Awaryjne lądowanie astronautów w Kazachstanie po awarii rakiety Sojuz

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Dzisiaj w Kazachstanie doszło do nieudanego wystrzelenia załogowego statku kosmicznego Sojuz MS-10. Pojazd był wynoszony za pomocą rakiety typu Sojuz 2, która dziś wystartowała na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS. Doszło do awarii silnika, która wymusiła awaryjne lądowanie astronautów.

Na pokładzie rosyjskiego pojazdu kosmicznego znajdował się Amerykanin i Rosjanin. Po oddzieleniu ich modułu pasażerskiego opadł on na spadochronach na terenie Kazachstanu. Rosyjskie media podały, że z załogą Sojuza jest łączność, obaj kosmonauci pozostają na pokładzie pojazdu i przeżyli lądowanie. Poinformowano również, że nie odnieśli żadnych obrażeń

Ekipy poszukiwawczo-ratunkowe są już w powietrzu i zmierzają na spodziewane miejsce lądowania w środkowym Kazachstanie. Mimo, że astronauci zdołali się uratować prawie na pewno kolejne starty Sojuzów będą odroczone, a to oznacza kłopot dla obecnej załogi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

W tym momencie Amerykanie jeszcze nie mają możliwości wynoszenia ludzi w kosmos, Rosjanie muszą sprawdzić technologię, a Chińczycy nie współpracują w zakresie ISS.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika UPAdlina

Nie ma się z czego cieszyć,

Nie ma się z czego cieszyć, to dobre i byle co dla ukro-trollowni, hehehehe. Tak jakby uSSman nie miał awarii sprzętu, hehehehe.  Blamaż "super"niszczyciela zumwalt, czy rozpadający się w powietrzu nad Okinawą najdroższy w historii nielot F-35, hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wypal

Nie potrafię zrozumieć jak w

Nie potrafię zrozumieć jak w dzisiejszych czasach można kwestionować istnienie wszechświata, tudzież kosmosu. Przecież wystarczy spojrzeć w niebo, wziąć lornetkę, teleskop cokolwiek. Ponadto istnieją tysiące wspaniałych zdjęć z przestrzeni kosmicznej. Wiem, wiem "to fejk", "to przecież w studio"... Ludzie ogarnijcie się, czy Wy wszyscy macie schizofrenię? 

Portret użytkownika pilippek

psuje sie rosyjskie - no nic

psuje sie rosyjskie - no nic trudno zdarza się, rosja rulezz|!!!!!

 

zepsuje sie amerykanskie - HEHEHE tyle miliardów, hehe usmania zacofana nic nie potrafia gdyby nie ruskie to by nie latali w kosmo albo wystarczy poczytac upadline i jego tlumaczenia powyzej jaaaaahahaha

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Dlojzy

taak...ludzie. Naprodukowali

taak...ludzie. Naprodukowali sprzętu mogącego każdego na planecie zabić po kilkadziesiąt razy na różne sposoby (od zwykłego zarżnięcia przez otrucia do odparowania przy pomocy mikrofal, laserów, wybuchów atomowych, chemii) i non stop go produkują całymi stadami "dla dobra, wolności i demokracji" w najnowocześniejszych wykonaniach.
Ale jak wybuchła jedna rakieta to nagle rzeczywistymi stają się w skali globu takie problemy jak polecenie tam i z powrotem!
Lata kilka rzeczy które bez większego problemu załatwiłyby szybko sprawę z korzyścią dla wszystkich, ale przecież lepiej zostawić tam ludzi, żeby sami padli, niż pozwolić na dokładne zaobserwowanie nowych rozwiązań - bo przecież jak inni zobaczą to czym się będzie walczyć o wolność i demokrację? 
 

Strony

Skomentuj