Badacz stworzył muzykę w oparciu o dane z czarnych dziur

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badacz Valeriy Vermelen, opierając się na danych z instrumentów badawczych NASA i ESA, opublikował niedawno minialbum muzyczny, zatytułowany Mikromedas AdS/CFT 001. Według brytyjskiego magazynu muzyki Mixmag, jest to pierwszy album oparty o odczyty z obserwacji czarnych dziur.

Aby stworzyć swoją muzykę, naukowiec przekształcił strumienie danych z czarnych dziur na dźwięk. Vermelin wykorzystał modelowanie łączących się czarnych dziur, fal grawitacyjnych i gwiazd neutronowych jako materiał źródłowy do sonifikacji. Na albumie zaplanowano trzy utwory, z których każdy „bada naturalne zjawiska grawitacyjnej osobliwości”. Premiera zaplanowana jest na 3 grudnia, ale część z utworów możecie usłyszeć na jego profilu na soundcloudzie.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika moon fake

Zastanawiam się czemu takie

Zastanawiam się czemu takie głupoty mogą służyć jeśli nie próbie dalszego odciągania ludzi od prawdy o prawdziwej elektrycznej naturze Wszechświata. Nie dość że teoria czarnych dziur to bzdura, to jeszcze się takie bzdury cementuje kolejnymi dźwigniobzdurami. Wszystko tylko po to aby z niesamowicie ekscytującej swoim potencjałem możliwości, elektrycznej istoty, zrobić paskudnego karzełka ogrodowego. Tak jak z geniuszu Tesli. Znaczenie mają dla ludzi tytuły na śmiesznych papierkach mimo że ci naukowcy nic w praktyce nie pokazali. To tak jakbyś robiąc remont uwierzył komuś świeżo po szkole bo ma świadectwo a wywalił za drzwi wieloletniego fachowca.

Skomentuj