Badania pokazują, że ludzie obojętnieją na informacje związane z COVID-19

Kategorie: 

Źródło: gov.pl

Podczas, gdy politycy i „eksperci” straszą kolejnymi wariantami koronawirusa, ludzie w coraz mniejszym stopniu przejmują się skalą pandemii, a to zdaniem badaczy wpłynie na globalne bezpieczeństwo zdrowotne w najbliższych miesiącach i latach.

Ponad rok temu, ludzie w panice robili zapasy, przygotowując się na „armageddon”. Paranoicznie dbali o higienę, unikali innych i nie wychodzili z domu. Dziś wielu z tych samych, którzy wtedy tak dbali o swoje zdrowie i życie, ignoruje już wszelkie nowe dane na temat pandemii COVID-19 oraz restrykcje związane z próbami powstrzymania ekspansji wirusa.

Badacze z University of California opublikowali w piśmie „JMIR Infodemiology” artykuł, w którym dowodzą, że mamy do czynienia z postępującą pandemiczną znieczulicą.

Narzędziem wykorzystanym w badaniu były wpisy na Twitterze.

W pierwszej fazie analizy, kiedy odnotowywano codziennie nowe rekordy zachorowań i zgonów, reakcje były silne. Z czasem jednak, nawet narastająca liczba przypadków śmiertelnych, nie powodowała w ludziach reakcji lękowych. Nie było też specjalnej troski o zachowanie ostrożności.

Naukowcy bazując na spadku ciśnienia wokół tematu COVID-19, chcą zrozumieć, dlaczego informacje na temat pandemii z czasem utraciły siłę oddziaływania na społeczeństwo.

Z analizy wynika, że ludzie na dane oparte na strachu, po upływie pewnego czasu, po prostu się znieczulili.

Badacze są zdania, że trzeba opracować lepsze strategie komunikacji związane z pandemicznymi zagrożeniami, bo kolejne wirusy mogą przynieść jeszcze bardziej śmiertelne żniwo.

Politycy i eksperci muszą więc pamiętać, że obecnie zwracają się do znieczulonej opinii publicznej i nie wystarczy już posługiwanie się frazesami i wyświechtanymi komunałami. Zwłaszcza, że przypadek CNN pokazał, jak media manipulują faktami dla zwiększenia oglądalności i wpływów reklamowych.

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Namaste

Elity już przejęły Bitcoin i

Elity już przejęły Bitcoin i sterują kursem, jak chcą. Musk coś palnie na Twitterze i w zależności co to takiego to cena idzie w górę lub leci w dół. Założenie powstania BTC były słuszne, ale się nie powiodły. Można stworzyć inną kryptowalutę, która spełni pierwotne założenia, bo BTC już nie ma na to szans.

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika alvaro31185

prawda jest taka iż rząd wie

prawda jest taka iż rząd wie co ich czeka a ludzie przejżeli na oczy bardzo dobry znak a rzadowi brakuje pomysłow i beda w prowadza obowiazek szczepien i wykluczenie nie zaszczepionych a w Polsce nastaje ANARCHIA bo beda dwie grupy 1 to covi-szczepan a drudzy wolni ludzie

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Mojeimię44

Chodzi mi o to, że Polska

Chodzi mi o to, że Polska gospodarka bardzo prężnie się rozwija i w nią trzeba inwestować a ludzie wolą akcje firm które żerują na krzywdzie innych dziedzin gospodarczych takich firm jak moderna a to do niczego dobrego nie prowadzi gdyż pycha big pharmy może doprowadzać do kolejnych dziwnych wydarzeń by utrzymać władzę i pieniądze. Kupujmy w polskich firmach i szanujmy Polską przedsiębiorczość tylko tak będziemy silni jako naród. Jak do mnie przyjdą to nie będę się bronił. W świecie gdzie ludzie poprzez kupno akcji moderny i innych firm big pharmy sami na siebie kręcą bata nie chce mi się żyć. Widzę głupotę ludzką i niedobrze mi się robi. Teraz będzię pandemia zakrzepicy i to jest pewne bo mój tata po szczepieniu jej dostał i mówił, że u lekarza są już kolejki z zakrzepicą. Co znowu big pharma wymyśli antidotum? Ile to może trwać? Lata? Ja już oficjalnie mówię ojcu że ten problem będzie narastał. Pojawiły mu się guzy na nogach i siniaki. Dostaje leki. Ile jest takich przypadków? A ludzie za to jeszcze kupują akcje tych którzy kaleczą ich rodziny tak jak skaleczono mojego ojca. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Wungiel

Nie powiedziałbym, że nasza

Nie powiedziałbym, że nasza gospodarka rozwija się prężnie... Owszem, mogłaby gdyby nie obcy kapitał, transakcje transferowe, bandycki rząd i inne celowe działania zachodu przeciwko nam. Potencjał mamy ogromny, bo kto trochę pojeździł po świecie, ten wie, że jesteśmy pracowitym, solidnym, uczciwym, zaradnym i lubiącym porządek (tak!) narodem. I w ogóle Polacy, to dobrzy ludzie na ogół. Nie, nie przesadzam - takie jest moje zdanie po bliższym poznaniu różnych europejskich i nie tylko "kultur". Tylko nasi sąsiedzi bliżsi i dalsi robią nam pod górę - tradycyjnie i zawsze złośliwie i na przekór. I jeszcze naród pasożytniczy, jaki to każdy wie, ale boi się powiedzieć. Nadzieja w tym, że może wreszcie niedługo uda się usunąć z populacji europejskiej te złogi ludów saksońskich i semickich - tych łotrów, ludzki ściek, potomków czarnogłowych, którzy zawsze żyli z ludzkiej krzywdy i niedoli.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Maryjan_66

Z jakim światem się pożegnasz

Z jakim światem się pożegnasz, taki przywita Cię w kolejnym wcieleniu. Widzisz ucisk wokół, zło, bezsilność, podłośc - dokładnie tak zostaniesz przywitany jesli sie wcielisz. Widzisz świat pełen wyzwań, pól do działania, tworzenia, a jeśli to nie wystarczy - walki w obronie swych ideii - taki świat wyzwań przywita następnym razem. Jednym słowem jak zaśniesz w piekle to i sie w nim obudzisz.

A im mniej masz tu do stracenia tym na wiecej Cie stać.

Strony

Skomentuj