Aż 83% Polaków myśli o emigracji - nadciąga nowa fala ucieczek z Polski

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sytuacja polityczna w naszej części Europy zmieniła się diametralnie w ostatnich miesiącach. Teraz jeszcze większość z nas tego nie widzi, ale takie są fakty. Już nawet nie chodzi o to, że nasi rządzący są tak pazerni, że myślą tylko jak nas bardziej okraść. Polska staje się po prostu niebezpiecznym miejscem do życia. Niewątpliwie z tego powodu czeka nas kolejna wielka fala emigracji.

 

Polityka podlizywania się Rosji, nawet na trupach polskich obywateli, w tym prezydenta, skończyła się tak jak widzimy. Władimir Putin coraz bardziej się rozkręca, zachód drży o swoje interesy na wschodzie, a Barack Obama jest tak słabym prezydentem, że Rosjanie po prostu nie traktują go poważnie, straząc niby w żartach, że odbiorą Alaskę. Polski premier publicznie straszy wojną, a szef polskiego MSW powiedział dzisiaj, że teraz wojna Polsce nie grozi, ale za pół roku to kto wie.

 

Oczywiście Polska obudziła się jak zwykle z ręką w nocniku. Jesteśmy energetycznie zależni od Rosji. Niemiecko-rosyjska rura gazowa odcięła nas od możliwości zbudowania gazociągu z Norwegii (rury nie mogą się krzyżować), Waldemar Pawlak wynegocjował dla nas jedną z najdroższych cen za surowiec w Europie, mimo, że leżymy bliżej Rosji, a nasi rządzący celowo lub nie doprowadzili do tego, że wydobycie gazu łupkowego w naszym kraju nie istnieje. Jesteśmy trwale uzależnieni od rosyjskiego gazu i jest to obecnie wielkim kłopotem. Polacy jeszcze długo będą płacić bardzo dużo za gaz i będą w ten sposób finansować rosyjskie zbrojenia, które są robione między innymi po to, aby odzyskać tzw. "ruskie ziemie”, czyli według najnowszych interpretacji, Finlandię, Polskę i Pribałtykę.

 

Niby jesteśmy członkami Unii Europejskiej i NATO, ale gdy przychodzi, co do czego to okazuje się, że nasz kraj jest zdany na siebie. Doktryna NATO zakłąda, że musimy się obronić przed 2 do 3 miesięcy aby przyszła pomoc. Zamiast się jednak zbroić, przez ostatnie lata rządzący zrobili wiele, aby rozbroić polską armię. Znowu, tak jak w przypadku gazu, można zadać pytanie, to celowe, czy to po prostu polska beznadziejność i brak zdolności do perspektywicznego myślenia.

 

Być może to przypadek, ale w ciągu 7 lat rządów tej ekipy zginęło więcej polskich generałów niż w czasie całej II wojny światowej (Mirosławiec i Smoleńsk). Taka czystka w armii to oczywista jej destabilizacja. Rzekoma profesjonalizacja armii która się odbywała wcześniej to też żart. Okazuje się, że ze 100 tysięcy "profesjonalistów" na wypadek wojny możemy wystawić do 20 tysięcy żołnierzy. Reszta to prawdopodobnie pierdzistołki sztabowe i inni pseudożołnierze od kombinacji i emeryturki w wieku 35 lat.

 

Nasze uzbrojenie to też żart, bo mamy myśliwce F-16 bez kodów źródłowych, a to oznacza, że producent, lub ktoś kto zna te kody, może je zdezaktywować jeśli będzie tylko chciał. Mamy też trochę czołgów, które dostaliśmy za darmo od Niemców. Ogłoszony teraz plan modernizacji armii wart ponoć ponad 100 mld złotych też przychodzi za późno. Podobny program ogłoszony w 1938 roku miał się skończyć uzbrojeniem II RP w 1950r., ale wszyscy chyba wiedzą jak się to skończyło. Niestety wiele wskazuje na to, że teraz będzie podobnie.

