waza ruszył na twierdzę w Smoleńsku, której oblężenie rozpoczęło się we wrześniu 1609 r  a wraz z nim regularna wojna polsko-rosyjska. Przełamanie obrony twierdzy miało być pierwszym etapem na drodze do celu, którym było zdobycie Moskwy.9 października 1610 r.  polskie odziały wkroczyły na Kreml.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jakby Putin zabił moją

Jakby Putin zabił moją rodzinę to bym skumał, że ma żydowskie korzenie...
Ale nie zabił mojej rodziny. Za to moją rodzinę zabijali żydzi z NKWD w Katyniu i żydobanderowcy na Wołyniu, twoje ziomki...
 Rosyjki oficer Armi Czerwonej uchronił część mojej rodziny właśnie przed  żydami z NKWD

Strony

Skomentuj