Automaty i roboty zastąpią większość ludzkich pracowników. Bezrobocie konsekwencja postępu?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Eksperci przewidują, że automatyzacja przejmie w przyszłości wiele miejsc pracy, którą obecnie wykonują ludzie. Opracowany przez Brytyjczyków raport donosi, że najbardziej ucierpią pracownicy dużych miast, ponieważ do 2030 roku ponad 20 % z nich straci pracę z powodu rozwoju maszyn.

Ustalone przez badaczy 20 % w 63 największych miastach Wielkiej Brytanii odpowiada około 3,6 mln ludzi. Na utratę pracy w szczególności narażeni są pracownicy administracji, sprzedaży detalicznej, obsługi klienta oraz pracownicy magazynów.

 

Prognozy dla krajów poza granicami Wielkiej Brytanii także nie są optymistyczne. Przykładowo w Stanach Zjednoczonych do 2030 roku pracę ma stracić aż 33 % ludzi, a w krajach należących do Azji Południowo-Wschodniej będzie to około 137 mln pracowników.

Według brytyjskiego raportu, najbardziej zagrożone stanowiska pracy, to takie, na których wykonuje się głównie rutynowe zadania. Z kolei pracownicy, którzy muszą w znacznej mierze korzystać ze swoich zdolności poznawczych, kreatywności oraz komunikacji interpersonalnej, najprawdopodobniej zachowają swoje stanowiska.

Wielu ludzi zaczyna protestować przeciw coraz intensywniejszemu wdrażaniu automatyzacji do naszej codzienności, jednak eksperci sugerują, że powinniśmy bardziej skupić się na tworzeniu stanowisk pracy umożliwiających kontrolę nad maszynami.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Lutek

Czy wszystko będzie za darmo

Czy wszystko będzie za darmo , gdy roboty przejmą wszelką pracę ? Dopóki światem będą rządzić psychopaci, papieże, i inne szumowiny, dopóty automatyzacja jest zagrożeniem dla ludzkości. Dlaczego , tak ?  Ano dlatego, że ludzie zostaną zmuszeni do stania się robotami. Ideologia transhumanizmu, jest promowana i rozpowszechniana na świecie, jak zaraza GMO. Rządząca patologia, obieca gawiedzi, żeby sobie przeszczepili tranzystory do mózgu, i podłączyli się do sztucznej inteligencji, facebooka, to będą mieli zajęcie, bo będą efektywni, jak maszyny, będą dłużej żyć. Tak , jak plebs się teraz tatuuje i pirsinguje, tak samo będzie modne wszczepianie sobie do organizmu różnych układów scalonych wspomagających. Głupi lud to kupi, era cyborgów już się rozpoczęła. Kościół i papieże pomogą zaakceptować , to otumanionemu ludowi. Inwigilacja i infiltracja w kroczy bezpośrednio do mózgu cyborgów.

Portret użytkownika nitjer

Można obawiać się na serio

Można obawiać się na serio tego trendu. Zaczyna się co prawda tu i ówdzie eksperymenty z gwarantowanym dochodem podstawowym, który byłby skutecznym remedium na ludzkie kłopoty ze znalezieniem środków na życie. Rzecz w tym, że światem rządzi pieniądz i żyjący z procentów od cudzych długów finansiści. Gdy gwarantowany dochód podstawowy da ludziom środki finansowe nikt/prawie nikt nie będzie zaciągał pożyczek. Z czego wtedy banksterzy będą pomnażać swoje aktywa? Dlatego oni nigdy na takie świadczenia dla ludzkich mas nie zgodzą się. Coś mi się zdaje, że będą chętni do rozwiązania problemu przyszłego ogromnego bezrobocia technologicznego metodą depopulacji, która być może już się zaczęła... 

Portret użytkownika euklides

Właśnie, że się zgodzą bo

Właśnie, że się zgodzą bo chodzi o kontrolę nad społeczeństwem. Dochodem podstawowym będzie można szantażować i wabić społeczeństwo, zupełnie jak 500+, tylko na większą skalę. Większość ludzi zostanie tym samym zdegradowana do roli robactwa. Na własne życzenie!

Portret użytkownika euklides

Biadolenie, że maszyny

Biadolenie, że maszyny odbierają pracę ciągnie się od czasów rewolucji przemysłowej. Czy ktoś chce pracować zamiast robota wykonując bezmyślnie miliard razy tą samą czynność? Takie prace już dawno powinny być zdjęte z ludzi, bo są wyniszczające. Celem rozwoju gospodarczego jest jak najmniejsza ilość pracy, a jak największa ilość wyprodukowanych dóbr. Im więcej wyprodukujemy tym więcej mamy do podziału. W rozwiniętym kraju firmy rozdawały by za darmo swoje wyroby. Niestety, celem lewicy jest generowanie biedy, ponieważ tylko bieda uzasadnia istnienie lewicy.

Strony

Skomentuj