Awaryjne wyłączenie w ukraińskiej elektrowni jądrowej

Kategorie: 

Źródło: tg

Jak poinformowali przedstawiciele Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej w miejscowości Warasz w pobliżu rzeki Styr, odłączenie nastąpiło w wyniku uruchomienia systemu ochrony w piątek 25 sierpnia br. o godz. 15.53.

Czwarta jednostka energetyczna Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej została niezwłocznie odłączona od sieci za pomocą automatycznej ochrony generatora. Informacja o tym zdarzeniu podał NAEK Energoatom. W tym samym czasie firma pospieszyła uspokoić mieszkańców, że odłączenie nie jest spowodowane awarią, a tło promieniowania jest normalne.

„Promieniowanie i stan środowiska w Równem i w okolicy nie uległa zmianie i znajduje się w normie w ramach obowiązujących przepisów. Obecnie trwa poszukiwanie i eliminowanie przyczyn wypadku” – podał w oświadczeniu Energoatom.

Warto zauważyć, że Rówieńska Elektrownia Jądrowa znajduje się na zachodzie od Ukrainy. W elektrowni jądrowej eksploatowane są cztery reaktory o mocy całkowitej 2.835 MW. Jej budowa rozpoczęła się w 1973 roku. Oddano ją do eksploatacji w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Prawda boli

FAKE NEWS WARNING!!!

FAKE NEWS WARNING!!!

Najnowsze przedstwione w tym komentarzu dane są PONAD ROK STARE, z czego można łatwo wyciągnąć wniosek że nowe dane nie pasują do założeń.

PS. Jeśli chodzi o grzyby to już od czasu katastrofy w Czarnobylu ich jedzenie jest czystą głupotą. Wyjątkiem są grzyby uprawowe z pomieszczeń z filtrowanym powietrzem. Są one jednak znacznie droższe.

Skomentuj