Bakterie znajdujące się w jelitach mogą mieć istotny wpływ na samopoczucie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Odkryto, że bakterie wchodzące w skład mikroflory jelitowej mogą mieć wpływ na stężenie serotoniny (hormonu odpowiadającego za dobry nastrój), co ma istotny wpływ na samopoczucie człowieka.

 

Serotonina jest jednym z najważniejszych hormonów w ludzkim mózgu. Jej obecność reguluje czas snu, reakcje emocjonalne, wrażliwość na ból oraz wiele innych procesów zachodzących w ludzkim organizmie. Według najnowszych badań jest, produkcja serotoniny jest powiązana również z procesami trawienia.

Stwierdzono, że stężenie serotoniny w ludzkim organizmie może zmieniać się w wyniku działania bakterii obecnych w jelitach i ich wpływu na znajdujące się tam receptory. Receptory TLR2 są najważniejszą częścią nieswoistej obrony układu odpornościowego, który informuje organizm o obecności pożytecznych bakterii, chroniąc go przed drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Odkryto, że w zależności od obecności, natężenia oraz gatunku bakterii w mikroflorze jelita, mózg zwiększa lub zmniejsza stężenie serotoniny w organizmie, co ma znaczny wpływ na nastrój człowieka. Wnioskując z badań, wiele chorób może być wywołane lub wyleczone z udziałem mikroflory jelitowej regulującej hormon. Naukowcy planują już dalsze badania w tym temacie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Syn

 

 

Profesor Burzyński leczy ludzi w ten sposób od 30 lat..ciężkie choroby niczym rak ....lecz ludzie dopiero teraz o tym zaczynają pisać..

Portret użytkownika Anioł Prawdy

źle funkcjonujące jelita

źle funkcjonujące jelita zaczynają źle funkcjonować od nie dbania o zęby, chlania alkoholi i brania używek przez co jest zazwyczaj brak poprawnego odżywiania i do tego jeszcze dochodzi stres wygenerowany przez zjebany system złodziejski...

Pasta do zębów Rosyjska bez fluoru lub Indyjska derbi też bez fluoru. Alkohol od święta, zero używek odmóżdżających - trochę sportu na dworze i powinno być z jelitami wszystko w porządku...

Portret użytkownika zxcvbnm

dokladnie a jesli za mlodu

dokladnie a jesli za mlodu cie szpikowali antybiotykami to masz po jelitach juz w mlodym wieku... znam to z autopsjii, co do pasty to polecam Polska paste bez fluoru firmy APIS, inne pasty zazwyczaj zawieraja jeszcze parabeny lub sls, ta z apisu tego nie ma.

Strony

Skomentuj