Awaryjne lądowanie samolotów w Izraelu - ratownicy przygotowywali się na najgorsze

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Dwa dni temu pilot - bohater bezpiecznie posadowił samolot pasażerski z ludźmi na płycie izraelskiego lotniska Ben Guriona. Na pokładzie było 152 pasażerów.

 

Ponad 100 ambulansów, straże pożarne i inne służby ratowniczych znajdowało się w pobliżu pasa startowego i były gotowe na najgorsze, czyli na katastrofę samolotu Boeing 737 Electra Airways. Piloci zgłosili uszkodzenie podwozia. Według izraelskich mediów trzy szpitale były gotowe do przyjęcia ofiar, a helikoptery wojskowe były gotowe pomóc w ratowaniu ludzi.

 

Pilot zgłosił problem i krążył nad Morzem Śródziemnym, aby spalić paliwo przed próbą wylądowania. Izraelskie myśliwce zostały wzniesione w powietrze, aby przelecieć w pobliżu samolotu i ocenić uszkodzenia po wybuchu jednej z opon podczas startu z Kolonii.

 

Bliskie odległości pozwoliły im sprawdzić, czy eksplozja koła spowodowała dodatkowe uszkodzenia, w tym przy zbiornikach paliwa na skrzydłach nad podwoziem. Lotnisko Ben Guriona w pobliżu Tel Awiwu po raz pierwszy od ośmiu lat ogłosiło najwyższy stan awaryjny, tj. poziom 3, i wstrzymało wszystkie starty i lądowania. Krótko przed godziną 14:30 podano, że samolot wylądował bezpiecznie w Izraelu.

 

Piloci relacjonowali, że użyli ciągu silnika tylko w celu spowolnienia samolotu, aby nie powodować nadmiernego naprężenia opon. Wozy strażackie i ratownicy ruszyły w kierunku samolotu po jego zatrzymaniu. Premier Benjamin Netanyahu pochwalił „znakomite szkolenie” brygad ratunkowych na Twitterze po bezpiecznym lądowaniu.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika epuzer

Trzeba być tallinem, żeby

Trzeba być tallinem, żeby publikować takie artykuły. Niewiadomo skąd i dokąd leciał samolot. Jak można oponę uważać za część podwozia? A w ogóle, to jak można awaryjnie lądować w Izraelu, jeżeli leci się do innego kraju, np z Arabami na pokładzie? Jak można po polsku napisać posadowił samolot?

Skomentuj