Aż 80% strat ekonomicznych w ostatnim czasie następuje w wyniku działalności wody

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

ONZ zorganizowało niedawno spotkanie na temat ryzyka występowania katastrof naturalnych związanych z wysokim poziomem wody - innymi słowy z powodziami. Zwrócono uwagę, że zdecydowana większość strat ekonomicznych następuje z powodu nagłych zjawisk pogodowych.

 

Z danych wynika, że 80% strat ekonomicznych jest spowodowane przez klęski, związane żywiołowe związane z powodziami, często wywoływanymi przez huragany i powstające na skutek aktywności sejsmicznej fale tsunami. Zmiany klimatu powodują również miejscowy wzrost poziomu mórz oraz susze, a jak wiadomo niedobory wody bywają równie niszczące niż jej nadmiar.

Według ONZ, w ciągu ostatnich 30 lat odsetek osób żyjących na obszarach zagrożonych powodzią wzrósł aż o 114%. Dzisiaj, na wysokości nie większej niż 1 m nad poziomem morza, mieszka ponad 60 milionów ludzi. Pod koniec tego wieku, liczba ta wzrośnie do 130 milionów. Oznacza to zatem, że problemy te będą raczej nabrzmiewać.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Debile będą dalej "rzekę

Debile będą dalej "rzekę kijem zawracać", byle się dolary zgadzały na koncie... Ale mam złą wiadomość... Na Mateczkę Naturę nie ma mocnych, więc o ile tępy cywilizowany cżłowiek sam nie popełni zbiorowego samobójstwa wyniszczając się nawzajem, to już niebawem Matka Natura osobiście wysprząta tą planetę, oddzielając ziarno od plew... Człowiek cywilizowany nie potrafi współżyć z Matką Naturą, więc wyginie... 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika euklides

Właśnie jakby patrzyli żeby

Właśnie jakby patrzyli żeby dolary się zgadzały, to nie budowali by na terenach zalewowych i nie próbowali zawracać rzek bo to się kompletnie nie opłaca. Z naturą walczą debile o komuszej mentalności, przy akompaniamencie państwa.

Skomentuj