Bahrajn odkrył największe złoża ropy naftowej w historii kraju

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ministerstwo ds. Ropy Naftowej Bahrajnu ogłosiło wykrycie ogromnego złoża ropy naftowej i gazu ziemnego. Gigantyczne pokłady tych surowców pozwolą ożywić gospodarkę państwa.

 

Rząd Bahrajnu powiadomił w środę, że odkryte złoże zawiera aż 80 miliardów baryłek ropy i około 40 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego. Złoże zajmuje powierzchnię około 2 tysięcy kilometrów kwadratowych i znajduje się na płytkich wodach przy zachodnim wybrzeżu tego niewielkiego państwa. Ciekawostką jest, że pokład tych surowców jest około trzy razy większy niż całkowita powierzchnia samego Bahrajnu.

 

W chwili obecnej władze nie mają pewności ile ropy naftowej uda się wydobyć. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to największe odkryte złoże ropy i gazu w historii tego państwa. W latach 30. XX wieku, Bahrajn był pierwszym krajem w Zatoce Perskiej, w którym odkryto złoża tych cennych surowców.

 

Dotychczas Bahrajn posiadał tylko 125 milionów baryłek potwierdzonych rezerw ropy naftowej. Dodatkowo posiadał 92 miliardy metrów sześciennych gazu ziemnego. Rząd szacuje, że wydobycie ropy i gazu rozpocznie się w ciągu pięciu lat i będzie mieć to znaczący wpływ na gospodarkę państwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Anonim

Jakoś ZEA, Katar, Oman,

Jakoś ZEA, Katar, Oman, Kuwejt, Arabia Saydyjska jeszcze nie płoną od rakiet USA, co więcej mają się całkiem dobrze. Tak wam wszystkim się do wojny spieszy, że tylko nom stop o niej nawijacie?? 

Portret użytkownika EkrudyDref

Myślę, że gdzie należy myślą,

Myślę, że gdzie należy myślą, że ten kraj należy - na wszelki wypadek - poddać demokratyzacji a najlepszą jej metodą będzie pokojowe bombardowanie przez zjednoczone stany; oczywiście wypada najpierw wskazać, kto jest tam dyktatorem, którego należy obalić. Chyba że... kraj ten natychmiast poprosi o opiekę stanów, a jest czym się opiekować.

--------
Howgh!

Portret użytkownika rocafella

Dzisiejsza ekonomia pod

Dzisiejsza ekonomia pod kierownictwem USA polega na drukowaniu i sprzedawaniu swojego długu. Taki Bahrajn może wydobywać ropę ale będzie za dodrukowane dolary które zdobędzie za sprzedaż ropy kupować dług USA i chowac dolary w magazynach.

USA w ogóle tego długu nie bedzie musiało odkupić, wystarczy zlikwidować króla i książąt. Najpierw sprzeda im broń z kodami, póżniej podeśle opozycję która rozprawi się z książętami/szejkami/królem, opozycja zacznie romansować z Rosją lub Chinami co spowoduje przypływ lotniskowców z samolotami i rozwalenie Bahrajnu ale wcześniej przedostanie się przez granicę ISIS.

Gdy już zniszczą Bahrajn to dług się skasuje a dolary zostaną spalone lub wywiezione do USA Smile

Ale oczywiście na razie wkraczamy z Wall Street i granie na kontraktach, spadkach i zwyżkach.

Każde odkrycie nowych złóż to spadek cen ropy bo jest jej więcej na rynku.

Ale tak już jest, że koszerni i halal mają pieniądze i bogactwa bo nie jedzą wieprzowiny.

Mam taką zagadkę na koniec - dlaczego skarbonka znana jest pod postacią świnki?

Koszerność to kierunek do dostatniego życia. Dlaczego muzułmanie na socjalu w DE mają lepiej niż pracujący i jedzący schabowego Polak?

Ja juz tego od paru lat nie jem i widzę poprawę. Pozdrawiam i zalecam chwilę zastanowienia się nad tematem.

Portret użytkownika Medium

Koszerność to kierunek do

Koszerność to kierunek do dostatniego życia.

Komu tu chcesz wodę z mózgu robić?  Co za bzdety!

Nie jem mięsa już naprawdę długo i wcale nie przybywa mi dobrodziejstw. Widać brakuje 'słusznego' pochodzenia Wink

Portret użytkownika Medium

Mam nadzieję, że rozróżniasz

Mam nadzieję, że rozróżniasz pomiędzy weganami a wegetarianami.

Teoria o żywieniu zgodnie z grupą krwi robi z grupy krwi 0 typowych mięsojadów, pozostałe mogą śmiało jeść mięso rzadziej lub nawet wcale a pozostaną zdrowi. Przecież są ryby, jajka, sery, orzechy.

Podoba mi się Twoja 'zasada zębowa'. Przy używaniu mięsa jako niezbędnego minimum chronimy się przed procesami gnilnymi w jelitach.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika wyzdro

Znaczy się że od lat

Znaczy się że od lat ciemiżona opozycja Bachrajnu - obecnie przebywajca na wygnaniu w Syrii w końcu dostanie wielomiliardowe wsparcie od USSmanskiego rządu aby wprowadzić długo wyczekiwaną demokrację.Ponieważ donek sie nie pi.....li to rebelianci  od razu dostaną f16 i patryjoty.Dodatkowo icki wykryją niedługuo że rząd Bachrajnu pozwala transportować broń dla terrorystów i trzyma gą w swoich bazach wojskowych - z tąd "prewencyjne" naloty na terytorium tego już teoretycznego państwa.

Portret użytkownika MiamiVibe

Dokładnie tak. I to pod

Dokładnie tak. I to pod przewodnictwem Trumpa, którego masz tu niemal za boga... Teraz mam 100% pewność, że za kontem ,,inzynier magister", stoi kilka osób, o odmiennych poglądach Smile Jest jeszcze Homo Sapiens i Znawca z Inne Medium oraz 777, też tu piszący... oj Magister.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Strony

Skomentuj