Badania Wielkiej Piramidy w Gizie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Francuski architekt, Jean-Pierre Houdin, zabiega o rozpoczecie ponownej eksploracji Wielkiej Piramidy w Gizie. Oczekiwanym skutkiem tego badania miałoby być odkrycie dwóch komór rzekomo zawierających dobra doczesne pozostawione po pogrzebie władcy

Jean-Pierre Houdin próbował juz w przeszłości zainteresować egiptologów swoimi przypuszczeniami na temat sposobu budowy piramidy. Jak twierdzi symulacja 3D i dane amerykańskiego egiptologa Boba Briera, wskazują na istnienie dwóch sekretnych komnat w centrum piramidy.

Pokoje mogłyby zawierać przedmioty potrzebne faraonowi Khufu, znanemu szerzej jako Cheops.

Jestem przekonany, że są tam nieodkryte komory. To co chce osiągnąć to po prostu zbadanie ich. 

W marcu 2007, Houdin wymyślił teorię, że Wielka Piramid została zbudowana z wewnątrz do zewnątrz. Houdin zaproponował, że budowniczy otrzymywali kamienie po zewnętrzynch rampach a potem budowali monument od środka na rampach spiralnych.  

W celu potwierdzenia swojej hipotezy zaproponował uruchomienie wspólnej ekspedycji ekspertów z Egiptu i Francji , przy użyciu podczerwieni, radarów i innych nieinwazyjnych metod.

Do tej pory egipskie władze nie brały tego wezwania poważnie, lecz teraz istnieje możliwość, że testy zostaną wykonane jeszcze w tym roku. 

Badacze z Laval University w Quebecu chcą przetestować piramidę za pomoca termografu podczerwonego i jak twierdza będą w stanie widzieć przez ściany i spenetrowac budowle bez uszkadzania jej.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze i sytuacja w Egipcie ustabilizuje się rzeczywiste badania mogą zakończyć się w połowie 2012.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj