Bakterie w troposferze tworzą chmury i wpływają na opady

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Górna  troposfera (6 do 10 km) jest domem dla wielu mikroorganizmów. Ich skład różni się szczególnie w obszarach występowania tropikalnych burz. Opracowanie na ten temat ich wpływu na powstawanie opadów przygotowali właśnie eksperci z NASA i Georgia Institute of Technology. Ich ustalenia zostały zarysowane w artykule opublikowanym w prasie naukowej.

 

Mikroorganizmy odgrywają istotną rolę w życiu atmosfery. Mają na przykład wpływ na tworzenie się chmur i opadów.  Na wysokości poniżej 5 km komórki drobnoustrojów mają do 3 mikronów, co jest porównywalne do cząstek lodu tego samego rozmiaru.  Żywe komórki mogą "działać”, jako jądra kondensacji i generować powstawanie opadów.  Jednakże do tej pory naukowcy mieli bardzo niewiele informacji na temat mikroorganizmów, które żyją w górnych warstwach atmosfery.

 

Naukowcy z NASA działający w ramach programu studiowania burz tropikalnych w 2010 wykonali pewną liczbę lotów na Morzu Karaibskim, na pokładzie samolotu DC-8 został zainstalowany sprzęt do pobierania próbek powietrza, z których za pomocą filtracji wyizolowano mikroorganizmy. Następnie poddano analizie ich genom.

 

Jak się okazało, przy wysokości do 10 kilometrów 20% komórek bakteryjnych jest o wielkości od 0,25 do 1 mikrometra.  W tym przypadku, bakterie takie są około 10 razy większe niż komórki grzyba.  W sumie znaleziono 17 różnych klas bakterii.  Niektóre z nich mogą spożywać związki węgla, których wiele jest w atmosferze.  W każdym przypadku, kompozycja gatunków mikroorganizmów z różnych mas powietrza zależała od ich miejsca pochodzenia.  Masy powietrza, które przyniosła tropikalna burza "Earl", różniła się od bakterii w składzie powietrza huraganu „Karl".

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Bakterie same do toposfery

Bakterie same do toposfery sobie nie zawędrowały. Jakiś "pomocnik" musiął im w tej "wedrówce" pomóc. Ponieważ ludzie coraz bardziej się uświadamiają, że są celowo truci przez anglo-saksońskich nazistów wywodzących swoje "rodowody" od mojrzesza to teraz na poczekaniu "przygotowano dowód" iż to nie CHEMTRALSY są odpowiedzialne za epidemie boreliozy (pewnie tez dodawanej do "markowych" produktów) ale "mityczni kosmici" którzy "sieją chmury z bakterii". Wszystko po to by dyżurne antychemtralsowe szczekaczki mogły znowu robić z ludzi debili bo tak im nazistowska ksiażeczka z trójkacikami na obwolucie każe.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika kolo21

Czyste niebo w nocy widziałem

Czyste niebo w nocy widziałem wiosną zeszłego roku,jak się chmury rozejdą to tylko na moment i ponownie jest kłebowisko tego syfu.Człowiek aż dostaje klaustrofobi od tego.Więc jak ktoś może obserwować jakieś planety przez teleskop jak gówno widać.Jeżdzę po Polsce zawodowo to widzę.Zauwarzyłem że wszystkie tematy poruszane są zaraz zbijane debilowatymi komentarzami niedowiarków.Coś tu pisane było o tych trollach.Oni chyba z jaja się wykluwają:)

kolo21

Portret użytkownika pako1205

Jak już NASA jest

Jak już NASA jest zainteresowana to coś spieprzyli i teraz się zainteresowali,ja tym degeneratom w żadne słowo nie potrafię już uwierzyć.Jaka jest pewność,że te bakterie były wcześniej,skoro tyle oprysków jakimś ścierwem od lat,a teraz trzeba jakoś wytłumaczyć ciemnym masom,że wzięli się i są ciekawi co tam w niebie piszczy.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Co Ciebie AMR tak boli. U

Co Ciebie AMR tak boli. U mnie nie ma czegoś takiego jak wiara komuś.
Wiem, że tego kiedyś nie było. Dyfuzja i naturalna grawitacyjna filtracja mikrobiologiczna ( Ziemia jest naturalna wirówką) została zkłócona i oczywistym jest, ze jest to skutkiem wytworzenia nano-metalicznej przepony w atmosferze.
Trzeba być pozbawionym nie tylko podstaw wiedzy z fizyki ale również wypobraźni by tego nie dostrzec.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To nie tak. Bakterie są

To nie tak. Bakterie są rozsiewane przez różne samoloty. To jest stałe oddziaływanie. Bakterie te opadały sobie spokojnie zgodnie z prawem grawitacji i ruchem warstw powietrza. Zmiana tego stanu jest spowodowana przeponą dipolową o własciwościach elektrostatycznych odpychającej te zanieczyszczenia z wektorem przeciwnym do grawitacji i zgodnie z prawem pędu unosi się do górnych warstw stratosfery.
Tą przeponą jest nanocząsteczkowa przepona metali takich jak Glin (alliminium) Stront i Bar. Nie bez znaczenia jest substancja wiążąca w postaci zawiesiny koloidalno-błoniastej utrzymującej tę strukturę w miare na równym poziomie.
 Promieniowanie z Fukuszimy z pewnością część drobnoustojów zabiło, lecz z pewnością część drobnoustrojów uległa przeróżnym mutacjom mogącym zagrozić sterylności tego czym oddychamy. W przeciwieństwie bowiem do zanieczyszczeń pochodzenia mineralnego te zanieczyszczenia w środowisku wilgotnym w zależności od warunków ... powiela się.
 Z czasem, wskutek ruchów frontów atmosferycznych i innych zjawisk drobnoustroje te mogą dotrzeć do dolnych warstw i skazić je w sposób nieprzewidywalny.

Portret użytkownika Spotter

Rexio, powiedz nam wszystkim,

Rexio, powiedz nam wszystkim, te brednie wymyślasz na poczekaniu czy masz je gdzieś zapisane w notatkach ?

Co to jest "przepona nanocząsteczkowa"? "Zawiesina koloidalno-błoniasta"?, "przepona dipolowa"?

I masa innych wymyślonych.... nawet nie wiem jak to nazwać... bredni, bzdetów, które nawet nie istnieją w świecie nauki.

Wiem, chcesz zabłysnąć wśród swoich rówieśników którzy myślą że ten twój pseudo-naukowy bełkot coś znaczy.

Ciekawe ile osób da się nabrać na te twoje dyrdymały wzięte z powietrza, przekonamy się po plusach Smile

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Juszka1980OGL napisał: zaraz

Juszka1980OGL wrote:

zaraz się zacznie Smile juz nie nano bzdury tylko baterie i spiskowe teorie Ale artykuł naprawdę ciekawy i pokazujący jak złożona jest atmosfera
pozdrawiam Juszka

 No nie... niezwykle ciekawy.. Złożoność atmosfery jest złożonością w tym wypadku spierdolonych umysłów naukowców, którzy znaja tylko wycinek skutków swoich debilnych działań...

Strony

Skomentuj