Badania wskazują, że tyranozaury były pokryte łuskami, a nie piórami

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Mimo ostatnich badań potwierdzających, że wielu przodków T. Rexa posiadało kolorowe upierzenie, międzynarodowa grupa paleontologów właśnie wykazała, że najsłynniejszy drapieżnik świata nie miał jednak piór.

 

Naukowcy zebrali i analizowali próbki skóry tyranozaurów oraz ich odbitki ze wszystkich muzeów wyposażonych w takie odkrycia. Tyranozaury żyły około 67-65,5 milionów lat temu, pod koniec epoki kredowej. Z kolei ich pierzaści przodkowie zamieszkiwali Ziemię znacznie wcześniej i w trakcie ewolucji stracili swoje pióra.W niedawno opublikowanym artykule w czasopiśmie Biology Letters paleontolodzy dowiedli, że skóra tyranozaurów była pod wieloma względami podobna do skóry współczesnych gadów, a ewentualne pióra mogły znajdować się jedynie na grzbietach tych ogromnych dinozaurów.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika mariusx78

Ja jakoś nigdy nie słyszałem

Ja jakoś nigdy nie słyszałem teorii, że niby dinozaury takie jak tyranozaur, te łażące po glebie były pokryte piórami lol :D. Zawsze wyobrażałem sobie, że mają skórę podobną do słoni czy też nosorożców tylko grubszą i mocniejszą a nawet i łuskowatą. Nie jestem biologiem ani archeologiem (raczej wizionerem ;)), ale bez jaj....... Jakie pióra??? hahhahahahahaha...Ale mam bekę. Widocznie moja wyobraźnia wyprzedza sferę badawczą i tych wszystkich nałókofcuf.

Portret użytkownika inzynier magister

"Pismo Święte wspomina kilka

"Pismo Święte wspomina kilka stworzeń, o których niektórzy nauczyciele mówią, że są dinozaurami. Behemoth jest najsilniejszym ze wszystkich Bożych stworzeń, jest olbrzymem, który ogonem zawija jak cedrem (Księga Hioba 40:17). Niektórzy nauczyciele próbowali zidentyfikować Behemotha jako słonia lub jako hipopotama. Inni wskazują, że słonie i hipopotamy mają bardzo cienkie ogony, w żadnym stopniu niepodobne do drzewa cedrowego. Dinozaury takie jak Brachiozaur i Diplodok miały bardzo duże ogony, które można by porównać do drzewa cedrowego."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Nie wierzę. Ziemia ma 6 tyś

Nie wierzę. Ziemia ma 6 tyś lat. Poproszę o wypowiedź w tym temacie ortodoksyjnego rabina. W przeciwnym wypadku to są bzdury. To oni mają całą kasę i rządzą całym światem wiec niech się wypowiedzą. W każdym innym wypadku takie bajeczki są wymyślane dla bydła-giom by się czymś po-cieszyło podczas dojenia z kasy.

Portret użytkownika Q090090

wszystko powstaje samo z

wszystko powstaje samo z przypadku, (nawet ludzkie działanie, gdzie na codzień mylnie uważa się że człowiek ma jakąś wolną wolne, gdzie faktycznie jest niczym innym jak bezwolnym automatem o nikłej świadomości, a razem ze wzrostem świadomości zmienia się działanie automatu co rzutuje na "wybór" i przekłada się na działanie)

Portret użytkownika FOL

Sorry kolezko ale jestes

Sorry kolezko ale jestes bardzo niedouczony, skoro nie rozumiesz relacji "Przyczyna - Skutek" w samej tylko przyrodzie. Ty nawet nie rouzmiesz pojecia "automat" a używasz tego słowa wstydz się dzieciaku!!!!!

Portret użytkownika U_P_Adlina

z przypadku to sam nie

z przypadku to sam nie powstanie nawet taboret, a co dopiero mówić o czymś takim jak serce, mózg, płuca, nerki, wątroba, narząd wzroku..........itp, itd. Na dodatek wszystko kompatybilne i współpracujące ze sobą. Jest jedna zasada, która mówi:

KAŻDY INTELIGENTNY SKUTEK MUSI MIEĆ INTELIGENTNĄ PRZYCZYNĘ.

PS: Wiesz co to jest arymaniczność? Jeżeli nie wiesz, to się dowiedz, bo twój stan umysłu wydaje się przez nią inspirowany.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Q090090

KAŻDY INTELIGENTNY SKUTEK

KAŻDY INTELIGENTNY SKUTEK MUSI MIEĆ INTELIGENTNĄ PRZYCZYNĘ.

gówniana zasada, która ma niewiele wspólnego z faktycznym stanem rzeczy, także zrób coś dla siebie i odtrzeźwiej z amoku, że jakiś inteligentny cwel stworzył ciebie na swoje podobeństwo czy cokolwiek innego sobie tam wymyśliłeś

Portret użytkownika U_P_Adlina

Brak argumentów zapienił cię,

Brak argumentów zapienił cię, ale taka jest prawda. Mądrość, którą ci tu zacytowałem rozkłada na łopatki i doprowadza do wściekłości każdego, kto ma umysł inspirowany arymanicznością. Nic co jawi się jako inteligentny skutek nie może być dziełem przypadku. Nawet kapsel od butelki nie powstanie sam z siebie bez działania inteligencji, która go formuje. A ty bredzisz o przypadkach. Sam otrzeźwiej, bo to ty jesteś w arymanicznym amoku.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj