Badania USG mogą wywoływać mutacje płodów?

Kategorie: 

www.sxc.hu

Jak informują naukowcy z Yale University badania prenatalne techniką USG, czyli wykorzystującą ultradźwięki wcale nie są takie bezpiecznej jak to się powszechnie uważa. Fale ultradźwiękowe mogą mieć fatalny wpływ na układ neurologiczny dziecka.

 

Uczeni prowadzili badania na zapłodnionych myszach. Poddawano je promieniowaniu za pomocą USG stosowanych również w badaniach ludzi. Okazało się, że pewien typ neuronów (E16) nie zachowuje się prawidłowo u osobników narażonych na oddziaływanie ze strony USG. To powoduje, ze już na starcie mózgi tych zwierząt nie działały tak jakby tego sobie życzyła matka natura.

 

Jeszcze dalej idą Rosjanie sugerujący, wprost, że USG może być przyczyna mutacji genetycznych. Badania wskazujące na takie skutki wykorzystania tej technologii prowadzono pod przewodnictwem dr Piotra Gariajewa z Rosyjskiej Akademii Nauk.

 

Naukowiec przeprowadził skomplikowane badania, podczas których próbki kodu genetycznego były traktowane przez ultradźwięki. Tworzono wodny roztwór DNA i analizowano zmiany w nim po ekspozycji na sygnał z USG. Zaobserwowano zmiany w genomie wskazują, że w wyniku oddziaływania tej technologii dochodzi do pewnego "oszołomienia" DNA, co może powodować zniekształcenia płodów w wyniku wprowadzenia błędnych informacji genetycznych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jesion

Tak zw. "badania" mają się

Tak zw. "badania" mają się tak do skuteczności leczenia naszego ciała jak tak zw.spowiedź do "uzdrowienia naszej duszy" :)Zauważcie pewna analogię.. "obowiązkowy" stetoskop(słuchawki) na piersi "lekarza" i krzyż na piersi "kapłana" (lub tak zw.stuła-zależnie od powagi sytuacji-czyt.możliwości zastraszenia "pacjenta" Lol (proste ale skuteczne zabiegi socjotechniczne.....)  

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika Magmarjo

 Dlaczego nie można

 Dlaczego nie można zagłosować jak się chce? Co z tymi + i - już nieraz mnie to wyprowadzało z równowagi! Co do USG...każdemu szkodzi powinno się je robić w wyjątkowych przypadkach,ludzie sprzedający cokolwiek zawsze będą zachwalać towar swojej firmy zamiast mysleć bo im na szkoleniach mózgi wyprali :/

Portret użytkownika jankoz

A co to takiego wyższe

A co to takiego wyższe wykształcenie? Czy zdajesz sobie sprawę jak wąski zakres wiedzy mają tak naprawdę specjaliści? W ten sposób ludzie z tzw WW są po prostu użyteczynymi technikami obsługującymi dany system taki czy śmaki.

Portret użytkownika nn

nie wiem dlaczego tak

nie wiem dlaczego tak kategorycznie zaprzeczasz oddziaływaniu fal elektromagnetycznych (tu: z zakresu 2.5MHz-50MHz=ultrasonografia) na organizm. Przecież na pewno  wiesz, że już w2001r.wykazano powstanie "subtelnych" defektów neurologicznych przy stosowaniu USG (jak zwiększona leworęczność). Zreszta na codzień atakowani jesteśmy tym zakresem fal (ok.8MHz) przechodząc przez bramki w marketach..Ale tu nie tak ważny jest zakres ile gęstość mocy (tak jak nie zawsze groźne jest napięcie prądu w zakresie kV ("iskrzące swetry") ..tu istotne jest natężenie)

nn

Strony

Skomentuj