 

Polska, jako kraj frontowy, stała się obecnie znacznie bardziej niebezpiecznym miejscem do życia, zwłaszcza dla mężczyzn, bo na wypadek wojny wielu z nich może po prostu zginąć na froncie. Istnieje też szansa, że Polska padnie szybciej niż zdąży się zmobilizować, bo nikt nie ma chyba wątpliwości, że bronić możemy się najwyżej kilka dni i to nawet z Białorusią, a co dopiero z Rosją. W tak krótkim czasie armia nie da rady się zmobilizować, a najlepszy sposób uniknięcia tego bez względu na rozwój wypadków zapewnia tylko emigracja.

 

Biorąc pod uwagę wspomniane powyżej fakty - potężny ucisk fiskalny oraz niepewną przyszłość - wydaje się zasadne stwierdzenie, że trudno o lepszy moment niż teraz na wyjazd z tego upadającego kraju. Lepiej robić to świadomie i w planowy sposób niż potem zastanawiać się co zrobić gdy zamknięte zostaną granice. Teraz można to jeszcze wyjechać na własnych warunkach, dlatego trudno się dziwić, że z ostatnich sondaży wynika, że 8 na 10 Polaków myśli o wyjeździe z tej "zielonej wyspy Tuska".

Okazuje się, że opuścić Polskę chcą już nie tylko ludzie w desperacji, bez pracy i perspektyw. Z badań wynika, że nad emigracją zastanawiają się też osoby lepiej wykształcone i zarabiające nawet powyżej 5000 zł. W porównaniu do standardu życia na zachodzie nawet one są pariasami, a ponieważ tacy lepiej sytuowani Polacy bywają częściej za granicą, widzą tę beznadzieję jeszcze wyraźniej niż ludzie, którzy nigdy z Polski nie wyjeżdżali.

 

Już nawet nie chodzi o to, że na przykład w Polsce kwota wolna od podatku to 3071 zł rocznie, a w Wielkiej Brytanii 10 tysięcy funtów (17 razy więcej). Tu chodzi o to, że z takim upadającym krajem jak Polska nie można już raczej wiązać przyszłości własnej i swojej rodziny. Zagrożenie wojną dla wielu będzie po prostu czymś przeważającym na szali decyzji mogącej wpłynąć na całe życie. Do aktualnych 2 milionów Polaków na emigracji może dołączyć następne 2 miliony, a to nawet bez wojny wysadzi w powietrze ten kraj, więc może być już tylko gorzej i jeśli nie bankructwo i rewolucja to czeka nas wojna, albo nawet obie te katrastrofy jednocześnie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika sim

I co tu myśleć jak ktoś się

I co tu myśleć jak ktoś się interesuję naszą polityką i tym co się dzieję do okola nas to nic jak tylko myśleć o ucieczce z tego kraju, nasi dziakdkowie lalczyli o wolność, o niezależną polskę a obecni politycy jak zwykle wszystko rozprzedali i do ucieczki są już gotowi, dostali specjalne paszporty ewakuacji i całą procedurę niedługo poznają. Najlepiej zabrać dupę, 4 dodatkowe bliskie osoby i w troki. A moim zdaniem powinniście jako pierwsi iść jako mięso armatnie w razie konfliktu bo to wszystko to miedzy innymi przez was!!! 

Portret użytkownika 44

Judasznicy z Bliskiego

Judasznicy z Bliskiego Wschodu wspolnie z dzermancem oraz V kolumna w kraju od 1990r. celowo i skutecznie rozwalili Polske gospodarczo a teraz strachem chca sie POzbyc reszty Polakow by utworzyc tu izrahell nr 2.

