Aż 257 trzęsień ziemi odnotowano w Yellowstone w ciągu ostatnich 14 dni

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W 2014 roku, sejsmolodzy stwierdzili gwałtowny wzrost aktywności sejsmicznej w okolicy kaldery superwulkanu Yellowstone. Spowodowało to szereg spekulacji na temat ewentualnej nadchodzącej erupcji wulkanicznej.

 

Niewątpliwie w Yellowstone dochodzi do bardzo wielu incydentów sejsmicznych pochodzenia wulkanicznego. W sumie w ciągu ostatnich 14 dni czujniki naliczyły aż 257 trzęsień ziemi.

 

Okres zwiększonej aktywności sejsmicznej rozpoczął się od najsilniejszego od 30 lat trzęsienia ziemi o magnitudzie 4,8 w skali Richtera, do którego doszło 30 marca bieżącego roku. Można powiedzieć, że to zapoczątkowało serię wielu rojów trzęsień ziemi, które trapią obszar Yellowstone po dzień dzisiejszy.

Potem oliwy do ognia dolało pojawienie się kilku filmów pokazujących spore migracje zwierząt w obrębie Parku Narodowego Yellowstone. Specjaliści określają takie masowe przemieszczanie się bizonów czy jeleni za normalne zachowanie w celu poszukiwania pożywienia. Dla zwolenników teorii spiskowych jest to jednak dowód na intuicję zwierząt, które czują zbliżającą się erupcję.

 

Nie da się ukryć, że wzrastająca ilość zjawisk sejsmicznych i ich magnitud, to dowód na wzrost aktywności wulkanicznej. Innymi słowy gigantyczna komora magmowa pod kalderą Yellowstone napełnia się magmą i nieuchronnie zbliża się czas erupcji. Dowody geologiczne wskazują na to, że kolejne supererupcje Yellowstone następowały w odstępach co 600 tysięcy lat. Ostatnia z nich miała miejsce 640 tysięcy lat temu, a to oznacza, że kolejny wybuch może być jutro, albo za 30 tysięcy lat.

 

Pewną wskazówką co do zbliżającej się erupcji może być parametr określający prędkość inflacji terenu. Badania takie prowadzone są od kilkudziesięciu lat i według niektórych naukowców grunt rośnie przerażająco szybko. Jeśli wierzyć tym doniesieniom w ciągu ostatnich 10 lat ziemia urosła o 178 cm. To bardzo dużo, bo w ciągu poprzednich 20 lat ziemia wzrosła o 10 cm. Bardzo trudno jednak zweryfikować te dane więc należy do nich podchodzić jako niepotwierdzonych.

 

Niewątpliwie w Stanach Zjednoczonych zapanowało zaniepokojenie ze względu na stan kaldery Yellowstone. Władze i naukowcy dwoją się i troją, aby uspokoić obywateli, ale ludzie nie ufają urzędnikom i sądzą, że wiedza o tym co dzieje się w Yellowstone jest reglamentowana, aby nie spowodować paniki.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika traska79

Kolejne 2 wstrząsy ale o

Kolejne 2 wstrząsy ale o mniejszej sile.
 
Magnituda 1.2 - 0.7 głębokość też spora co może oznaczać dolne warstwy gęstej magmy.
 
Sytuacja troche się uspakaja od 2 dni.
Ale w dalszym ciągu jest tam rój trzesień ziemi wywołane przemieszczaniem magmy o bardzo gęstej masie jakie dawno sie tam nie notowało.
Gęstej poniewasz w tych obszarach Ameryki Północnej takie właśnie występuje cząstki lawy a to stanowi jeśli chodzi o wybuch wulkanu to jest bardzo gwałtowny.
 
 
Proponuje zrobić oddzielny temat i diagnoza co tam siędzieje cały czas.Może Admin coś pomyśli i zrobi się oddzielny temat:)
 
Jeśli ktoś chcę pogadać na temat wulkanów prosze pisać na maila@ [email protected]
 
http://www.isthisthingon.org/Yellowstone/daythumbs.php

Portret użytkownika m@m

Scenariusz jest prosty , jak

Scenariusz jest prosty , jak dolar padnie , a wybrani sie przeniosą do Afryki to ameryka i jej wielki brat pomogą wywołać erupcje.
Lub inne oszołomy , byle jedzenie na zapas mieć i pistolet by se w lep strzelić jak jedzenia zabraknie.
 

