Badania obrazu Mona Lisa wykazały, że znajduje się w nim portret drugiej kobiety

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Namalowany na początku XVI wieku słynny obraz Mona Lisa może skrywać niezwykłe tajemnice. Najnowsze badania przeprowadzone przez Pascala Cotte, francuskiego inżyniera techniki fotograficznej wskazują, że pod portretem znajduje się drugi obraz, przedstawiający zupełnie inną osobę.

 

Pascal Cotte jest założycielem firmy "Lumiere Technology", która zajmuje się produkcją i dystrybucją kamer oraz analizą wykonanych nimi zdjęć. Uczony stworzył cyfrowo-optyczną kamerę multispektroskopową dużej rozdzielczości, która utrwala fotografie dzieł sztuki malarskiej za pomocą jednorazowego, krótkotrwałego rozbłysku światłem lampy wielowidmowej.

 

Analiza fotografii pozwala rozpoznawać głębsze warstwy farb zastosowanych kolejno na płótnie malarskim, łącznie z wykrywaniem szkiców dokonywanych ołówkiem. Urządzenie francuskiego inżyniera wykorzystano do analizy obrazu Mona Lisa. Badania trwały aż 10 lat a wyniki wywołują kontrowersje wśród znawców sztuki słynnego włoskiego malarza Leonarda da Vinci.

Źródło: Wikimedia Commons

Pascal Cotte ogłosił bowiem, że pod obrazem znajduje się drugi ukryty portret. Według niego to właśnie on przedstawia słynną Monę Lisę, lecz nie jest ona podobna do wersji którą znamy i do której się tak przyzwyczailiśmy. Kobieta przede wszystkim ma inaczej ułożone włosy, nie uśmiecha się i spogląda w innym kierunku.

Źródło: Pascal Cotte

Odkrywca przekonuje, że osoba którą od tak wielu lat uznajemy za Monę Lisę, w rzeczywistości nią nie jest. Wyniki jego badań zostały jednak przyjęte dość sceptycznie - wielu znawców sztuki nie przyjmuje do wiadomości tego, co głosi Cotte. Z pewnością legendarny obraz będzie nas zaskakiwał jeszcze przez wiele lat.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/francuski-uczony-odkryl-pod-portretem-mona-lisy-obraz-innej-kobiety

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Nie dawała lichwiarzom na

Nie dawała lichwiarzom na tace to ją ZAMALOWALI jak naszego jednego króla co to go sataniści kazali usunąć z LISTY KRÓLÓW POLSKI bo chciał odzyskać Ojczyznę i uwolnić ją od żydonazistowskiej okupacji w XI w... I teraz o nim w szkołach nie uczą bo się boją że się katoprzygłupie, jakie wkrótce będzie wysłane na FRONT WSCHODNI by wojowało o 4 już wersję pustynnego Raichu, połapie kto je SYSTEMOWO od tysiąca lat ŁADUJE W TRĄBĘ (patrz Noc Swaroga) i skieruje bagnety w NIEWŁAŚCIWĄ IDEOLOGICZNIE stronę..... i znowu cała demokratyczna prasa będzie musiała z oburzeniem ajwajować o "polnische banditen"... czy wysyłać tu oddziały komturów z NATO.... a to takie koszty.....

Strony

Skomentuj