Autonomiczna ciężarówka Tesli została zauważona na drogach Kalifornii

Kategorie: 

Źródło: Tesla

Autonomiczna ciężarówka Tesli została zauważona na autostradzie łączącej zakład firmy w Fremont w Kalifornii z Gigafactory 1. Elektryczna ciężarówka Tesli ma wejść do produkcji w 2019 roku, lecz wiele prototypów zostało już zauważonych na drogach Kalifornii.

 

Pierwsza obserwacja na drodze odbyła się w styczniu, niedaleko Sunnyvale. Teraz, nieco ponad miesiąc później, na drogach pojawił się kolejny pojazd. Tym razem został zauważony w znacznie ciekawszej lokalizacji: autostradzie łączącej fabrykę Fremont Tesli z jej Gigafactory 1 (G1) w Sparks w stanie Nevada.

 

Kierowca Vlad Fed zarejestrował ciężarówkę w Sacramento, około 164 km od zakładu w Fremont i 252 km od G1. Biorąc pod uwagę, że półciężarówka ma zasięg około 800 km, powinna być w stanie pokonać odległość między tymi dwoma miejscami.

Możemy wywnioskować, że trasa znajduje się pomiędzy tymi dwiema lokalizacjami w oparciu o kilka informacji: pierwszą wskazówką jest to, że w 2017 r. Tesla szukał możliwości, aby testować swoje ciężarówki w Nevadzie oraz w Kalifornii. Po drugie, kierownictwo Tesli oznajmiło w ubiegłym roku, że ciężarówki będą używane do przewożenia ładunków z jednej siedziby firmy do drugiej.

 

Jak widać jednak w filmie Vlada Feda, ciężarówka nie miała żadnego ładunku, co sugerowało, że był to jedynie test w terenie, lub, że ładunek został już wyładowany gdzie indziej. Być może następne obserwacje będą pokazywały samochód z ładunkiem – będzie to wyraźny znak, że testy Tesli postępują płynnie i już niedługo ciężarówka trafi do sprzedaży.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj