Aż 7 krajów w Europie walczy z powodziami

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Liczba ofiar powodzi w Europie wzrosła do 10 osób.  Wczoraj czescy ratownicy znaleźli ciało mężczyzny, który znalazł się wcześniej na liście zaginionych.  W sumie, klęska dotknęła już siedem krajów. Najpoważniejsza sytuacja jest nadal w Czechach i w Niemczech, ale teraz może się ona pogorszyć w Austrii.

 

W Pradze, woda zanika, ale Wiedeń, wręcz przeciwnie przygotowuje się na najsilniejszy atak fali powodziowej na Dunaju od kilkudziesięciu lat. Władze austriackie nie są pewne czy wały przeciwpowodziowe wytrzymają napór ogromnej ilości wody. Możliwe, że poziom wody na Dunaju przekroczy stan z 5 czerwca 2002 r., kiedy była najgorsza powódź od 100 lat. 

Powodzie dotknęły również ośrodki narciarskie w regionie Salzburga. Z powodu osunięcia się ziemi wstrzymano ruch pociągów.  Wiele hoteli zostało zalanych. Niektóre alpejskie miejscowości wyglądają na zupełnie spustoszone. Do powodzi szykują się mieszkańcy Bratysławy. Specjalne jednostki zabezpieczają wały. Budowane są też znane z Pragi aluminiowe zapory.

Na szczęście poprawia się sytuacja w Polsce. Stany alarmowe są jeszcze notowane, ale nie ma zagrożenia dla miejscowości na Dolnym Śląsku. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w centrum kraju. W okolicach Łodzi miała miejsce nawałnica, która zalała część obszaru. Opad był tak wielki, że w niektórych miejscach nagle pojawiło się ponad pół metra wody. Podobna lokalna katastrofa miała też miejsce w okolicach Tarnobrzegu. Synoptycy nie mają niestety dobrych informacji, bo spodziewane są następne opady. Na szczęście mają one być dużo mniej intensywne niż w ostatnich dniach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika niepostepowiec12

HAARP...TO JEST KOMPLETNA I

HAARP...TO JEST KOMPLETNA I WYCZERPUJACA ODPOWIEDZ NA TEMAT KTO I DLACZEGO PODGRZEWA ELEKTROMAGNETYCZNIE JONOSFERE TYM SAMYM MANIPULUJE POGODAMI NA SWIECIE ODPOWIEDZ ..TO ILUMINACI!!! I ICH LICHWIARSKI SYSTEM MONETARNY

Portret użytkownika raf83

Gdzies kiedys czytalem ze

Gdzies kiedys czytalem ze naukowcy
prognozuja ze w przeciagu najblizszych 100lat Niemcy i ta czesc Europy maja znalzc sie pod woda:P  to czytałęm 2 lata temu,a teraz sprawdza sie na oczach klimat sie zmienia niestety i to jest fakt ktory widać gołym okiem.

Skomentuj