Aż dwa tajfuny na raz uderzą w Chiny, trzeci już się formuje

Kategorie: 

Tajfun Saola

Tajfun Saola dotarł do kontynentu w okolicy miasta Fujian. Według informacji pochodzących z lokalnych stacji meteorologicznych prędkość wiatru wynosi 25 m/s. Chińczycy spodziewają się, że Saola przesunie się następnie w kierunku prowincji Jiangxi.

 

Drugi tajfun o nazwie Damrey dociera do nadbrzeżnych prowincji Jiangsu i Shandong. W niektórych miejscach spodziewane jest aż 170 milimetrów deszczu. Ewakuowano już 300 tysięcy mieszkańców z zagrożonych rejonów. Władze spodziewają się wzrostu poziomu wody w rzekach i w konsekwencji kolejnej powodzi.

W Szanghaju ogłoszono najwyższy poziom alarmu przeciwpowodziowego. Władze planują wysyłać alarmy za pomocą wiadomości SMS. Miasto może znaleźć się w zasięgu obu tajfunów. Wcześniej Saola doprowadziła do śmierci 26 osób  na Filipinach. Według klasyfikacji meteorologów tajfun ten osiągnie kategorię 4 w skali huraganów.

 

Jednocześnie warunki panujące w tej chwili sprzyjają powstawaniu kolejnych tajfunów, które puszczone w ruch na oceanie ponownie zagrożą okolicznym krajom. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ja

Podzielam zdanie niektórych

Podzielam zdanie niektórych tutaj, 3 tajfuny to trochę za duży zbieg okolicznośći na takie zjawisko, wyglada że "opowieści" o bronie masowego rażenia w formie kontroli pogodowej staje się faktem, u siebie juz ją testowali efektem był zniszczony m.in. Nowy Orlean, po za tym Chinczycy zagrozili uzycie atomówek jeśli dojdziedo ataku na IRAN, hmm za dużo zbiegów okoliczności i to wszystko w krótkim odstępie czasu... pytanie czy kiedyś miały miejsca takie zmasowane anomalie ???

Portret użytkownika ClearMan

Mówiąc Chiniole pisałęm to w

Mówiąc Chiniole pisałęm to w żartobliwy sposób ( co za ******** rasista) nie nie jestem rasistą mam dystans do tego potrafię sobię z tego żartować ale w głębi siebie nigdy nie traktuje ludzi innych odmian gorzej bądź lepiej.Podobno to właśnie pierwszymi ludźmi na świecie byli ludzie czarni potem w wyniku ewolucji i zmnian terytorium tracili swój barwnik skóry, co do żóltej odmiany pewnie było tak samo tylko, że wiele innych czynników spowodowało to jak dzisiaj wyglądają np. ochrona przed wiatrem - tluszcz wokół oka imitujacy skosne oczy...

Strzeżcie się fałszywych proroków.Attendite a falsis prophetis.

Portret użytkownika ClearMan

Chiniole sobie poradzą, weź

Chiniole sobie poradzą, weź Chinczyka na bezludną wyspę a zbuduje ci tam metropolie... Straty odbudują gorzej z nami, gorzej jak by to w nas takie tornada uderzyły, o przepraszam nie dawno uderzyły, ale sami widzicie nie były to tornada na taką skalę a straty będą ci ludzie musieli odbudować sami i zajmie im to pewnie bardzo dużo czasu  nie sądzę by kraj im by w znaczny sposób pomógł...

Strzeżcie się fałszywych proroków.Attendite a falsis prophetis.

Strony

Skomentuj