Azerbejdżan wystrzelił w kierunku Armenii rakietę balistyczną krótkiego zasięgu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Azerbejdżan użył izraelskiego pocisku balistycznego krótkiego zasięgu LORA do zniszczenia mostu między Armenią a spornym terytorium Górskiego Karabachu.

Jeśli zostanie to potwierdzone, będzie to pierwszy przypadek użycia tej broni w działaniach wojennych na całym świecie i stanowi znaczącą eskalację trwającego prawie tydzień konfliktu między dwoma krajami w tym od dawna spornym regionie.

 

Film z rakietą, która podobno uderza w most w pobliżu wioski Asagi Sus, graniczącej z Armenią, po raz pierwszy pojawiło się w mediach społecznościowych 2 października 2020 r. Wydarzenie to miało miejsce na tle nowego i szczególnie poważnego wybuchu działań wojennych między Armenią a Azerbejdżanem o Górski Karabach.

 

Odkąd porozumienie o zawieszeniu broni zakończyło wojnę w regionie w 1994 roku, terytorium powszechnie uznawane za część Azerbejdżanu znajduje się de facto pod kontrolą wspieranej przez Armenię Republiki Artsakh. W ciągu ostatnich dziesięcioleci doszło do wielu potyczek i poważniejszych starć.

 

Nowe nagranie z Asagi Sus, które wydaje się być przechwycone za pomocą jakiegoś systemu CCTV, pokazuje na krótko rakietę, zanim się dochodzi do eksplozji. Wygląda podobnie, jeśli nie identyczny pod względem kształtu i rozmiaru, jak pocisk LORA Israel Aerospace Industries, co oznacza atak dalekiego zasięgu. Według baz danych Sztokholmskiego Instytutu Badań nad Pokojem Wewnętrznym Azerbejdżan otrzymał w latach 2017 - 2018 do pięćdziesiąt pocisków LORA wraz z ciężarówkami wyposażonymi w cztero - ładunkowe wyrzutnie kontenerów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika  Takija&Katman

Coś tu nie pasuje?! Spadła

Coś tu nie pasuje?! Spadła rakieta, był duży wybuch i podmuch, którym towarzyrzył ogień i zadymienie. A łada nawet nie zwolniła - wjechala w dym i ogień na most, którego już nie było. Normalne zachowanie to hamowanie zjazd na pobocze i ucieczka do rowu, krzków, itp. A tu mamy sytuację jakby nic się nie stało. WNIOSEK fotomontarz.  

Portret użytkownika Heinrich2

To juz nawet nie o to chodzi

To juz nawet nie o to chodzi BO ta Lada Niva (teoretycznie) mogla pedzic 200 km na h:))

Bardziej dziwne jest, ze po uderzeniu, po ktorym pewnie byl i podmuch.. drzewa ni chu chu sie nie poruszyly:) Widac bardzo nowoczesna ta rakieta..

Portret użytkownika SAJANIN

zeby ukryc to ze mieszkasz na

zeby ukryc to ze mieszkasz na plaskiej ziemi ktora tez naprawde nie jest plaska(to sie tylko tyczy naszych "ziemskich" kontynentow) bo tak naprawde moze byc to ze zyjesz w gigantycznym kraterze a ta prawdziwa ziemia jest kilka, kilkanascie razy wieksza niz nam sie wmawia ot to.

Strony

Skomentuj