Bakterie w troposferze tworzą chmury i wpływają na opady

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Górna  troposfera (6 do 10 km) jest domem dla wielu mikroorganizmów. Ich skład różni się szczególnie w obszarach występowania tropikalnych burz. Opracowanie na ten temat ich wpływu na powstawanie opadów przygotowali właśnie eksperci z NASA i Georgia Institute of Technology. Ich ustalenia zostały zarysowane w artykule opublikowanym w prasie naukowej.

 

Mikroorganizmy odgrywają istotną rolę w życiu atmosfery. Mają na przykład wpływ na tworzenie się chmur i opadów.  Na wysokości poniżej 5 km komórki drobnoustrojów mają do 3 mikronów, co jest porównywalne do cząstek lodu tego samego rozmiaru.  Żywe komórki mogą "działać”, jako jądra kondensacji i generować powstawanie opadów.  Jednakże do tej pory naukowcy mieli bardzo niewiele informacji na temat mikroorganizmów, które żyją w górnych warstwach atmosfery.

 

Naukowcy z NASA działający w ramach programu studiowania burz tropikalnych w 2010 wykonali pewną liczbę lotów na Morzu Karaibskim, na pokładzie samolotu DC-8 został zainstalowany sprzęt do pobierania próbek powietrza, z których za pomocą filtracji wyizolowano mikroorganizmy. Następnie poddano analizie ich genom.

 

Jak się okazało, przy wysokości do 10 kilometrów 20% komórek bakteryjnych jest o wielkości od 0,25 do 1 mikrometra.  W tym przypadku, bakterie takie są około 10 razy większe niż komórki grzyba.  W sumie znaleziono 17 różnych klas bakterii.  Niektóre z nich mogą spożywać związki węgla, których wiele jest w atmosferze.  W każdym przypadku, kompozycja gatunków mikroorganizmów z różnych mas powietrza zależała od ich miejsca pochodzenia.  Masy powietrza, które przyniosła tropikalna burza "Earl", różniła się od bakterii w składzie powietrza huraganu „Karl".

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Bakterie same do toposfery

Bakterie same do toposfery sobie nie zawędrowały. Jakiś "pomocnik" musiął im w tej "wedrówce" pomóc. Ponieważ ludzie coraz bardziej się uświadamiają, że są celowo truci przez anglo-saksońskich nazistów wywodzących swoje "rodowody" od mojrzesza to teraz na poczekaniu "przygotowano dowód" iż to nie CHEMTRALSY są odpowiedzialne za epidemie boreliozy (pewnie tez dodawanej do "markowych" produktów) ale "mityczni kosmici" którzy "sieją chmury z bakterii". Wszystko po to by dyżurne antychemtralsowe szczekaczki mogły znowu robić z ludzi debili bo tak im nazistowska ksiażeczka z trójkacikami na obwolucie każe.

Portret użytkownika kolo21

Czyste niebo w nocy widziałem

Czyste niebo w nocy widziałem wiosną zeszłego roku,jak się chmury rozejdą to tylko na moment i ponownie jest kłebowisko tego syfu.Człowiek aż dostaje klaustrofobi od tego.Więc jak ktoś może obserwować jakieś planety przez teleskop jak gówno widać.Jeżdzę po Polsce zawodowo to widzę.Zauwarzyłem że wszystkie tematy poruszane są zaraz zbijane debilowatymi komentarzami niedowiarków.Coś tu pisane było o tych trollach.Oni chyba z jaja się wykluwają:)

kolo21

Portret użytkownika pako1205

Jak już NASA jest

Jak już NASA jest zainteresowana to coś spieprzyli i teraz się zainteresowali,ja tym degeneratom w żadne słowo nie potrafię już uwierzyć.Jaka jest pewność,że te bakterie były wcześniej,skoro tyle oprysków jakimś ścierwem od lat,a teraz trzeba jakoś wytłumaczyć ciemnym masom,że wzięli się i są ciekawi co tam w niebie piszczy.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Co Ciebie AMR tak boli. U

Co Ciebie AMR tak boli. U mnie nie ma czegoś takiego jak wiara komuś.
Wiem, że tego kiedyś nie było. Dyfuzja i naturalna grawitacyjna filtracja mikrobiologiczna ( Ziemia jest naturalna wirówką) została zkłócona i oczywistym jest, ze jest to skutkiem wytworzenia nano-metalicznej przepony w atmosferze.
Trzeba być pozbawionym nie tylko podstaw wiedzy z fizyki ale również wypobraźni by tego nie dostrzec.

Strony

Skomentuj