Badacze ostrzegają, że grafen może być niebezpieczny dla człowieka i środowiska

Kategorie: 

Źródło: wikipedia commons
Grafen znany jest z wielu niezwykłych właściwości, które mogą między innymi pozwolić na produkcję zwijanych w rolkę wyświetlaczy dotykowych a w wielu przypadkach, materiał ten może zastąpić krzem. Jednak jak wynika z pierwszych tego typu przeprowadzonych badań, grafen może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka oraz na środowisko naturalne.

 

W pierwszym badaniu, zespół uczonych z Uniwersytetu Browna przebadał materiał pod kątem toksyczności w komórkach ludzkich. Jak się okazało, poszarpane krawędzie nanocząsteczek grafenu, które są bardzo ostre i niezwykle mocne, łatwo przebijają się przez błony komórkowe w ludzkiej skórze i w płucach oraz przez komórki układu odpornościowego.

 

Jeden z autorów badania powiedział, że materiał ten podczas oddychania może przez przypadek dostać się do płuc lub może zostać wszczepiony jako element nowych technologii biomedycznych. Dlatego ważne jest to aby zrozumieć, jaki wpływ na komórki mają nanocząsteczki grafenu, gdy znajdują się wewnątrz organizmu.

 

Drugie badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Kalifornii, którzy analizowali oddziaływanie nanocząsteczek tlenku grafenu na środowisko. Zespół stwierdził, że w wodach powierzchniowych, takich jak jeziora i rzeki gdzie jest więcej materiałów organicznych a woda jest mniej twarda, cząstki były bardzo stabilne i wykazywały tendencję do dalszych podróży, zwłaszcza pod powierzchnią wody.

 

Wyciek takiego materiału może więc powodować szkody roślinom, zwierzętom oraz ludziom a skażenie będzie się szybko rozprzestrzeniać. Współautor badania Jacob D. Lanphere stwierdził, że nie wiemy zbyt wiele na temat tego, co się stanie gdy nanocząsteczki dostaną się do ziemi lub do wody. Potrzebne są dalsze analizy aby zbadać i zrozumieć szkodliwe właściwości grafenu, ponieważ za kilka lat materiał ten będzie stale obecny w naszym życiu.

 

 

Źródło: http://www.gizmag.com/graphene-bad-for-environment-toxic-for-humans/31851/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ja

O ile pamiętam to wszystkie

O ile pamiętam to wszystkie nanocząsteczki są niebezpieczne, nawet tych pierwiastków które nie są szkodliwe dla naszego zdrowia pod postacią minerałów jakie wchłaniamy/spożywamy ;]
 
No ale przecież to tylko teorie spiskowe aby złe korporacje nie pozwoliły na rozwój technokratycznych technologi plebsu ;] i same posiadały ,onopol na nie ;]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika koń który mówi

Czy naukowcy przeprowadzili

Czy naukowcy przeprowadzili już badania co dzieje się w organiźmie człowieka po wypiciu wody zawierającej włókna azbestowe? Bo tak się składa, że bardzo wiele magistrali doprowadzających wodę pitną zbudowana jest z mieszanki cementowo-azbestowej i włókna są wypłukiwane przez płynącą tam pod ciśnieniem wodę, a następnie trafiają do naszych kranów.
Zapytałbym jeszcze co sądzą naukowcy o wpływie na środowisko techniki wydobycia gazu łupkowego, która polega na pompowaniu głęboko pod ziemię mieszkanki chemicznej składającej się z ponad 500 toksycznych substancji. Skutki widać w wielu miejscach w USA gdzie fauna i flora po prostu zanikły lub są na wymarciu. Czemu szacowne środowisko naukowe przygląda się tak czujnie podróżującym w wodzie nanocząsteczkom grafenu, a nie widzi rzeczy oczywistych?
Nawiasem mówiąc mogę sobie wyobrazić, że wszelkie nanocząsteczki mają zabójcze działanie na komórki ludzkiego organizmu. Kwestia tylko kto je produkuje i w jakim celu.

Portret użytkownika Czelsi

taaaaaa, na końcu się okaże

taaaaaa, na końcu się okaże że polski grafen jest całkowicie "be" tak jak polskie łupki. Polska nie będzie mogła produkować taniego grafenu, ale anglia, niemcy, francja i usa już tak i to za pomocą technologi wynalezionej w Polsce.
ue - czas powiedzieć sobie "nara" My idziemy w inną stronę

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika ŚWIT ZBIG

0.17...Cuda na

0.17...Cuda na kiju...:
            Prawda jest taka,że:
mldy lat ewolucji DOPASOWAŁY nas do NATURY ...prawie...perfekcyjnie(IDEAŁU...nieTb!...dlaczego?A dlaczego nie ma...perpetuuMobile?).
    Beztroskie wrzucanie do ŚRODOWISKA...przypadkowych dodatków...
MUSI...MUSI...MUSI..."M"usi zakończyć się TRAGEDIĄ za tragedią !!!
 Lech Chaciński: r 2003 okolice Szczecinka: UFOOoLee:
   "Zacznijcie DBAĆ...o ziemię ,wodę i powietrze ...bo inaczej CZEKA WAS KATASTROFA LUB ZAGŁADA !"...wbijali mu to kilka razy !!!
  
