Autonomiczne ciężarówki pojawią się na drogach Atlanty

Kategorie: 

Źródło: WAYMO

Waymo, firma produkująca autonomiczne samochody, postanowiła rozszerzyć ofertę o samochody ciężarowe. Firma potwierdziła pogłoski, że w ciągu ostatniego roku pracowała nad tą technologią i planuje umieścić ciężarówki na drogach Atlanty.

 

Transport samochodowy jest istotną częścią amerykańskiej gospodarki, powiedział rzecznik Waymo. Automatyzacja samochodów może sprawić, że ten sektor będzie bezpieczniejszy i jeszcze silniejszy.

„Nasze oprogramowanie uczy się kierowania dużymi samochodami w taki sam sposób jak kierowca po latach prowadzenia samochodów osobowych.” – dodał rzecznik Waymo. – „Zasady są takie same, ale kwestie takie jak hamowanie, skręcanie i martwe pola nieco się różnią w przypadku pełnego załadunku ciężarówki i przyczepy.”

Waymo zapowiada, że każda ciężarówka będzie wyposażona w wyszkolonego kierowcę, który będzie śledził systemy każdego pojazdu i będzie miał możliwość przejęcia kontroli w razie potrzeby. Firma powołuje się również na duże doświadczenie w sferze autonomizacji.

Badania pokazują, że prawie dwie trzecie Amerykanów ma obawy dotyczące jazdy samochodem po drogach razem z autonomicznymi samochodami. Jednak firmy produkujące tego typu pojazdy są dobrze przyjmowane przez polityków. Nathan Deal, gubernator Georgii, powitał Waymo mówiąc, że rozwój ekonomiczny w Atlancie, najważniejszym krajowym centrum logistycznym jest zachwycający, a innowacje i ulepszanie wydajności to coś, co jest dziś pożądane.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Skomentuj