Badania sugerują, że posiadacze broni są rasistami

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
W świetle ostatnich masakr z użyciem broni palnej w Stanach Zjednoczonych, naukowcy postanowili przeprowadzić badanie aby dowiedzieć się jakie społeczne i psychologiczne czynniki wpływają na decyzję amerykańskich obywateli - dlaczego część z nich jest za posiadaniem broni, a reszta jest przeciwko temu. Z pewnością ma to związek z próbą rozbrojenia obywateli USA.

 

Naukowcy korzystając z danych z American National Election Study (są to badania dotyczące wyborów w USA) brali pod uwagę czynniki takie jak płeć, wiek, dochody, wykształcenie oraz ideologię polityczną aby przeanalizować związek między rasizmem a posiadaniem broni.
 
Badanie wykazało, że szanse na posiadanie broni palnej w domu wzrosło do 50%, natomiast wspieranie polityki zezwalającej na noszenie ukrytej broni przy sobie wynosi 28%. Wyniki badań sugerują więc, że posiadacze broni bądź osoby, które popierają przepisy zezwalające na noszenie broni przy sobie, są "bardziej rasistowscy".

 

W komunikacie prasowym naukowiec Kerry O'Brien powiedział, że biali Amerykanie w znacznie większym stopniu sprzeciwiają się kontroli broni niż czarni Amerykanie, jednak biali częściej wolą popełnić samobójstwo niż zostać zabici przez inną osobę.
 
Co więcej, poprzednie badania wykazywały, że czarni Amerykanie są częstszymi ofiarami broni palnej niż biali. Kerry O'Brien twierdzi, że jest to pierwsze badanie w tym kierunku, ale potrzebne są większe środki finansowe dla badań empirycznych, dotyczących uprzedzeń rasowych, które mogą wpływać na polityczne decyzje ludzi.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika pleban

jesli zwykli obywatele

jesli zwykli obywatele posiadajac bron sa rasistami to kim sa rzadzacy wojsko policja i inni podlegajacy pod rzad  jak zatrzyma cie policjant i bedzie mial przy sobie bron powiec mu ze jest rasista bo posiada bron

Strony

Skomentuj