Autonomiczna ciężarówka przejechała przez całą Amerykę dostarczając towar pod wskazany adres

Kategorie: 

Źródło: Plus.ai

W przyszłości większość samochodów będzie autonomicznych. Ten przełom z pewnością odmieni całą branżę transportową. Kierowcy staną się zbędni a wszystko zaczną wykonywać automaty. Trwają już pierwsze testy tej technologii i to z sukcesami.

 

Ciężarówka sterowana przez sztuczną inteligencję zdołała pokonać trasę z miejscowości Tulare w Kalifornii do Quakertown w stanie Pensylwania. Przejazd trwał w sumie 41 godzin i nie doszło do żadnych niebezpiecznych incydentów. 

Za udanym przewozem stoi firma Plus.ai założona przez absolwentów Uniwersytetu Stanforda. Jej założyciele już w 2016 roku zauważyli, że od 2003 roku w Stanach Zjednoczonych trwa niedobór siły roboczej do transportu ładunków. Udoskonalano zatem algorytmy starając się stworzyć bezpieczne autonomiczne ciężarówki.

Dostosowane do autonomicznej jazdy ciężarówki są wyposażone w radary, LIDARy oraz kamery zdolne do analizy sytuacji wokół pojazdu. Detekcja przednia sięga aż na 1600 metrów, a system ma bardzo szerokie pole widzenia przystosowujące się dynamicznie do zmieniającej się topografii.

Oprogramowanie sterujące rozwijane przez Plus.ai musi być już bardzo zaawansowane skoro udaje się dokonywać bezzałogowo i bezproblemowo, liczące po kilka tysięcy kilometrów transporty. Testy trwają zresztą nadal i to w kilkunastu miejscach jednocześnie. Data komercjalizacji tej technologii nie jest jeszcze znana, ale z pewnością nie jest to pieśń przyszłości lecz coś co nastąpi już w najbliższym czasie i zupełnie przeobrazi społeczność kierowców ciężarówek. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dzziadek ze wsi

Komuniści za czasów Edwarda

Komuniści za czasów Edwarda Gierka już to przemyśleli. Wiedzieli w latach '70 zeszłego wieku że nie należy iść w automatykę bo ludzie stracą pracę. Mężczyźni nawet ci wykształceni lubią być kierowcami bo mogą wykazać się swoją męskością zaradnością inteligencją pomysłowością na takim stanowisku pracy. Jeśli im ten rodzaj pracy zostanie odebrany, to będą latać z karabinami po mieście i robić lewicowe happeningi z trupami.

Portret użytkownika euklides

Tylko dlaczegożadna

Tylko dlaczegożadna komunistyczna ku..a sama nie chce iść do żadnej takiej pracy? Ludzie dziadku potrzebują dachu nad głową, odzienia, pożywienia, książek, wiedzy, dawki kultury i odrobiny używek, a nie pracy...

Portret użytkownika Felipesku

Pan John po wojnie w

Pan John po wojnie w wietnamie jako weteran nie ma na zycie, w tym samym czasie malolat we francji mieszka na ulicy, a w Warszawie na Centralnym spi kilku bezdomnych. W Afryce umieraja z glodu dzieci, wojenenne potyczki trwaja nieprzerwanie a chorzy nie sa leczeni z chorob lecz dostaja substancje ktore niweluja tylko ich objawy, a producenci aut nie zastanawiaja sie nad tym iz zanieczyszczaja srodowisko swoimi produktami i nie placa za oczyszczanie stodowiska, to samo tyczy soe wszysykich producentow gdyz produkuja smieci a nie placa za ich utylizacje chos powinni byc zobowiazani do tego... marihuana szkodzi bo tak wiele odmian powstalo ze nie wiadomo ktore modyfikacje genow przyczynily sie do tego i ktore odmiany sa zdrowe i czy w ogole jeszcze sa. Wy po prostu jako ludzkosc nie ogarniacie teho w stopniu pozwalajacym na zarzadzanie tym swiatem i powinniscie dobrowol ie oddac ta planete we wladanie kogos kto ma pomysl co z tym waszym balaganem zrobic. To jeat jedyne rozwiazanie na ta chwile a wiec na ta chwile sluszne.

Portret użytkownika euklides

Sztuczna inteligencja ma to

Sztuczna inteligencja ma to do siebie, że działa dobrze w normalnych warunkach. Jeśli zdarzy się coś niespodziewanego to dojdzie do największego karambolu w historii. Poza tym systemy informatyczne mają to do siebie, że można je shackować czy zawirusować. Kiedy to się wydarzy znowu idiotycznie zapytają kto mógł to przewidzieć. Oczywiście żaden głupek nie mógł...

Portret użytkownika inzynier magister

Oni pracują nad

Oni pracują nad autonomicznymi humanoidami, a po jakimś czasie będą podłączeni do Sztucznej Inteligencji, nadzorującej każdegfgo obywatela.... a kto nie ma znamienia i nie oddaje pokłonu dla bestii zostanie zabity ! Jak przekazuje Biblia !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Sławomir M

podejrzewam że ta sztuczna

podejrzewam że ta sztuczna inteligencja już istnieje od bardzo dawna może że nawet od samego początku naszego istnienia  i przez naród wybrany próbuje się zmaterializować tu na ziemi a dlatego tak to szybko rozwijają ,a jak im się to uda to staniemy się początkowo niewolnikami a później nas unicestwi

Strony

Skomentuj