Autobusy przewożą migrantów przez Meksyk do granicy USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Organizatorzy przerzutu migrantów z Ameryki Środkowej do USA robią wszystko, aby ci ludzie dotarli do amerykańskiej granicy na czas wyborów. Ujawniono, że migranci są przewożeni autobusami w kierunku Stanów Zjednoczonych. To zdaje się potwierdzać, że ten ruch migracyjny od samego początku miał charakter polityczny.

 

Dziennikarz Fox News Griff Jenkins natrafił na ponad 11 autobusów, które pomagają migrantom osiągnąć swój cel. Ich liczba jest zbyt mała, aby można było przewieźć całą „karawanę”, ale ewidentnie widać, że komuś zależy na tym, aby migranci jak najszybciej dotarli do granicy Stanów Zjednoczonych.

 

Początkowo Meksyk nie chciał wpuścić tysięcy ludzi z Hondurasu i innych krajów tamtego regionu, gdyż USA groziły zawieszeniem pomocy finansowych. Jednak migranci i tak zdołali przejść przez granicę i od tego czasu nie napotykają na żadne przeszkody. Władze Meksyku oferowały im azyl, mieszkania i zatrudnienie, jeśli zgodzą się pozostać w kraju. Nikt nie skorzystał z tej oferty, a „karawana” jedzie dalej.

Tajemnicze autobusy zostały wypatrzone w południowym stanie Oaxaca. Gdyby migranci mieli pokonać cały Meksyk pieszo, potrzebowaliby na to nawet kilku miesięcy. Teraz okazuje się, że Stany Zjednoczone w pośpiechu wzmacniają swoją południową granicę z pomocą wojska, a migranci mają do swojej dyspozycji autobusy. Tymczasem wybory do Kongresu w USA coraz bliżej i wciąż tak naprawdę nie wiadomo, kto organizuje przerzut tych ludzi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Cheetah

 "...kto organizuje przerzut

 "...kto organizuje przerzut tych ludzi." O to należy zapytać Sorosa, a w ogóle to za to, iż USA przetrzymują go na swoim terytorium, wszyscy imigranci powinni wejść do USA i również przemieścić tam z Europy wszystkich ostatnio przybyłych Arabów . 

Portret użytkownika Arek

Pamiętaj o szczegółach aby

Pamiętaj o szczegółach aby nie zaliczyć wpadki. Wacka skróciłeś o kapturek? Pozatym ze Słowianskim numerem pesel daleko nie zajedziesz chyba że masz już peselek żydowski to wtedy spoko. O co chodzi z peselem? wygooglaj sobie "dr Halina Wróbel + pesel". Jak będziesz przy odprawie przed lotem samolotem to pamiętaj aby zamówić koszerny lunch, a na Ben Gurionie koniecznie powiedź że jesteś gejem, nawet jak nie jesteś. Na dzień dobry dostaniesz ekstra punkty. TLV jest światową stolicą homosiów.  

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika 3plabc

Usa zawsze było krajem

Usa zawsze było krajem migrantów, poczynając od tych co przez Cieśninę Beringa przeszli kilkanaście tysięcy lat temu. Doktryna Monroe zakładała, że obie Ameryki to podwórko Usa, a czyny i ingerencja w politykę krajów regionu tylko tego dowodzą. Analogicznie, bieda i przemoc w Ameryce łacińskiej/"republikach bananowych" są pokłosiem 150-letniej hegemoni wujka Sama. Migranci kroczący w tzw. "karawanie" zakłądam, iż uciekają przed tymi dobrodziejstwami cywilizacji. Polecam książkę "Ameksyka. Wojna wzdłuż granicy" -opisującą pogranicze Usa i Meksyku, więcej w niej o kartelach, ale temat migracji i wszechobecnej nędzy też jest świetnie odmalowany. Czy ktoś to planuje wykorzystać, czy też nie, to ma już małe znaczenie... znaczenie ma, że iluzja utopijnej krainy wolności i demokracji pryska jak mydlana bańka... może i ślepym oczy w końcu się otworzą!

Ps. Co zabawne jest to pewien chichot historii, i to ad hoc. Mianowicie wojny ekspedycyjne Usa na Bliskim Wschodzie i tzw. Arabska Wiosna zdestabilizowały doszczętnie świat muzułmański od Atlantyku po Ocean Spokojny... generując między innymi kryzys migracyjny i napływ milonów migrantów do Europy... od paru lat powtarzam, iż to piwo będzi piła Europa... ale Usa też o suchej gębie siedzieć nie będzie hehehe.

Strony

Skomentuj