Autonomiczny samochód Audi A7 posiada umiejętności społeczne

Kategorie: 

Źródło: Audi

Autonomiczny samochód Audi A7 należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów. Na dzień dzisiejszy potrafi nie tylko samodzielnie poruszać się po jezdni, ale także przejawia pewne umiejętności społeczne co wykazały ostatnie testy.

 

Niemiecki producent samochodów Audi twierdzi że jego maszyna cechuje się inteligencją, która pozwoliła przystosować się do warunków panujących na ulicy. Co ważne, pojazd zachowywał się o wiele bardziej naturalnie. Autonomiczne Audi A7 potrafi np. zachować odpowiednią odległość między przednim i tylnim samochodem oraz większy odstęp podczas wyprzedzania ciężarówek, automatycznie dostosowuje prędkość i w odpowiednim czasie używa kierunkowskazów zanim zmieni pas ruchu.

 

Sterownik zFAS, z którego korzysta ten autonomiczny samochód, monitoruje otoczenie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu pojazd wie kiedy i czy w ogóle może podejmować pewne czynności. Audi A7 wydaje się bardzo bezpiecznym pojazdem, lecz aby się upewnić czy tak jest w rzeczywistości konieczne są kolejne testy.

 

Teraz samojeżdżące auto poruszało się po autostradzie A9, lecz w 2018 roku twórcy będą mieli przed sobą poważniejsze wyzwanie - testy będą obejmowały przejazd z autostrady na ulice miasta. W tym celu planuje się przystosowanie wyznaczonej trasy do jazdy autonomicznej.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ekologiczny

Marketing firmy, która nadal

Marketing firmy, która nadal pracuje dla mafii paliwowej, bo auto ma silnik spalinowy. Gdy już silnik spalinowy został zdeklasowany tym co wyczyniają uta Tesli, Audi nadal idzie w auto z silnikiem spalinowy. To musis ię źle skończyć dla Audi. Nawet ludzie z kasą, których stać na to auto wyższej klasy, muszą sobie zdawać sprawę, że silnik spalinowy jest passe. Może też okazać się, że w przyszłości tym autem nie wjadą do miasta, a jak wiadą, to ludzie popatrzą na nich jak na baranów, bo terkocze. SIlniki elektryczne pokazały swoj ąklasę, że są mocniejsze i efektywniejsze. Gość z kupą szmalu nie może sobie pozwolić być w tyle z ekologią. Wieszczę Audi rychły koniec jeśli myślą, że auto z silnikiem spalinowy w 21 wieku im przejdzie. Skończy się jak u Volkswagena i jego firm pośrednich, które miały te same silniki więc te same oszustwa. 

Portret użytkownika tomasz26

samochody to przeżytek po

samochody to przeżytek po pierwsze nie wszędzie nim dojedziesz, po drugie przemieszczasz się tylko w poziomie, po trzecie cały czas musisz ten cud tankować .lol .ufole patrząc na samochody ziemską technologie stwierdzają ze jesteśmy w czarnej ddd

Portret użytkownika milache

Osobiście jeżdze na czujniku

Osobiście jeżdze na czujniku odległościowym i muszę przyznać że bardzo wygodna sprawa. Ale kiedy przyjdą złe warunki pogodowe, to szlak wtrafi całe urządzenia.Tzn jak popada śnieg, to jest już lipa, śnieg zakryje wszystkie czujniki. Do tego żadziej dochodzą błędy oceny sytuacji na drodze, zdarzyło mi się że czyjnik wykrył kolizje kiedy byłem na łuku drogi, kiedy to z naprzeciwka mijał mnie inny pojazd. Innymi rzeczami z którymi napewno sobie nie poradzi kumputer, to jest umiejętne rozpoznanie idiotów, początkujących kierowców, innych niebezpiecznych sytuacji na drodze. Wiele razy miałem tak, że tylko człowiek by poradził sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Więc jest to poprostu gadżet tak jak nawigacja, i napewno będzie informacja przed włączeniem, że kierowca będzie na własną odpowiedzialność uruchamiał autopilota

Skomentuj