Badacze opisali jak będą wyglądać ludzie za 1000 lat. Nie jest to niestety przyjemny widok

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu Flinders i Uniwersytetu w Adelaide przeprowadzili badanie ewolucji człowieka i doszli do wniosku, że doszło do jej znacznego przyspieszenia. Twierdzą oni wręcz, że zachodzi szybciej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 250 lat.

 

Praca naukowa, opublikowana w Journal of Anatomy, wymienia zmiany, które zaszły i wciąż zachodzą w gatunku Homo sapiens. Na ich bazie, naukowcy pokusili się o spekulacje odnośnie tego jak będzie wyglądać człowiek za tysiąc lat.


Jako główną cechę rozwoju, można przyjąć, że wzrost ludzi zacznie oscylować w okolicach dwóch metrów. Wynika to głównie z konsekwentnej poprawy w odżywianiu się ludzi i stale rozwijającej się medycyny. Ponieważ od dawna obserwuje się, że ludzkie szczęki stale się zmniejszają za tysiąc lat ludzkie usta staną się znacznie mniejsze. Uważa się również, że ludzkie ręce i palce staną się dłuższe, a oczy powiększą się, ponieważ rozpoznając emocje, ludzie będą kierować się głównie oczami rozmówcy, a nie mimiką twarzy.


Niepokojącym aspektem tej wizji jest spadek ilości istoty szarej w czaszkach ludzi. Ma on wynikać z aktywnego korzystania z urządzeń elektronicznych i braku konieczności zapamiętywania dużej ilości informacji. Reasumując, ludzie przyszłości zgodnie z tą wizją, mieliby o wiele gorszą pamięć i byliby znacznie mniej inteligentni od obecnych Homo Sapiens. Czy wizja badaczy zrealizuje się w odległej przyszłości? Żadne z nas na całe szczęście i tak się o tym nie przekona.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika angie

Bzdury, patrząc na dzisiejsze

Bzdury, patrząc na dzisiejsze dzieci, to rodzą się niesamowici ludzie, bardzo utalentowani i bardzo dobrzy i w większości dużo lepsi od nas dorosłych. Jeśli my dorośli ich nie zniszczymy, to i świat za jakiś czas będzie dużo fajniejszy i piękniejszy.

Portret użytkownika Quark

To , że tak się stanie

To , że tak się stanie wiadomo było już od dość dawna . W roku 1995 w serialu "Star Trek Voyager" w jednym z odcinków podczas którego testowano nowy napęd Warp 10 (prędkość nieskończona - teoretycznie nie do osiągnięcia) okazało się ,że po powrocie z "wycieczki" dwoje pilotów w szybkim tempie przeszło przyspieszoną ewolucję ,która okazała się ... wsteczna. Oczywiście to tylko film ale ktoś tam już wtedy przewidział co czeka gatunek ludzki wyręczany we wszystkim przez technologię. Szczeki ,zęby itd. się zmniejszają bo przetworzona żywność nie wymaga długotrwałego i silnego rzucia , z resztą jest podobnie. 

Portret użytkownika S

Hahaha, nie za 1000 lat,

Hahaha, nie za 1000 lat, tylko już tak większość ludzi ma. Emocje czytają z oczu, bo kurwa maseczek się zachciało, a mózgi... no cóż może jeszcze normalnych rozmiarów, ale maleńkie u tak wielu...

Portret użytkownika Tara

M@tis

M@tis
Ty jesteś idiotą czy robisz z siebie idiotę?
Chyba to pierwsze!!!
Link do artykułu odnosi się do innej sprawy.
A inni łytają głupoty.
Czytajcie oryginalne artykuły a później komentujcie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj