Aż 61 procent państw świata poważnie ograniczyło prawa obywatelskie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Międzynarodowy Instytut na rzecz Demokracji i Pomocy Wyborczej (IDEA) z siedzibą w Szwecji poinformował, że 61% państw świata zastosowało ograniczenia „demokracji i praw człowieka”. Ograniczenia „Te naruszały standardy demokratyczne, ponieważ były nieproporcjonalne [przesadzone], nielegalne, nieokreślone lub zbędne wobec [faktycznego] zagrożenia zdrowia” – oświadczyła grupa w swoim raporcie.

 

 

Jeszcze bardziej niepokojące jest stwierdzenie, że prawie połowa wszystkich państw demokratycznych wdrożyła środki naruszające podstawowe prawa człowieka. IDEA ostrzegła, że ​​najbardziej groźne są ograniczenia wolność słowa. Połowa państw wykorzystała walkę z chorobą COVID-19 do działań cenzorskich pod pretekstem zwalczania „dezinformacji” o koronawirusie. Grupa ostrzegła również, że prawie 60% państw wprowadziło stany nadzwyczajne, poważnie ograniczające swobodę poruszania się, a wiele z nich wciąż obowiązuje.

 

IDEA nie jest osamotniona w swoich analizach. Szefowa ONZ ds. Praw Michelle Bachelet ostrzegła, że ​​„zdarzały się również głęboko niepokojące przypadki, w których rządy wykorzystywały COVID-19 jako przykrywkę dla łamania praw człowieka”.

 

Organizacja Reporterzy bez Granic również opublikowała raport, w którym odnotowano, że pandemia „wyraźnie przyczyniła się do blokady informacji”, w wyniku której reporterzy bywali zatrzymywani lub osadzani w więzieniach. Amerykańska grupa Freedom House ostrzegła, że ​​od czasu ogłoszenia pandemii COVID „stan demokracji i praw człowieka pogorszył się w 80 państwach”.

 

Autorstwo: Steve Watson
Źródło oryginalne: Summit.News
Opracowanie i źródło polskie: WolneMedia.net

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Uther Lightbringer

"Plandemia" pokazała to, jak

"Plandemia" pokazała to, jak mocno zdegenerowanym ustrojem jest tzw. demokracja. Działające na zlecenie korporacji i organizacji międzynarodowych rządy wielu państw wprowadzają kolejne godzące w godność ludzką prawa stoponiowo prowadzące do uczynienia z obywateli niewolników posłusznych ich dyktatowi. Stopniowo czynią z nich obiekty na których będą mogli dokonywać zbrodniczych eksperymentów. Rozbudowują aparat inwigilacji oraz dążą do wykluczania przeciwników politycznych z życia publicznego (i nie tylko). Niedługo pewnie wprowadzą system oceny obywateli, taki jak jest w Chinach (jeśli już tego nie robią), po to by dokonać głębszej selekcji obywateli. Przeraża mnie co oni robią sobie z wolnością.

Portret użytkownika dymekzcadyka

Jan Emil Skiwski w latach

Jan Emil Skiwski w latach pięćdziesiątych na emigracji niezwykle precyzyjnie dekonstruował demokracje i ich „walory”.

„Zasada wyborów powszechnych zastępuje jakość ilością. Przyjmuje a priori, że stu durni zawsze będzie miało rację przeciw dwu ludziom inteligentnym, tylko dlatego, że tamtych jest stu, a tych tylko dwu. Ponieważ durni jest zawsze więcej, mają w systemie demokracji liczbowej z reguły zapewnione zwycięstwo”.

p, li { white-space: pre-wrap; }

Portret użytkownika Quark

Nie ma znaczenia jaki system

Nie ma znaczenia jaki system polityczny w danej chwili panuje jeśli tworzą go JEDNOSTKI dalekie od doskonałości . Politycy też kiedyś byli zwykłymi ludźmi ,dziećmi , nastolatkami itd. Żeby ustrój państwa był sprawiedliwy to najpierw musi być w nim PRAWDZIWA edukacja (!) ukierunkowana na PRAWDĘ ,WIEDZĘ ,UCZCIWOŚĆ i ETYKĘ - bez tego można sobie żonglować dowoli systemami a i tak zawsze na końcu wyjdzie z tego kupa !

Portret użytkownika dymekzcadyka

Wiara gojów we wszechwładnych

Wiara gojów we wszechwładnych żydów jest po prostu nie do przebicia. Kłamstwa i propaganda przez kilkadziesiąt lat, (podobnie jak dzisiaj propaganda Covid-owa) zrobiły jednak swoje.

p, li { white-space: pre-wrap; }

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

W polityce nie ma przypadkow.