Portret użytkownika Snajper

Co by się stało gdyby Polska

Co by się stało gdyby Polska ogłosiła się bankrutem? Czy byłby reset wszystkiego? Kto na zamianę obecnego rządu? A może zmiana systemu? Zawsze mnie nurtowały te pytania, dlatego proszę o odpowiedź. Drugą rzeczą jest to, że niektórzy z Was komentujących proponuje rozwiązanie siłowe - za późno - jeżeli teraz zaczniecie robić rozróbę, to podzielimy losy Ukrainy, z drugiej jednak strony zmiany są konieczne, natychmiast... (Demonstracja za odwołaniem rządu miała się odbyć 22 marca, przyjechało około 20 osób) Cholera... Jestem prawie pełnoletni, mam dziewczynę, możecie sobie kpić, ale wiążemy ze sobą poważną przyszłość, tylko gdzie? Bardzo chcę żyć w mojej ojczyźnie, staram się być dobrym chrześcijaninem i Polakiem, ale patrząc na to co się dzieje, serce się kroi na widok tego cyrku na wiejskiej i błaznów z telewizji, którzy obiecując lepsze, godne życie, podcinają nam (szarym obywatelom) żyły. I tak oto ja, młody narybek, chcący zostać z rodziną w Polsce, jestem praktycznie nakierowywany na emigrację, moja ojczyzna zaś, zostanie krajem nieżyjących emerytów i pracowników po 60-tce. Należy zmienić już nie skorumpowanych polityków, ale cały, psychicznie chory rząd. Drugim po rządzie do 'odstrzału' jest złodziejski ZUS obowiązkowe horrendalne składki. (ponoć pensja pracownika która wynosi gdzieś >2000zł kosztuje pracodawcę 5000 - czy to normalne? Boli mnie to wszystko, ale zgadzam się też z komentarzem poprzednika, należy zacząć pracę od siebie, jednak jeżeli jednak nawet pracy nie będzie, to nie ma o czym mówić, ale szukać gdzie indziej... Pozdrawiam wszystkich pragnących Polski przyjaznej Polakom! P.S. Może zacznijmy szukać ludzi do naprawy Polski? Ochotników do zmian, demonstracji, architektów kraju itd. Inicjatywa musi wyjść od Nas. Mam nadzieję, że wybaczycie przydługi post, ale rzadko coś pisze, ale duch patrioty w Polaku się odezwał Smile Odpowiadajcie, dyskutujcie (tylko kulturalnie - odróżniajmy się od onetu), weźmy się do roboty razem. Ja wracam do wkuwania obowiązkowej matmy

 

 

Portret użytkownika Ariel

Niesamowite jest to, że z

Niesamowite jest to, że z jednej strony takie ugrupowania jak PiS czy PO popiera w sumie prawie połowa Polaków w Polsce a z drugiej strony faktycznie prawie ci sami ludzie chcą wyemigrować.
Czy naprawdę Polacy nie są w stanie zaskoczyć, że politycy mają niesamowice duży wpływ na gospodarkę?

Portret użytkownika ergo

Niestety ale gorszej bzdury

Niestety ale gorszej bzdury jeszcze nie czytałem na tym portalu, a szkoda bo Was ceniłem. Konkretnie, wszystkie te dane są z dupy wzięte bo co do armi jest zupelnie inaczej i az ciezko tutaj polemizowac bo to wyssane z palca fantazje. Armie nie mozemy wystawić tylko jest wystawiona bo jest zawodowa a i jej liczby sa zupelnie inne. Fakt że powinna być ze 4 razy wieksza ale te 20 tysiecy to jakas pomylka. Co do modernizacji i sprzety to zwykle czepialstwo bo argument w 39 tez zaczynalismy modernizacje nie jest zadnym argumentem tylko prubą zastraszania. Idziemy dalej, NATO nie ma 3 miesiecy na reakcje wojskowa kiedy to my mamy dzialac sami ale są w stanie odpowiedziec natychmiastowo i to robią z automatu. Rakcja o ktorej pewnie autorowi chodzilo to reakcja rzadow poszczegolnych Panstw czlonkowskich wraz z decyzjami i elnym zaangazowaniu militarnym. Jednak kazdy kto chce i sie troche orientuje ze NATO ma najwieksze sily szybkiego reagowania na świecie, chodzi o USA oczywiscie aleto szczegoł. Drogi autorze nie siej defetyzmu i  bo za takie coś w czasach wojny wiadomo co grozi, a przecież wg Twojej teorii taka jest nieunikniona... ;).
Poza tym powiem Wam jaka jest alternatywa takiego dzialania i straszenia ludzi- wskoczenie w objecia Niemiec jako obroncy. Na dluzsza mete USA beda za daleko i za dekade moze wiecej to Niemcy beda staraly sie brac inne kraje pod swoj parasol, coś co Hitlerowi moglo sie tylko śnić. Także troche rozwagi i spokoju zawsze sie przyda.

Strony

Skomentuj