 Kiedy uŚWIadamiam sobie stopień ZATRUCIA wód,ziemi i powietrza...
??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
   CZemu...ja jeszcze TU...RZYJĘ ?
A przecież...jesienią 1990 r(moje 37 lecie=777=PRAWDZIWY CZŁEK...)
 UFOOoni oferowali mi odlot w KOSMOS !
Odmówiłem...: JA TU NA ZIEMI...zostaję !!!
???????????????????????????????????????????????????????????????????
   Łąk zielonych i wód czystych...na SKAŁY bezludne nie zamienię !
  
Więc nie...wkurzajcie mnie: ZŁY...jestem TAK WŚCIE:KŁŁY...???
   ŚluBB WZiąłem 11.9 82 r...z bliźniaczką !więc ???
 A ur.się 44 dnia po zdobyciu Mt.Everu...więc ?
 A 11.9. 96 r napisałem LIST...do 1 z 5 polaków ze STREFY "M" w RAsyji:
   TU TRZEBA WSTRZĄSU !!!-takie zdanie wyróżniłem MU...biadoląc nad zauroczeniem ludzkości ...szmalem !
   Owe ludki miały JEDNOCZEŚNIE...IDENTYCZNĄ wizję:
 TRZY...trójkąty,a la ekierka...
 1-eden...HOMO z zadartym NOSSSem(ja ? A KTO ?)
Trzy gwiazdki a,la...OOrion...(zakumajcie WIKI: RAMIĘ Bliźniaczki...)
 LILIA na wodzie...
?????????????????????????????????????????????????????????????????????
   12.7.2002 r...w Wylatowie po medytacji grupy osób tamże ...na niebie
pojawia się NISKO nad horyzontem  piękna :
 NIBIESKAchina...musi,że...HOPiCHH...ROZZkłdając na koniec PŁATKI niby LELI:JA...mam wTEN dzień: 7x7 lecie ur.!
 Qmacie ?
 A może se tak...porównacie z WIZJĄ z 1449 r...Eustachiasza ?ŚZA ?
NIEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!
 ROZZgłaŚZ?AJ cie...wszem i wobec:
          OTO...ON...co nada...<NEW WW TOO"o"Ń>!!!
 

Portret użytkownika Piast Kołodziej

Aronie Aronie wejdz se na

Aronie Aronie wejdz se na storny pisane w twoim rodzimym języku tzn po hebrajsku i tam możesz se podyskutowac a i może cos koszernego ci pobratymcy zapodają za twoje rady. A naszego rodaka ZENKA sie nieczepiaj bo prawde pisze. Z większa lub mniejsza dokładnoscią. Hmm  ciekawe którą tylko grupe ludzi reprezentujesz? tych omamionych czy tych co omamiają  na większa lub mniejszą skale,bedących swiadomych żeczywistosci. 
Naszczęscie coraz więcej ludzi otwiera w Rzeczpospolitej Polskiej oczy na to co sie dziej i jaki to bedzie miło skutek. A ten portal jest jednym małym dowodem na to.
Co do antysemityzmu.To niestety nie jest winą tych co tu zamieszczeja komentarze że 90% ludzi mających wpływ na to co sie dzieje na swiecie i wpychających  swoje nosy w sprawy wszystkich państw do okoła na świecie jest pochodzenia izraelskiego w większym lub mniejszym stopniu.
A tak wogle to jestem pewien że Izrael otwartymi ramionami napewno cie przyjmie jak tylko sie tam udasz Smile Tak że nie krępuj sie bignij na lotnisko po bilecik do ziemi obiecanej:-)
Osobiscie życze ci wszystkiego dobrego w izraelu...
 

Portret użytkownika Aaron

Niezależnie od tematu, Zenek

Niezależnie od tematu, Zenek jak zwykle nadaje to samo...
Moze wreszcie dostanie bana jak pozostali antysemici, którzy upodobali sobie to forum i wstawiają swoje nudne kawałki przy każdej okazji...
Chhociaz bana pewnie nie, przeciez admin to też prawicowy oszołom...

Portret użytkownika koń który mówi

Czyli wg. twojego prostego

Czyli wg. twojego prostego myślenia lewicowcy to filosemici, a prawicowcy są antysemitami. To zupełnie jak z pedałami/lesbami i normalnymi ludźmi. Będę musiał zapamiętać.
Korzystając z okazji chciałbym zadać ci pytanie: kim jest antysemita? Czy jak ktoś pisze, że nie lubi żydów to jest antysemitą? Czy może to jest ktoś taki kogo żydzi nie lubią? Zawsze mnie to zastanawiało.
Ciśnie mi się pod palce kolejne pytanie: jak to jest z tym seksem z 3-letnimi dziećmi opisywanym i wychwalanym w syjonistycznym talmudzie? A co powiesz o nazywaniu ludzi zwierzętami przez syjonistów? Bo tak mi się wydaje, że to pierwsze to pedofilia która jest ciężkim przestępstwem, a to drugie to nienawiść rasowa granicząca z faszyzmem.

Strony

Skomentuj