W polityce nie ma przypadkow....

https://www.youtube.com/watch?v=YaPFoU-FWC8

Herren Ernst Wolf i Michael Mross - dwoch znanych rowniez scierшomedialnie gieldowych profesjonalistow w krotkiej 15-minutowej rozmowie utrzymuja ze plandemia Komunowirusa zostala dokladnie zaplanowana w celu ratowania zachodniego systemu bankowego ktory de facto od 2008 r. jest bankrutem ?

1. w 2008 r. system juz zdychal ?

2. w 2009 WHO zmienila definicje Pandemii wykreslajac slowo o "milionach" smiertelnych ofiar ?

3. w 2020 r. sam Herr Klaus Schwab - pomyslodawca i zalozyciel w 1969 r. czyli juz 50 lat temu "World Economic Forum" w Davos byl wydal ksiazke pt. " COVID-19 Big Reset" w ktorej to ksiazce pisze ze NWO vel Nowy Swiatowy Porzadek jest pozadany i nieuchronny ?

4. Pomimo ze tylko 2020 roku "wpompowano" w swiatowy antypandemiczny system ekonomiczny glupie 21 bilionow USD i to europejskich a nie hamerykanskich bilionow a odsetki w systemie sa dla bankow w tym i dla bankow centralnych zerowe a nawet minusowe to weimarski scenariusz jest wkrotce nieodwracalny pomimo ze Nowy Jezus czyli Donald Trump rozdaje "suwerenom" czyli Negrom i Hispanicom po 600 USD tygodniowo niczym Prawi i Sprawiedliwi w Polsce miesiecznie w zlotowkach co tylko przyspiesza inflacje i masowe bezrobocie w dobie dygitalizacji amazonowej ?

5. "Elity" swiatowe chca sferze zachodniej czyli tez w Polinie wprowadzic system chinski z ich fejsbukowym systemem ocen zachowania tak socjalnego jak i politycznego i uzaleznionej od niego wegetacji ekonomicznej czyli takim Nibyzyciem pokoronawirusowym i popandemicznym niczym w Rosji Sowieckiej za tow. Stalina co to mial usta jak malina - jak pisal kiedys polskojezyczny judeochrzescijanski poeta posoborowy ?

P.S.

Strona tego bezrozumnego berlinczyka Michaela Mross to www.mmnews.de za ktore to krytyczne artykuly na tejze stronie Pan Bog go na Ceylonie pokaral gdzie mieszkal i mial posiadlosc bo siedzac w knajpie na ulicy auto zupelnie nieoczekiwanie w niego wjechalo i mu reke i noge urwalo i pewnie by i zdechl niczym jakis Petelicki czy inny Jaroszewicz lub Kosecki z Lepperem albo Prezes NIK Walerian Panko czy austriacki polityk Jörg Haider jak i Frau Diana z jej Arabem ognistym ten germanski Mross gdyby nie byl milionerem i prywatnym jetem w ostatniej chwili do Berlina dolecial gdzie go ZUS tutejszy przed niechybna smiercia uratowal albowiem Pan Bog to zawsze za Dobre wynagradza a za Zle karze w przeciwienstwie do Pana Szatana ktory to za Zle wynagradza a za Dobre karze i w zasadzie i slucznie czyni ten Pan Szatan co nam zycie doczesne w tym polskim amoralnym bagnie politycznym wszelakiego kolorytu bez watpienia dzien i noc i pokazuje ?

Autor: Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika dymekzcadyka

Żyjemy w najlepiej

Żyjemy w najlepiej zorganizowanym obozie pracy we wszechświecie, którego reguły, oparte są na wiecznej kontroli i strachu, aby wyzysk nie stracił na swojej sile oddziaływania na przeciętnego obywatela ..

Portret użytkownika Quark

A skąd niby możesz wiedzieć

A skąd niby możesz wiedzieć jak są zorganizowane społeczeństwa na innych planetach w naszej choćby galaktyce , nie mówiąc już o całym wszechświecie ?? Myślisz , że inni nie mają gorzej ?  Wcale nie jest powiedziane ,że wszycy inni mieszkańcy kosmosu mają lepiej poukładane w głowach niż my - ludzie.

Portret użytkownika dymekzcadyka

~quark Nie zastanawiają Pana

~quark Nie zastanawiają Pana inne mniej skomplikowane zagadnienia , typu: ,,Skoro potrawa nazywa się gołąbki, to czemu nie przyrządza się jej z gołębi? Albo: skoro dyscyplina nazywa się piłka nożna, to dlaczego bramkarz łapie rękami?

Strony

Skomentuj