Awaria na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - ewakuowano astronautów do innej części ISS

Kategorie: 

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna - Źródło: asc-csa.gc.ca

Jak podaje rosyjska agencja kosmiczna Roscosmos dzisiaj około 9:44 czasu polskiego doszło do wycieku amoniaku, który wymusił ewakuację ludzi przebywających w amerykańskim module ISS. Przedterminowy powrót na Ziemie nie jest jeszcze brany pod uwagę.

 

Awaria systemu chłodzącego spowodowała zagrożenie dla przebywających w tej okolicy dwójki Amerykanów i jednego Włocha. Astronauci przenieśli się do rosyjskiego modułu gdzie są podobno bezpieczni. Ilość zanieczyszczeń w powietrzu utrzymuje się tam na bezpiecznym poziomie.

Wnętrze stacji kosmicznej - źródlo: ESA

Co ciekawe komunikatu rosyjskiej agencji kosmicznej nie potwierdzają Amerykanie. Według NASA nie doszło do żadnego wycieku amoniaku, a jedynie "spadek ciśnienia w systemie chłodzenia". W oficjalnym komunikacie podkreślono, że sytuacja jest wciąż analizowana przez specjalistów a Ziemi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Michaleddon

Swoja droga jesli pamietacie

Swoja droga jesli pamietacie przepowiewdnie indian Hopi, o ile jest wiarygodna rzecz jasna, to upadek "domu w niebie mial byc jednym z ostatnich, jesli nie ostatnim znakiem przd rozpoczeciem poteznych zmian na ZIemi( iw tym przybycia Czerwonej Kachiny, czyli Nibiru, planety X itd)

Jeszcze dzien najwyzej dwa wszystko sie odmieni i zrozumiesz ile jest szczęścia tu na Ziemi...

Portret użytkownika Dżolka

Czy ktokolwiek

Czy ktokolwiek widział/posiada zdjęcia robione wewnątrz tej stacji, na których byłoby widać co jest za "oknem"? Ja nie widziałam i nawet na tym wszystko jest szczelnie pozasłaniane...

Strony

Skomentuj