Portret użytkownika Zenek

  Yellowstone będzie puchło i

 
Yellowstone będzie puchło i trzęsło i trzęsło i puchło aż pęknie skorupa i "para ujdzie z tłoków". I to będzie koniec bo najpierw się zapadnie USA prosto w ogniste odmęty piekła. A potem roztopione i płonące resztki tej nazisyjonistycznej dyktatury zaleje woda z jezior powodując wstrząsające drgawki niszczace resztki tej żydowskiej bestii uzurpującej sobie prawa do mówienia całemu światu co dobre a co złe.
 
Ale najgorsze przyjdzie na końcu jak do kaldery wleje się ocean. Wtedy wszyscy będą sie modlili o szybką i bezbolesną śmierć jaka nie nadejdzie.

Portret użytkownika Zenek

    Jeden dobrze przycelowany

 
 
Jeden dobrze przycelowany wstrząs.
 
Ona jest dużo większa niż ją malują. I nie tylko rozpycha się do góry jak to jest przyjęte w modelach wulkanologicznych. Dlatego będzie szkok jak wreście "yellowstone piardnie". Wink

Portret użytkownika jou

ale to duzo czy malo? ile

ale to duzo czy malo? ile jest zazwyczaj trzesien na 14 dni? to jakas anomalia i liczba wzrosla wielokrotnie czy tez zawsze lekko trzeslo i to nic nadzwyczajnego? ot takie mi sie pytania nasuwaja...prosze o odpowiedz

Portret użytkownika Dzień Jutrzejszy

Gospodarka USA jest na skraju

Gospodarka USA jest na skraju bankructwa, jest w stanie agonalnym, mają niewyobrażalnie olbrzymie zadłużenie które chwilowo ratuje dodrukowywanie dolarów bez opamiętania, co powoduje iż dolar stanie się powoli bezwartościową kartką papieru. Ich gospodarka wygląda tak jakby na śmiertelną ranę nakładać puder aby rana była niewidoczna. Jak pokazywała historia jedyniem lekiem na bankructwo było wywoływanie wojen. Dla USA jest to może ostatni moment na wykonanie takiego manewru, gdyż posiadają jeszcze duże siły militarne, a w miarę upływu czasu może być ich niestać na utrzymanie takiej armii. Z drugiej strony są w patowej sytuacji, gdyż coraz trudniej znaleźć im słabego przeciwnika, i każda ich akcja może wywołać reakcję, na przykład w postaci wojny nuklearnej która zniszczy zarówno poszkodowanego jak i agresora, lub chociażby eksplozji ładunku atomowego na dużej wysokości ponad ich superwulkanem, skutkiem czego będzie unicestwienie całego USA. Ich armia stała się takim Goliatem którego może znokautować każdy Dawid. Jeśli chodzi jednak o Yellowstone, to sytuacja jest bardziej skomplikowana, gdyż jego ewentualna erupcja może spowodować wpadnięcie w duże wibracje całej planety, gdyż ziemia nie ma żadnych fundamentów pod sobą ani lin które ją trzymają, lecz jest kulką dryfującą w przestrzeni. Natomiast takie duże wibracje planety chyba wiadomo co spowodują, reakcję łańcuchową w całym "pierścieniu ognia", no i w konsekwencji realizację kluczowych proroctw i przepowiedni, w tym prawdopodobnie III tajemnicy fatimskiej, która jest apogeum zdarzeń.

Portret użytkownika olo manolo

Nie gospodarka tylko system

Nie gospodarka tylko system finansowy ktory obrosl ja jak pasozyt. Zdechnie pasozyt to sie gospodarka odbuduje raz dwa, z tym potencjalem przemylsowym, surowcowym, technologicznym i demograficznym jeszcze USA moze dlugo byc imperium.

Zaznaczam ze mam na mysli potencjal, bo z doswiadczenia wiem ze wiekszosc tu nie czyta ze zrozumieniem (mimo ze uwaza sie za takich swiatlych na tle ciemnogorodu), trzeba wiec robic wyroznienia. Aha - sprawdzic znaczenie slowa potencjal w slowniku - zanim rozne Nostradamusy, media, Zenki i inne achillesy beda z siebie robic pajacow madrujac sie na wszystkie strony obdzielajac nas swoimi polowicznymi wiadomosciami i cwierciowymi przemysleniami podniesionymi do rangi prawdy jedynej i najwyzszej w ich przemadrych ustach Smile

Strony

Skomentuj