Awaria prądu w Wielkiej Brytanii wywołała totalny chaos

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W piątkowe popołudnie, Wielka Brytania doświadczyła poważnej awarii prądu, która zakłóciła komunikację. W godzinach szczytu przestały kursować pociągi i metro, a w niektórych częściach Londynu nie działała sygnalizacja świetlna. Prawie milion ludzi zostało poszkodowanych.

 

Energii elektrycznej zabrakło w Anglii, Szkocji i Walii. Awaria zakłóciła ruch uliczny i komunikacyjny, a lotnisko w Newcastle jako jedyne zostało odcięte na około 15 minut. Wiele pociągów przestało funkcjonować, powodując totalne zamieszanie.

Lokalne media podają, że przyczyną tego chaosu były problemy z dwoma generatorami, które podobno zostały już rozwiązane. Teraz Wielka Brytania skupia się na opóźnieniach w komunikacji, które zakłóciły podróż setek tysięcy ludzi.

Liczne pociągi wciąż stoją i nie wiadomo, kiedy ruszą. Brytyjskie media nie podają, czy awaria doprowadziła do wypadków samochodowych i czy ktoś ucierpiał. Eliminowanie skutków wielkiej awarii energetycznej potrwa aż do soboty.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.4 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Px

Nie przesadzajcie.Nie było

Nie przesadzajcie.Nie było tym razem tak zle.Przez kilkanście minut nie było jednej fazy możliwe,że w różnych miejscach było różnie.Nasz karaj doświadcza większych problemów z powodów różnego rodzaju zdarzeń.I przerwy w dostawie prądu bywają dotkliwsze czy tego nie widać.Pozdrawiam

Portret użytkownika Lommo

Już w 1968 Polak literat

Już w 1968 Polak literat Kuczyński napisał powieść science - fiction pt. Katastrofa. Notabene to była moja ulubiona bo jedyna przeczytana lektura szkolna ( gdyż reszta chłamu z lektur szkolnych jakichś popier*****ch pisarzy polskich nie nadaje się do czytania). Nie będę teraz całej książki streszczał , ale ta tytułowa katastrofa była właśnie spowodowana załamaniem systemów energetycznych dokładnie samych elektrowni w przyszłym zjednoczonym już świecie. Oczywiście odcięcie prądu wiązało się najnormalniejsze z załamaniem technicznej cywilizacji. Myślę że ktoś ma kiepełe i inaczej tak teraz kombinuję że to właśnie załamanie cywilizacji z powodu odcięcia prądu zostanie wykorzystane do stworzenia jednego superpaństwa planetarnego. Na razie póki co przeprowadzane są próbne eksperymentalne wyłączenia prądu w różnych krajach czy nędznych jak Wenezuela, czy średnich jak Argentyna , czy w zamożnych jak UK. I tak bez względu na stopień zamożności kraju okazuje się że funkcjonowanie bez prądu jest dziś już niemożliwe.  

Portret użytkownika minoduesp

Stworzenie planetarnego

Stworzenie planetarnego "super państwa" jest na ziemi całkowicie niemożliwe ! Powodów jest kilka (1) - to ponad 150 języków urzedowych , (2) - to niesłychane wręcz rozwarstwienie zasobności "portfela" , (3) - b.duży rozrzut rozwoju cywilizacyjnego poszczególnych krajów ( niektóre nacje wciąż żyją w epoce kamiennej) - inne latają w kosmos , (4) - głęboko zakorzeniona ksenofobia , wielorasowość i wielokulturowość  , (5) - wręcz wrodzona ludzka niezdolność do kompromisu i współpracy , Diablo - wszyscy mają źle w głowach ... Dlatego wszystkie imperia się porozpadały i wybuchały wojny o niepodległość (jak choćby USA od W.Brytanii) 

Portret użytkownika SurvivorMan

To tylko maleńki pokaz tego,

To tylko maleńki pokaz tego, jak ludzkość jest uzależniona od prądu i elektroniki... Nadejdzie dzień, że prądu nie będzie przez wiele tygodni... Wtedy się ta patologiczna cywilizacja skończy... Przeżyją tylko Ci, którzy umieją przeżyć bez zdobyczy cywilizacji *dirol* Lewacy natomiast będą wtedy mieli swoją równość *ROFL* Matka Natura momentalnie bowiem zrówna ze sobą bogatego i biednego, homo i hetero, białego i śniadego, a przede wszystkim... Człowieka ze zwierzętami, które dotąd były bezbronne...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie, ty odmóżdżony debilu...

Nie, ty odmóżdżony debilu... Nie faszysta ani żaden wyklęty... Ktoś kto stoi po środku i patrzy z boku na jednych i drugich odmóżdżeńców, takich jak ty! ...Czy to z radylaknej lewicy, czy z radykalnej katoprawicy!
A faszystów pajacu, to sobie poszukaj w swoim półświatku!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj