Badacze nawołują do zaszczepienia przeciwko SARS-COV2 wszystkich zwierząt

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Światowe media, obiegła niedawno informacja jakoby domowe zwierzęta, takie jak psy czy koty, również musiały zostać zaszczepione przeciwko wirusowi SARS-CoV2. Czy nasi pupile stanowią dla nas realne zagrożenie? Na to pytanie starali się odpowiedzieć badacze z Earlhham Institute i University of Minnesota w swoim artykule naukowym na łamach czasopisma Virulence.

 

Zgodnie z ich prognozami, dalsza ewolucja koronawirusa, może doprowadzić do sytuacji, w której hodowla zwierząt może stać się niebezpieczna dla zdrowia ludzi. Jeden z autorów badania Cock van Oosterhout, zauważa jednak że podczas gdy psy i koty mogą zachorować na COVID-19, nie zanotowano dotąd przypadku aby ludzie zarazili się tą chorobą od domowych zwierząt.

Reakcją na takie niebezpieczeństwo, zdanim badaczy, powinno być wytworzenie szczepionek dedykowanych dla naszych pupili. Wszystko to z powodu obaw przed mutacją wirusa w organiźmie zwierząt, która może doprowadzić do powstania zupełnie nowego zagrożenia. Niebezpieczne mutacje koronawirusa, stanowiłyby długofalowe zagrożenie dla całej ludzkości, a każdy nowy wariant wymagałby kolejnej szczepionki, która aby dotrzymać standardom musiałaby powstawać przynajmniej kilka lat. Istnieją już pewne preparaty, przeznaczone właśnie dla psów i kotów, lecz są one dopiero w fazie rozwoju.

Logika nakazuje przyznać, że trudny do oszacowania rezerwuar nowych odmian wirusa, rozwijający się bez kontroli, wśród otaczających nas zwierząt, ma prawo budzić niepokój. Tym ważniejsze, powinno być więc wynalezienie uniwersalnego leku, który pozwoliłby na zwalczanie koronawirusa. Szczepionki to jedynie tymczasowe rozwiązanie, które w miarę postepowania mutacji i pojawiania się nowych wariantów wirusa, nie dadzą nam realnej ochrony przed zarażeniem. Niczym nie różnią się one od szczepionek na grypę, które przygotowują nas wyłącznie na zaledwie ułamek szczepów tego wirusa.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Najpierw wmówili ludziom , że

Najpierw wmówili ludziom , że każdy człowiek to twój potencjalny wróg - dlatego każą chodzić w maskach i ujawnili się "ormowcy" a teraz przyszła kolej na zwierzaki . Mało im , że zabronili ludziom normalnie żyć , spacerować , wypoczywać i oddychać leśnym powietrzem to teraz chcą wytworzyć dystans między nami a naszymi zwierzakami ! A paszły WON psiesyny ! 

Portret użytkownika inzynier magister

Koronowirus to inna nazwa

Koronowirus to inna nazwa wirusa świńskiej grypy, hybryda stworzona by zmienić świat i przebudować ludzkość. Więc co ma być to będzie robione, czyli modyfkacja zwierząt i ludzi oraz mordowanie kolejnymi wersjami covidu. Świadomy wiary katolik musi być odważnym i nie bać się śmierci fizycznej a bać się piekła i grzechu oraz demonów które wpływają na umysły i zatrówają ludziom mózgi !. Zresztą każdy człowiek przyzwoity powinien wiedzieć że kiedyś umrze a Bóg stworzył każdego więc dla jednych będzie łaskawy a dla tych co lekceważą przykazania a są z faktu ochrzczenia w Kościele mogą się nieco zdziwić że nie ujdzie płazem nic co było ukryte, na przykład fałszerstwa szczepionkowe. Każdy ma prawo do urodzenia i naturalnej śmierci. Wiek życia nie gra roli w zbawieniu, nie chodzi by długo żyć, ale dobrze żyć zgodnie z wolą Boga, ważne też by się modlić do Chrystusa Zbawiciela o miłosierdzie !! 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika mordo schab ciało

Z  tym to się zgadzam. Demony

Z tym to się zgadzam. Demony, czy cokolwiek niematerialnego, nawiedzają ludzkie umysły coraz intensywniej. Umysły ludzi o słabym duchu. Ludzie zaczynają się mnie dopierdalać o dosłownie wszystko i wybuchają agresją bez powodu w moim kierunku. Zupełnie, jakby byli pozbawieni cierpliwości.

Ja natomiast staram się nie karmić złego wilka i zachować czysty umysł. Stąd ten ,,metafizyczny" hejt chyba. Coś na wzór agenta Smifa z sagi matriksa.

Odpowiem tylko, że ci ludzie są prostytutkami demonów, którzy chcą szkodzić pragnącym samokontroli i jasności umysłu. Są agresywni i podli ale to jakby działa im przejściowo, nie są tacy cały czas. Jakby coś ich nawiedzało. Nie zastanawiają się, że to, co zaraz napiszą lub powiedzą, może być bardzo krzywdzące.

Ich zadanie to mieć wpływ, wykolejać, tworzyć turbulencje energetyczne w aurze. Prowadzą do stanów depresyjnych i próbują wymusić nienawiść do życia. Oni chcą podważać wszelką miłość i wystawiają na próbę tak długo, aż dopną swego chociaż w małym stopniu.

Niech będą przeklęci.

technicznie rzecz ujmując, w pewnym sensie abstrahując; w sumie nie, aczkolwiek mnoga była suma dłuższych wąsów u tamtego suma

Strony

Skomentuj